Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Yarının Sınırında (Edge of Tomorrow)

Yarının Sınırında

7,82

(6 kişi yorum yaptı)

2013-11-22 17:18:46 6 Haziran 2014 1 Saat 53 Dk Aksiyon Bilim Kurgu Aksiyon, Bilim Kurgu
IMAX 2d 2d 2d 2d

Yönetmen: Doug Liman Doug Liman

Ülke: ABD

Gişe: 417.164

Oyuncular: Tom Cruise, Emily Blunt, Jeremy Piven, Bill Paxton, Lara Pulver, Madeleine Mantock, Charlotte Riley, Jonas Armstrong, Marianne Jean-Baptiste, Franz Drameh Devamını Gör...

Konusu : “Edge of Tomorrow/Yarının Sınırında”nın destansı aksiyonu, yeryüzündeki herhangi bir askeri birim tarafından alt edilmesi mümkün olmayan bir uzaylı ırkının yakın bir gelecekte Dünya’ya yaptığı acımasız saldırıyı konu alıyor. Binbaşı William Cage (Cruise) intihar sayılabilecek bir göreve gayri resmi olarak atandığında hiç muharebe deneyimi bulunmayan bir subaydır. Birkaç dakika geçmeden öldürülen Cage, açıklanamaz bir şekilde, kendini bir zaman döngüsünün içinde bulur —bu döngü yüzünden, aynı şiddetli çarpışmayı tekrar tekrar yaşamak zoruna kalır ve tekrar tekrar ölür. Fakat Cage, yanında Özel Kuvvetler savaşçısı Rita Vrataski’yle (Blunt) birlikte, her çarpışmada düşmanlarıyla gitgide artan bir beceriyle savaşmayı başarır. Cage ve Rita’nın uzaylılarla bu savaşı, onları her seferde düşmanı yenmeye bir adım daha yaklaştırır.enigmacuture

28 Ekim 2018 00:48

bol aksiyonu ile yığınla benzeri olan film. ne çok iyi ne çok kötü tam sınırda.

Cevap Yaz

black_eagle_09

21 Kasım 2014 22:24

Oblivion filmine göre akıcıydı. Çok abartılı puanı da hak etmiyor ama kötü de diyemem.

Cevap Yaz

kemerlee

12 Kasım 2014 19:46

Bilmem kaçınçı kez Tom Cruise’un dünyayı ve insanlığı kurtarmak için imkansızı imkanlı kılmasını gördüğümüz aksiyon bilimkurgu filmi olan Yarının Sınırında; Son yıllarda bir çok filmde olduğu gibi bildik bir kaç farklı konuyu birbirine yedirerek farklı kapılara ulaşmaya çalışıyor.Bunu yaparkende en başta Cruise savaştan kaçan kendinden başka hiçbirşeyi önemsemeyen bir reklamcı olarak göstererek azcıkta olsa bir değişim katarak başlıyor, sonrasında ise en popüleri Bugün aslında Dündü olan zamanın bir döngüsünde sıkışan kahramanın çare arayışına odaklanıyoruz, işte bu noktadan sonra komedi, macera ve görsellik tavan yapıp gişe filmi formatına tamamen dönüyoruz. Daha hafızalarda çok yeni olan Yaşam Şifresi ve Cruise bir önceki bilimkurgu filmi Oblivonla olan akrabalık bağlarıda son yarım saatte kendini fazlasıyla gösteriyor.Rita güçlü bir karakter olarak çizilsede niyazikki Emily Blunt arzu nesnesi olmaktan öteye gidemiyor, diğer yan karakterlerde esere derinlik katmaktan fazlasıyla uzak, Cruise ise herzaman bildiğimiz gibi 30 senede ne pek ileri gitti nede geriye döndü.Düşmana gelirsek Matrix’ten fırlamışçasına bir havaları var bunun dışında bir özelliklerinide görmek pek mümkün değil(Starship Troopers’te tek merkezden yönetilen canlılar mantığına akraba olmaları dışında) Sonuç olarak bildik öğelerin farklı yerlerden toplanmasıyla oluşan büyük bütçeli ve keyifli bir gişe filmi(çöp gişe filmelerinden bıkmıştık) ama yıllar sonra hatırlanacak yada kendisinden sonra gelicek olan bilimkurgu filmlerine yön göstericek bir özgünlüğü olmayan bir eser.Hem gişe, hem imdb puanı tersini söylesede Cruise’un bir önceki kıyamet(bilimkurgu) filmi olan Oblivon çok daha güçlü bir eserdi.

Cevap Yaz

enginyuksel1982

8 Kasım 2014 21:49

güzel senaryo iyi oyunculuklar kaliteli bir kurgu ve kesinlikle sıkmayan bir film 8/10

Cevap Yaz

arifyilmaz

18 Haziran 2014 17:23

Dün Akşam Sinemada İzlediğim Ve Uzun Zamandır Beklediğim Bir Film. Kurgusu Senaryosu Ve Aksiyonu Mükemmel. Para Verilip İzlenecek Bir Film. Kesinlikle Tavsiye Ederim.

Cevap Yaz

erakman

8 Haziran 2014 07:07

Bana site de 2,5 ay sonra yorum yazdıran film.Büyüleyici konusu ile zaman zaman güldürmeyide başaran bir an bile temposu düşmeyen bir film.Kçırmayın derim.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica