Öteki

8,00

( 2 kişi yorum yaptı )

Öteki

(The Double)

Sinema Filmi

2013

Simon (Jesse Eisenberg) her şeyden önce utangaç bir adamdır. İşyerinde herkesin unuttuğu, annesi tarafından küçümsenen ve rüyalarının kadını Hannah (Mia Wasikowska) tarafından bir türlü fark edilmeyen bir adamdır. Dışlanmışlığını ve dünyanın ona kayıtsızlığını değiştirmek içinse elinden pek bir şey gelmemektedir. Ta ki, işyerine ona tıpatıp benzeyen James gelene kadar.

James onun fiziksel olarak ikizidir ama karakter olarak tam zıttıdır. Kendine güveni, karizmatikliği ve kadınlarla çok iyi geçinebilmesiyle bir anda herkesin gözdesi oluverir. Simon’ın tam da korktuğu gibi, James yavaş yavaş onun bütün yaşamını ele geçirmeye başlar.

Richard Ayoade bu ikinci filminde, nev-i şahsına münhasır mizah anlayışıyla tedirgin edici ama oldukça da komik, daha önce pek görmediğimiz tuhaf bir dün ya yaratıyor.

Künye

Yönetmen Richard Ayoade
Senaryo ,
Yapımcı Michael Caine , Graeme Cox , Amina Dasmal , Robin C. Fox , Tessa Ross
Müzik Andrew Hewitt
Görüntü Yönetmeni Erik Wilson
Eser
Vizyona Giriş Tarihi 20 Haziran 2014
Süre 93 dk
Tür Dram, Gerilim, Kara Film, Komedi
Ülke Ingiltere

Firmalar

Pinema (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (2)

mansuryildirim avatar mansuryildirim 03 Temmuz 2014 04:04:47

8

filmin türü kara komedi sadece komedi yazılmış ikisi ayrı şey

mansuryildirim avatar mansuryildirim 03 Temmuz 2014 04:03:35

8

ilk filmi asi gençlikle kara filmdeki başarısını gösteren yetenekli yönetmen richard ayoade ikinci fiminde ilk filmininde üzerine çıkıp yılın en iyi filmlerinden birine imza atmış kesinlikle izlenmeli

Yandex.Metrica