Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Mandıra Filozofu (Mandıra Filozofu)

Mandıra Filozofu

8,17

(15 kişi yorum yaptı)

2013-09-05 16:01:38 4 Nisan 2014 1 Saat 45 Dk Komedi Komedi

Yönetmen: Müfit Can Saçıntı Müfit Can Saçıntı

Ülke: türkiye

Gişe: 956.571

Oyuncular: Müfit Can Saçıntı, Begüm Öner, Rasim Öztekin, Ayda Aksel, Eser Eyüboğlu, Ahu Sungur, Hakan Bulut, Kemal Kuruçay, Gülnihal Demir, İlyas İlbey Devamını Gör...

Konusu : Çökertme köyünde yaşayan, modern hayata sırtını çevirmiş olan Mustafaali (45) günlerini kitap okuyarak geçirmektedir. Çalışmaya karşı olan Mustafaali her türlü yaşamsal ihtiyacı için doğanın ona verdiği nimetlerden faydalanır. Cavit(55) ise İstanbul’da yaşayan zengin bir işadamıdır. Hayatı boyunca sürekli çalışmış olan Cavit’in tek derdi çalışmak, kazanmak ve birikim yapmaktır. Çökertme koyunda, Mustafaali’nin arazisini alarak butik otel yaptırmak isteyen Cavit’in hayatı, Mustafaali ile tanışınca altüst olur.Göztepe

10 Eylül 2019 22:16

Ders niteliğinde seyrettiğim sevdiğim bir film modern hayatın herşeyin aşırısını eleştiren bir film Müfit Can Saçıntı ilginç bir rolde.

Cevap Yaz

ali2y

25 Mayıs 2019 19:35

Manzaralar güzeldi. Güliz ile Selin de komik kadınlar. Gerisi boş.

Cevap Yaz

SarpBayhan

29 Nisan 2017 03:31

Güzel bir film. Daha çok didaktik bir film aslında. Bilgi vermek amaçlı yapılmış şehir hayatının keşmekeşine hapsolmuş dünyevi çıkarları için koşuşturup duran insanoğluna bilgi vermek amaçlanmış. Ancak Ahu Sungur bence çıplaklığın dozunu pek ayarlayamamış filmde sanki fazla açık seçik olmuş buda filmin vermek istediği mesajlara biraz ters düşmüş sanki.

Cevap Yaz

AlınYazısı

27 Şubat 2017 10:10

Modern hayatın robotlaştırdığı insanların farklı biridir. O Film dizi tadında geçiyor. Biraz komedi biraz duygusal birazda mustafa ali’nin ben karşıyım olayları. Şükrü karakterinin o saçma küfürlerine ne gerek vardı ki. Emlakçı karakteri bu seride çok geride kalmış. Ve mustafa alinin annesi biraz daha kamera önünde olmalıydı. Düşündürücü, hayret verici ve acı gerçekleri anlatır mustafa ali. Dizi tadında geçsede film izlettiriyor kendini. Ders niteliğinde.

Cevap Yaz

mansurx

5 Ekim 2016 09:15

Film baştan sona mustafa ali karakteriyle güzel şeyler anlatıyor ama malesef bu bir filmi iyi yapmaya yetmiyor tv dizisi şeklinde ilerleyen film istanbul da başlayıp muğla milas da çökertme köyünde geçmeye başlıyor artık kulübe,tekne ve kahve ekseninde geçen film de şükrü karakterin in yerli yersiz küfürleriyle film aile komedisi olmaktan çıkıyor bu karakter olmasa da olurmuş filmde bu kadar yer alması tuhaf doğrusu kemal kuruçay ın da bir sahnede görünüp kaybolması da tuhaf olmuş film tamamen iş adamı cavit ile mustafa ali etrafında geçmeliydi ve bu kadar çabuk iş adamı cavit in her şeyden vazgeçmesi pek inandırıcı değil rasim öztekin ve müfit can saçıntı rollerinde fena değildi ama filme 105 dakika uzun olmuş 90 dakika yeterdi ve şükrü karakterinin küfürleri olmasa genel izleyici olarak vizyon şansıda bulabilirdi film hem daha iyi olurdu hemde gişede 1.5 milyonu rahat bulurdu yinede film son dönemdeki bir çok komediden iyi bir film ortalama bir başarısı var ama daha iyi bir film olmayı kaçırmış bir film kısaca izlenebilecek düzeyde bir komedi filmi son olarak filmin sansürsüz halinde filmde küfür olduğundan dolayı ailecek izlenecek bir film olmadığını da önceden söyleyeyim.

Cevap Yaz

mehmet_baba

14 Ocak 2016 11:29

Teması güzeli, eğlenceli, ailece izlenecek bir film. 10 üzerinden 8 puan.

Cevap Yaz

Samet_ogün

31 Mart 2015 19:36

Türkiyede ender nükteli filmlerden bir tanesi zaten komedi diye boş şeylere güldürmeye çalışmakta lar bu filmin kıymetini bilmeli ve devam eden serileride izlemek gerekli.

Cevap Yaz

Kpax08

11 Mart 2015 16:22

Ailenizle birlikte hoşça vakit geçirmeyi garanti edecek kadar güzel ve başarılı bir film. Bu filmi izlediğimde keşke böyle bir hayatın içinde olsam demekten kendini alamadım.

Cevap Yaz

fahri.07

2 Ocak 2015 09:31

gayet başarılı bir film.komediden ziyade filmin verdiği mesajlar çok güzel ve etkileyici.Yunus emrenin sözünü tam yerinde söylüyor Mustafa Ali : "malda yalan mülkte yalan gel birazda sen oyalan" 10/8

Cevap Yaz

Haqan

15 Kasım 2014 01:03

Komik olmasına ragmen güldürmekten öte büyükşehir yaşayanları için acı ama gerçek mesajları olan bir film . Sanki sinema degil, kamu spotu... İzlemesi bile rahatlatıcı, öğretici, yol gösterici. Emeği geçenlerin hislerine sağlık.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica