Sağ Salim 2 Sil Baştan

6,20

( 3 kişi yorum yaptı )

Sağ Salim 2 Sil Baştan

Sinema Filmi

2013

Salim’in kimsesiz bir cenazeyi sevabına memleketine götürmeyi kabul etmesiyle başlayan trajikomik macera, yol arkadaşı Nihal’in annesinin intikam için rehin alınmasıyla yeniden başlıyor. Her yerde hepsi birbirinden azılı 11 “kötü” adamın seri katili olarak aranan kahramanlarımız tanınıp yakalanmamak için kılık değiştirirler. Ancak işler düşündükleri gibi gitmez. Salim beladan kurtulmak için eline silah alınca da talihsiz serüvenler dizisi yeniden başlar. Nihal başı bir türlü beladan kurtulamayan Salim’den uzaklaşıp annesini tek başına kurtarmaya gider. Yaşadıklarından dolayı artık ne ölüden ne de ölümden korkan Salim ise ‘’Anca beraber kanca beraber.’’ der ve kader arkadaşını yalnız bırakmamak için peşine düşer. Artık; Azrail’in ‘’Tek rakibim Salim.’’ diyerek kol gezdiği karayolunda “Kazar a” ezilecek, “Tesadüfen” yakılacak, “Kaderin cilvesiyle” vurulacak ne kadar canlı varsa eninde sonunda Salim’le tanışmak zorunda kalır.

Künye

Yönetmen Ersoy Güler
Senaryo ,
Yapımcı Ersoy Güler
Müzik Batuhan Fırat
Görüntü Yönetmeni Ömer Yılmaz
Vizyona Giriş Tarihi 10 Ocak 2014
Süre 98 dk
Tür Komedi, Macera
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Recep Akdağ (Yapım Koordinatörü)
İhsan Semih Yıldızerler (Yapım Koordinatörü)
Kurgu Gökhan Güler (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Alper Yanar (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Aris Aslanoğlu (Prodüksiyon Ekibi)
Hasan Ormanlar (Set Amiri)
Post-Prodüksiyon Gökhan Mutlu (Avid Yükleme ve Ses Eşleme)
Ercan Küçük (Renk Düzenleme Asistanı)
Çağlar Özlek (Negatif Kayıt)
Efektler Kerem Uçar (Compositing)
Tasarım Esin Uğur (Afiş)

Firmalar

Chantier (Dağıtımcı)
Gülen Adam Film (Yapım)
Set Pozitif (Set & Grip)
Hasılat 4.685.899,82 TL
Toplam İzleyici 513.644
Vizyonda Kaldığı Hafta 20 Hafta

Son Yorumlar (3)

enginyuksel1982 avatar enginyuksel1982 20 Mayıs 2014 21:39:16

1

ilk filme göre kendini aşmış ve dibe vurmuş 1/10

bysiirtli56 avatar bysiirtli56 13 Mayıs 2014 01:47:08

10

yol filmleri her zaman izlerken bana zevk verir film ordan kazanıyor işte yoksa ilk serisini göz önünde bulundurursak ilkinden biraz daha zayıf bir filmdi

baran34 28 Ocak 2014 17:43:29

4

İlk sağ salim filmine göre hayal kırıklığıydı. İlk filmdeki kadro korunmalıydı. Fulya zenginer'e alışmıştık. Ezgi Asaroğlu Nihal karakteri içerisinde inandırıcı olamadı. Ayrıca kadro felaketti. Cast seçimini yapan başarısızdı. Zencilerin kadroda olm ası ve onlara yazılmış konular tam bir felaketti. Gereksiz sahnelerle film uzatılmış. Güldürü nesneleri yok edilmiş. Seyircinin; küfre, iğrenç sahnelere, saçma şivelere ve Salim'in sakarlıklarına gülmesini umud etmişler. Maalesef Türk filmlerini destekleyelim diye hiçbirini kaçırmıyorum ama madem paramızın değerini karşılayabilecek potansiyelde film arzedilmiyor bundan böyle bende talep etmiyorum. Sadece paramıza değil sinemadaki ve sinemaya gidip-gelirken harcadığımız zamanada yazık.

Yandex.Metrica