Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Herkül: Efsane Başlıyor (Hercules: The Legend Begins)

Herkül: Efsane Başlıyor

6,00

(3 kişi yorum yaptı)

2013-12-03 12:18:53 7 Şubat 2014 1 Saat 39 Dk Aksiyon Macera Aksiyon, Macera
IMAX 2d 2d 2d 2d

Yönetmen: Renny Harlin Renny Harlin

Ülke: ABD

Gişe: 541.954

Oyuncular: Kellan Lutz, Gaia Weiss, Scott Adkins, Roxanne McKee, Liam McIntyre, Rade Serbedzija, Johnathon Schaech, Luke Newberry, Kenneth Cranham, Spencer Wilding Devamını Gör...

Konusu : Yunan mitolojisinin tanrıları ve tanrıçaları, bu kez beyazperdeye Herkül’le geliyor. Bir kahramanın epik hikayesi tekrar tasarlanıyor ve köklerinden bir kez daha doğuyor. Film, Herkül’ün uhrevi ve efsanelerle dolu dünyasını genç bir erkeğin gözünden anlatıyor ve kaderini değiştirmek için verdiği mücadeleyi hikayeye konu oluyor. Kraliçe Alcmene, halkını kral kocasının zulmünden koruyup, ülkesini barış içinde yaşatmayı hayal etmektedir. Alcmene’in Zeus’tan olan savaş tanrısı oğlu Herkül, gerçek kimliğini gizlemektedir. Herkül’ün gayrimeşruluğunu bilen kral kendi oğlu Iphicles’i ön plana çıkarmak için elinden geleni yapmaktadır. Genç bir erkek olan Herkül, güzeller güzeli Hebe’ye aşık olur. Ancak, kral güzel prensesin oğlu Iphicles’le evlenmesi gerektiğini ortaya atar. Herkül buna izin vermemekte kararlıdır ve Hebe’yi kaçırıp mutlu bir hayat hayalleri kurarken, planı kralın askerlerinin onu yakalayıp, ölmesi için savaşa yollanmasıyla son bulur. Bir şekilde kaçmayı başaran Herkül, savaşçı diğer dostlarıyla ittifak kurar ve krallığı ve sevdiği kadını kurtarıp Yunan Tanrılarının arasına adını yazdırmak için geri döner.Ali_Alamuti

27 Temmuz 2019 12:32

Hercules ü oynayan oyuncu iyi seçilememiş. Dwayne Johnson daha iyi bir seçimmiş. Ya da Arnold. Buradaki oyuncu biraz Thor gibi kalmış. Konusu vasat, çekimleri de öyle. Ama yorulmadan, takılmadan izliyorsunuz.

Cevap Yaz

kemerlee

12 Kasım 2014 18:46

Mitolojinin en büyük kahramanlarınn başında gelen Herkülün niyazikki hiç bir dönemde efsaneyi tam olarak anlatabilen hak ettiği kalitede bir eseri olmadıki(Arnoldu sinemaya kazandıran Hercules in New York’ta çok vasattı ama en azından kendini ciddiye almayıp eğlendiriyordu) son yıllarda özellikle yunan mitolojisinin yeteneksiz Hollywood yönetmenleri tarafından tarumar edildiğini acıyla izlerken 90’lı yılların bol testesteronlu inanılmaz abartılı, klişe aksiyon filmlerinde imzası olan, Geena Davisin bir dönem eşi olması nedeniyle tanıdığım(o dönem iki üç filmindede oynamıştı) Renny Harlinin bu yağmalamadan kendine pay çıkarmaması olmazdı kuşkusuz. 2000’li yıllarda 90’larda çektiği vasat filmleri bile arar duruma gelmesi, nerdeyse video kaltesindeki eserleri bile çekmek için yapımcı bulmakta zorlanan yönetmenimiz Twilightla belli bir hayran kitlesi kazanan Kellan Lutz arkasına alıp 80’lerin klişe dövüş filmleri formatında bir mitolojik masal anlatmaya başlıyorki senaryo ne efsaneyle bi bağlantısı var(iki üç şeyi saymazsak) ne bir mantık kırıntısı var, nede kaliteli aksiyon sahneleri.Tam tersine ilk dakikadan itibaren herşey yapay duruyor, efekler göze batıyor, dövüş sahneleri hem gerçek dışı hemde kalitesiz, oyuncu performansları ve karakterler bir Shakespeare oyunundan fırlamış gibi.(tiyatro sahnesi) Mitolojilerden yola çıkan eserlerden nerdeyse hiçbirini beğenmedimde böyle bir zulme film süsü verilimeside İŞKENCENİN son noktası.

Cevap Yaz

mimarsinan

15 Şubat 2014 22:29

Şimdiye dek, özellikle 1960 yıllarda, gösterilmiş olan Herkül, 4 Dev Adam "Herkül, Masist,Samson ve Ursus" ve Spartaküs filmlerinin tadını vermemektedir. Bu, Kellan Lutz'un vücut geliştirme sporundan gelmeyişinden olabilir. Orduların savaş durumuna g eçmede ve savaşmada çizgi film gibi kapışmalarından ileri gelebilir. Herkül'ün boğuşarak öldürdüğü arslanın uyuşturucu verilmiş gibi uyuşuk halinden denebilir. Bu filmde de insan faktöründen, rol yapma ustalığından çok teknolojik imkanlar filme damgasını vurmuştur. Şu köle satıcısı, adam dövüştürüp bahis oynatan kişi müstesna. Herkül,orta karar film ancak mitolojik filmi sevenlere hitap edebilir.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica