Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

D@bbe: Cin Çarpması

D@bbe: Cin Çarpması

7,76

(10 kişi yorum yaptı)

2013-07-12 15:12:18 2 Ağustos 2013 Gerilim Korku Gerilim, Korku
IMAX 2d 2d 2d

Yönetmen: Hasan Karacadağ Hasan Karacadağ

Ülke: türkiye

Gişe: 422.747

Oyuncular: Sultan Köroğlu Kılıç, A. Murat Özgen, Cansu Kurgun, Irmak Örnek, Elçin Atamgüç, Sabriye Günüç, Furkan Bayraktar Devamını Gör...

Konusu : Psikiyatrist Ebru Karaduman ve Cinci Faruk Akat olarak bilinen Cin Çıkarma uzmanının aynı anda ilgilendikleri cin çarpılma vakasının ana kahramanı Kübra Duran isimli genç bir kızdır. Bir define bulma olayıyla ilgili korkunç ve lanetli bir geçmişe sahip olan Kıbledere köylüsü Kübra, aynı zamanda Ebru’nun çocukluk arkadaşıdır. Kübra, kına gecesinde aniden cinlerin saldırısına uğramış ve içinde büyüyen çok güçlü ve tehlikeli bir varlığın tehdidi altına girmiştir. Psikiyatrist Ebru, görüntülü olgu sunumu için Kübra'yı incelemeye alıp, Cinci Hoca dedikleri kişilerin hastalara yaptıklarını ve sonuçlarını kamera ile kayıt altına almak istemektedir. Psikiyatr ve Hoca birlikte Kübra'nın ailesiyle yaşadığı köy evine varırlar. Din ve bilim arasındaki bu çekişme gerçekler ortaya çıktıkça dehşete dönüşmeye başlar. İlk başlarda olaylar çözüme doğru giderken, Kıbledere’nin geçmişinde saklı olan ürpertici olaylar ve tuhaf bir şifre ortaya çıkınca, herkes için cehennem saatleri başlar.erhaab

22 Ocak 2018 05:40

Hasan Karacadağ'ın en harika cin filmidir. Darbe 4 de diyebiliriz bu filme. Ciddi seviyede geren, korkutan bir filmdir ve gerçekten çok kaliteli bir cin filmdir. Özellikle Faruk Hoca ile Ebrunun gece köye orada yaşayan tek kişiyle konuşmaya gittikleri sahne ve devamı çok sağlamdır. Gittiklerinde bir şoka girerler çünkü adam dişi bir cinle evlenmiştir. Faruk Hoca dişi cinle konuşmak ister ve o sırada adamla dişi cinin bebeğini falan görür. O sahneleri Karacadağ muhteşem yapmış. Tek sıkıntı cinin geldiği an kameranın sağa sola sallanması. Filmde bu çokça oluyor. Tek başınıza asla izlemeyin derim. İnternette Faruk Hoca olduğunu söyleyen ve olayı biraz anlatan birisi var. Bu kişi şu an Adanada yaşıyormuş ve olaylar esnasında bir gözünü kaybetmiş. Köy de bizim egede, milas'a 15 km mesafede. İzmirden Bodrum'a giderken bu köye uğrayıp bir bakacağım. Yorumlarım bıçak gibi kesilirse başıma bir şey gelmiş demektir:)

Cevap Yaz

Kaptan34

24 Ekim 2016 22:35

Fena değil modunda

Cevap Yaz

AlınYazısı

27 Aralık 2015 15:16

Hasan karacağ ilk filmlerine oranla yaptığı yeni filmlerde biraz daha korku kültürümüzün dib noktasına inme aşamasında bununda özet olarak diğerlerinden farkı olmayıp biraz daha detaylaştırılmış hali.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

30 Eylül 2014 07:22

Hasan karacadağın son filmi dabbe 5 zehri cin dayil bütün filimlerini izledim en başarılısı bu filmiydi aslında bu filmide çok beyendiğimi söyleyemem ama diğer filimlerine göre bu filmi iyi sayılır.

Cevap Yaz

ezgiikaradag

17 Kasım 2013 14:00

Bütün filmlerini izledim bir gram bile korkmadım. Ama emeğe saygı gerçekten emek verilerek yapılmış bütün filmleri. En beğendiğimde bu oldu.

Cevap Yaz

yasak75

8 Ekim 2013 22:14

arkadaşlar izledim beğendim film çok şaşıracaksınız 2 eski arkaaş define bulur diğer evini satar şehre gider diğer memleketinde kalır köyünde kalan adamın kızzı büyülenir kız doğduğu zaman adam ölür kız 20 yaşına geldiği zaman çıldırır kına geceinde nişanlısını öldürür daha sonra şehirde büyüyen diğer kız tanıdığı bir hocayla doğduğu köye arkadaşını kurtarmaya gider hoca tam büyüyü bozdum derken bozamaz ortada tuhaf şeyler vardır anlamaazlar koca tam olayı çzödüğünde artık çok geç olur çünkü anne ve kız eve çağırdıklerı kızın bedenini sare denen cine vererek kızlarını kurtarmak isterler tavsiye ederim

Cevap Yaz

pazuzu

25 Ekim 2014 01:50

bravo bütün filmi anlatmışsın ! eline ne geçti şimdi

baran34

19 Ağustos 2013 20:45

Dabbe serisinin tümünü seyretmiş biri olarak en iyisi buydu diyebilirim. Dabbe 2 felaketinden sonra kendini geliştiren yönetmen anlaşılan eleştirilerden ders çıkarmışa benziyor. Birde prodüksiyona maddi anlamda katkı sağlarsa daha iyi yapımlar ortaya çıkabilir. Film serinin ardıllarında olduğu gibi yine bir cin vakası ile karşımızda. Bu sefer bilim adına bir doktor ve din adına bir hoca kübra adında bir psikoz hasta ile ilgileniyorlar. Burada materyalist düşünceye sahip bayan doktor olaylara hep bilimsel yaklaşarak her vakayı gözle görülür nesnel bir gerçeğe dönüştürmenin peşinde hoca ise bu olgulara inanmak için görmek gerekmediğini rüya örneği ile izah etmeye çalışmakta. Film +15 konsepti ile gösterimde. Fakat yinede seyredecek arkadaşlara tavsiyem film korkudan çok izleyicide tiksinme eylemine yol açacak görsel unsurlar ile yapıldığından buna dikkat etsinler. Salonda 5 kişiydik. 1 çift mide bulantısından dayanamayıp dışarı çıktılar. Öbür iki kişi zaten filmden çok birbirleri ile ilgiliydiler:) Yönetmen bende korku sineması adına umutlanmama sebep oldu. Daha önce bayağı bir eleştirmiştim ama bu sefer taşlar yerine oturmaya başladı. El Nazar adında yeni bir filmin çekimlerine başlamış diye duydum umarım kaliteli bir yapım olur. Bu arada filmin başarısında en büyük etken hoca rolündeki Murat Özgen.

Cevap Yaz

okayk

6 Ağustos 2013 13:04

izleyen biri yorumlasın lütfen. gidip gitmeme konusunda kararsızım.

Cevap Yaz

yorumcuyuz

20 Temmuz 2013 14:35

bu filmden beklentim gerçekten büyük.Fragmanı beni çok etkiledi gerçekten iyi bir korku filmi olcak gibi.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica