300: Bir İmparatorluğun Yükselişi

7,44

( 4 kişi yorum yaptı )

300: Bir İmparatorluğun Yükselişi

(300: Rise of an Empire)

Sinema Filmi

2014

Gişe devi “300/300 Spartalı”nın nefes kesici görsel stilinde anlatılmış olan “300: Rise of an Empire/300: Bir İmparatorluğun Yükselişi” kahramanlık destanında yeni bir maceraya yelken açıyor. Aksiyon bu kez yeni bir savaş meydanına, denize, taşınıyor.
Hikaye Yunan general Temistoklis’i Perslilerin muazzam istilacı güçleriyle karşı karşıya getiriyor. Ölümlüyken tanrıya dönüşen Xerxes’in hükümdarlığındaki Perslilerin başında ise Pers donanmasının intikam peşindeki komutanı Artemisia bulunuyor.
Sayıca çok üstün Pers armadasını yenmesinin tek yolunun tüm Yunanistan’ı birleştirmek olduğunu bilen Temistoklis, nihayetinde savaşın gidişatını değiştirecek taarruza liderlik ediyor.

Künye

Yönetmen Noam Murro
Senaryo , ,
Yapımcı Mark Canton , Marty P. Ewing , Craig J. Flores , Bernie Goldmann , Jon Jashni , Stephen Jones
Müzik Junkie XL
Görüntü Yönetmeni Simon Duggan
Vizyona Giriş Tarihi 07 Mart 2014
Süre 102 dk
Tür Aksiyon, Dram
Ülke ABD

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 10.206.484,0 TL
Toplam İzleyici 865.412
Vizyonda Kaldığı Hafta 24 Hafta

Son Yorumlar (4)

enginyuksel1982 avatar enginyuksel1982 30 Eylül 2017 12:40:59

7

ilk filmine oranla seyir keyfi daha düşük olmasına rağmen yine güzel bir film ortaya çıkarmışlar 7/10

kemerlee avatar kemerlee 12 Kasım 2014 19:02:23

4

İlk filmin ününe sırtına dayıyan aynı faşist yaklaşımı daha ballandıra ballandıra anlatan Eva Greenin muazzam performansı ve çekiciliği dışında dövüş sahneleri dahil hiçbir özelliği olmayan vasat bir yapım. Eğer tarihi olaylara dayandığını idda ettti ğiniz bir eser çekiyorsanız sadece yeşil ekranın önünde çekip arkasında bol buğulu efekler ekleyemezsiniz, o yılların belli bir dövüş strateşisi vardır öyle m*l gibi düzeni sırayı bozup 8 kişiye tek başına saldırılmaz ve hiçbir erkeğin üçgen bir vücudu baklava kaslarıda olamaz o yıllarda, o tamamen günümüzün modern çalışmalarıyla ortaya çıkan bir durum. Güçlü erkekler aynı güç sporcuları, halterciler gibi tamamen kare kalın bellidirki ne önemi var diceksiniz film boyunca baklava kasları gösterecem diye kasmalarından bunaldımda ondan. Hele her ağızlarını açıp onurdan şerften bahsettiklerinde kendime kesesim geldi, bu kadar sığı ve ap*alca replik yazılmaz coşturacam diye. Nerden bakarsanız bakın ilk eserin mirasını yiğen tamamen gişe için ele alınmış bir eser var karşımızda.

mimarsinan avatar mimarsinan 16 Mart 2014 00:16:45

7

Denizlerde geçen, dalga görseli ve efektlerin bi'dünya verildiği, insan mukaddesatının yerle bir edildiği ve aslında önemli karakterlerin filme galebe çalıp daha iyisini hak ettiği hareketli film. Bu film de makina, teknoloji, bilgisayar marifetiyle 3 boyutlu olarak üretilmiştir. Yalnız, komutan Artemissa Eva Green'in neden böyle acımasız oluşunun verildiği, geçmişe dalıp çocukluğunda yaşadığı acıları, tecavüzü göz önüne getirerek ağladığı göz yaşlarına boğulduğu sahne çok inandırıcı olmuş. Orada insanı, çocuk ruhunu görebilirsiniz. Bu tür filmler, özellikle söz konusu 300: Bir İmparatorluğun Yükselişi filmi hiç insan faktörü kullanılmadan, bilgisayar marifetiyle ne bileyim animasyonla, teknoloji kullanılarak yapılsa hem bu denli maliyeti olmaz hem de bundan daha iyi filmler yapılır.Galiba bu gidişle 10-20 yıl sonra insan aktif değil makina aktif filmlerden başımızı alamayacağız.

benSTILLER avatar benSTILLER 02 Mart 2014 04:08:34

300 Spartalı... Ilk filmi izlemekten kaldı mı? Hayır varsa çok şey kaybetmiştir diyeceğim de. Sabırsızlıkla beklediğim filmlerden umarım ilki kadar görsel şöleni iyi olur

Yandex.Metrica