Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Tamam mıyız?

Tamam mıyız?

8,16

(9 kişi yorum yaptı)

2013-09-03 18:08:10 29 Kasım 2013 1 Saat 28 Dk Dram Fantastik Gerilim Dram, Fantastik, Gerilim
IMAX 2d 2d

Yönetmen: Çağan Irmak Çağan Irmak

Ülke: türkiye

Gişe: 500.835

Oyuncular: Deniz Celiloğlu, Uğur Güneş, Zuhal Gencer Erkaya, Aras Bulut İynemli, Gürkan Uygun, Sumru Yavrucuk, Aslı Enver Devamını Gör...

Ödüller: Ekrem Bora umut veren oyuncu ödülü

Konusu : Hayatındaki seçimleri Temmuz’u babası ile karşı karşıya getirir, maddi hiçbir destek beklemeksizin kendi hayatını yaşamak isteyen ve evinden ayrılan Temmuz, ruhunu meslek olarak seçtiği heykeltraşlıkla arındırır. Hayatını devam ettirmek için çocuk romanları için çizerlik yapan Temmuz’un hayatı, sevgilisinden aldığı bir e-mail ile allak bullak olur. Sevgilisi tarafından terk edildiğini öğrenen Temmuz aynı zamanda da işini kaybetmiştir .Hayatı ile yüzleşen Temmuz, dibe vurmuş, yaşama küsmüştür. İhsan ise, bedensel dezavantajı sebebiyle, hayatını annesine bağlı yaşamak zorunda genç bir adamdır. Gerçekleştiremeyeceği hayallerinin yanı sıra annesinin sırtında bir yük olmaktan da mutsuz olan İhsan’ın kurtuluşu ile ilgili tek bir fikri vardır. Ta ki Temmuz’la karşılaşana dek..Temmuz ve İhsan hayatlarının çöküşünde, dibe vurdukları bir anda karşılaşır ve bu karşılaşma Temmuz’u hayatı, sanatı, umudu yeniden tanıyacağı, İhsan’ı ise hayata yeniden tutunacağı bir dostluğa, başlangıca sürükler. . Farklı iki yaşamın birleşmesine sebep olan bu tesadüfî buluşma Temmuz’u İstanbul’un hiç bilmediği bir köşesine ve hiç tanımadığı bir ailenin içine sokacaktır.mansur34

31 Temmuz 2016 21:15

Filmi 1 yıl sonra yeniden izledim doğrusunu söylemek gerekirse ilk izlediğimde aldığım tadı alamadım bazı filmler iki kez izlenince daha güzel gelebiliyor bu film malesef o filmlerden değil bir kez izle unut filmlerinden oyuncuları için 1 kereliğine izlenebilinir.

Cevap Yaz

Kleberson

14 Kasım 2015 00:42

cok iyi bir film deniz celiloglu ve aras bulut iynemli iki oynamislar filmi cok begendim.

Cevap Yaz

merhan

9 Temmuz 2015 13:53

İlginç bir senaryo,Güzel bir Çağan Irmak yapımı....

Cevap Yaz

mansuryıldırım

1 Haziran 2015 06:14

Doğrusunu söylemek gerekirse daha iyi bir film bekliyordum filmi sinemada izleyememiştim filmin dvd si bende vardı ama başka filmleri izlemekten hep ertelediğim filmi anca şimdi izleyebildim film aslında özgürlükçü bir film birazda baran34 adlı arkadaşın dediği gibi polyannacı bir film yani çok iyimser hatta aşırı iyimser ve zengin bir adamla fakir bir genç in sakat olsada arkadaş olması bana pek inandırıcı gelmedi çok klişe anne baba karakterleri olan film yer yer acitasyona ve sömürü sinemasına kaçan bir film aras bulut iynemli iyi bir performans göstermiş ama daha yeni tanıştığı beyoğlunda oturan entel diyeceğimiz bir heykeltıraşa liseli bir arkadaşı gibi davranması ve ikide bir kanki demesi olmamış filmde yer yer sırıtıyordu yinede genel olarak iyiydi gürkan uygun baba rolünde ve sumru yavrucak ile zuhal gencer erkaya da anne rollerinde iyi performans göstermiş deniz celiloğlu ve aslı enverde fena değildi filmin kurgusunuda beğendim bora gökşingöl iyi iş çıkarmış filmin düşük temposu tadında 88 dakikada bitmesi ile sıkıcı olmaktan kurtulmuş kısaca hatalarına rağmen iyi bir film.

Cevap Yaz

KUBİLAY__72

26 Nisan 2014 19:20

çok beğendim Aras Bulut İynemli'yi bu filmle sevmeye başladım

Cevap Yaz

sinemadelisi

2 Mart 2014 01:12

Çağan Irmak sinemasının çarpıcı seçkin filmlerinden.İnsanın dönüp kendini sorgulaması gereken bir film.Filmin sonundaki sahne çok başarılı,duygusal ve vurucuydu.Hayatını yeniden başlatmayı düşünen insanlar için paha biçilmez bir filmdi.Deniz Celiloğlu'nu ve Sumru Yavrucak rollerine cuk oturmuşlar.Ayrıca ilginçtir Gürkan Uygun'u çok başarılı buldum.

Cevap Yaz

baran34

18 Aralık 2013 00:02

Çağan Irmak'tan sarsıcı, düşündürücü ve hayata umutla bakılabileceğini hissettiren bir film. Aras Bulut İyinemli "İhsan" karakteri ile çıtasını bir kademe daha yukarıya çıkartmış. Ruh hali ve mimikleri ile artık ben bir oyuncuyum dedirtiyor. Kadroda -her ne kadar fazla rolleri olmasada-Gürkan Uygun ve Sumru Yavrucuk gibi usta oyuncularda var. İki ayrı insan, bir tam biri yarım. İkiside babalarının istenmeyen evlatları. Biri ruhen biri fiziksel. İkiside hayata karşı kırık, üzgün. Acaba bu eksik iki insan birbirlerini Tamamlayabileceklermi? İşte "Tamam mıyız? filmi buna yanıt arayan aykırı bir film. Filmin bende bıraktığı izlere gelirsek; insanın her koşulda yaşama dört elle sarılması gerektiği ve halimize şükretmemizin bir gereklilik olduğu. Ama Çağan Irmak filmde reel unsurları sanki biraz törpülemiş. Polyannacılık ön planda gibi sezinledim. Yine de izlenmesi gereken bir film.

Cevap Yaz

HÜSEYİNARIBURNU

2 Aralık 2013 09:02

herkeze tavsiye ederim, mutlaka izleyin. kalite olarak Çağan Irmak markası yeterli sanırım.

Cevap Yaz

GururAlp_1

15 Eylül 2013 00:44

kadro güzel merakla bekliyorum

Cevap Yaz
Yandex.Metrica