D@bbe: Cin Çarpması

7,76

( 9 kişi yorum yaptı )

D@bbe: Cin Çarpması

Sinema Filmi

2013

Psikiyatrist Ebru Karaduman ve Cinci Faruk Akat olarak bilinen Cin Çıkarma uzmanının aynı anda ilgilendikleri cin çarpılma vakasının ana kahramanı Kübra Duran isimli genç bir kızdır. Bir define bulma olayıyla ilgili korkunç ve lanetli bir geçmişe sahip olan Kıbledere köylüsü Kübra, aynı zamanda Ebru’nun çocukluk arkadaşıdır. Kübra, kına gecesinde aniden cinlerin saldırısına uğramış ve içinde büyüyen çok güçlü ve tehlikeli bir varlığın tehdidi altına girmiştir. Psikiyatrist Ebru, görüntülü olgu sunumu için Kübra'yı incelemeye alıp, Cinci Hoca dedikleri kişilerin hastalara yaptıklarını ve sonuçlarını kamera ile kayıt altına almak istemektedir. Psikiyatr ve Hoca birlikte Kübra'nın ailesiyle yaşadığı köy evine varırlar. Din ve bilim arasındaki bu çekişme gerçekler ortaya çıktıkça dehşete dönüş meye başlar. İlk başlarda olaylar çözüme doğru giderken, Kıbledere’nin geçmişinde saklı olan ürpertici olaylar ve tuhaf bir şifre ortaya çıkınca, herkes için cehennem saatleri başlar.

Künye

Yönetmen Hasan Karacadağ
Senaryo
Görüntü Yönetmeni Halil İbrahim Çekiç
Vizyona Giriş Tarihi 02 Ağustos 2013
Tür Gerilim, Korku
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Metin Namlıses (Yapım Koordinatörü)
Berna Akpınar (Uygulayıcı Yapımcı)
Kurgu Aytekin Birkon (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Ayşegül Çiftçi (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Bade Dikmen (Sponsor Sorumlusu)
Yönetmen Ekibi Cihan Sumaktaş (Yönetmen Yardımcısı)
Post-Prodüksiyon Kubilay Birkan Çapur (Kurgu Asistanı)
Osman Yıldız (Film Baskı)
Çağlar Özlek (Renk Düzenleme)
Çağlar Özlek (Negatif Kayıt)
Işık Ekibi Selçuk Güngörmezler (Bestboy)
Sanat Ekibi Talha Berkay Baş (Sanat Asistanı)
Diğer Halil İbrahim Gezer (Dublör)

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)
Hasılat 3.751.364,0 TL
Toplam İzleyici 422.747
Vizyonda Kaldığı Hafta 15 Hafta

Son Yorumlar (9)

erhaab avatar erhaab 22 Ocak 2018 05:40:10

9

Hasan Karacadağ'ın en harika cin filmidir. Darbe 4 de diyebiliriz bu filme.

Ciddi seviyede geren, korkutan bir filmdir ve gerçekten çok kaliteli bir cin filmdir. Özellikle Faruk Hoca ile Ebrunun gece köye orada yaşayan tek kişiyle konuşmaya gittikle ri sahne ve devamı çok sağlamdır. Gittiklerinde bir şoka girerler çünkü adam dişi bir cinle evlenmiştir. Faruk Hoca dişi cinle konuşmak ister ve o sırada adamla dişi cinin bebeğini falan görür. O sahneleri Karacadağ muhteşem yapmış. Tek sıkıntı cinin geldiği an kameranın sağa sola sallanması. Filmde bu çokça oluyor.

Tek başınıza asla izlemeyin derim.

İnternette Faruk Hoca olduğunu söyleyen ve olayı biraz anlatan birisi var. Bu kişi şu an Adanada yaşıyormuş ve olaylar esnasında bir gözünü kaybetmiş.

Köy de bizim egede, milas'a 15 km mesafede. İzmirden Bodrum'a giderken bu köye uğrayıp bir bakacağım. Yorumlarım bıçak gibi kesilirse başıma bir şey gelmiş demektir:)

Kaptan34 avatar Kaptan34 24 Ekim 2016 22:35:50

8

Fena değil modunda

AlınYazısı avatar AlınYazısı 27 Aralık 2015 15:16:50

8

Hasan karacağ ilk filmlerine oranla yaptığı yeni filmlerde biraz daha korku kültürümüzün dib noktasına inme aşamasında
bununda özet olarak diğerlerinden farkı olmayıp
biraz daha detaylaştırılmış hali.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 30 Eylül 2014 07:22:44

6

Hasan karacadağın son filmi dabbe 5 zehri cin dayil bütün filimlerini izledim en başarılısı bu filmiydi aslında bu filmide çok beyendiğimi söyleyemem ama diğer filimlerine göre bu filmi iyi sayılır.

ezgiikaradag avatar ezgiikaradag 17 Kasım 2013 14:00:16

7

Bütün filmlerini izledim bir gram bile korkmadım. Ama emeğe saygı gerçekten emek verilerek yapılmış bütün filmleri. En beğendiğimde bu oldu.

yasak75 avatar yasak75 08 Ekim 2013 22:14:50

10

arkadaşlar izledim beğendim film çok şaşıracaksınız 2 eski arkaaş define bulur diğer evini satar şehre gider diğer memleketinde kalır köyünde kalan adamın kızzı büyülenir kız doğduğu zaman adam ölür kız 20 yaşına geldiği zaman çıldırır kına geceinde nişanlısını öldürür daha sonra şehirde büyüyen diğer kız tanıdığı bir hocayla doğduğu köye arkadaşını kurtarmaya gider hoca tam büyüyü bozdum derken bozamaz ortada tuhaf şeyler vardır anlamaazlar koca tam olayı çzödüğünde artık çok geç olur çünkü anne ve kız eve çağırdıklerı kızın bedenini sare denen cine vererek kızlarını kurtarmak isterler tavsiye ederim

Yandex.Metrica