Mc Dandik

5,50

( 3 kişi yorum yaptı )

Mc Dandik

Sinema Filmi

2013

Doğduğu gün kaderi belirlenmiş olan öksüz ve yetim DANDİK (Ragga Oktay), zorluklarla dolu bir hayatın içinde iyilik ve dürüstlükle aşkının peşinden koşarken kötü bir adamın düşmanlığını ve hayatın engellerini aşmaya çalışır. Yıllar önce kaybettiği çocukluk aşkı ASLI’yı (Zerrin Arıkan) tesadüfen yeniden bulan DANDİK, en yakın arkadaşı FİKO (Lemi Filozof) ile birlikte ayakta durmaya çalışırken bir yandan da sevdiğiyle mutlu bir hayat kurmanın yollarını arar. Hiçbir zorluk karşısında geri adım atmayan, hapse düşünce bile ayakta kalmayı başaran DANDİK, sevdiğine ve hayallerine kavuşabilecek mi? Kötü adamla olan savaşı nasıl son bulacak ve bu savaştan kim galip çıkacak?

Künye

Yönetmen Ragga Oktay , Cem Yaz
Senaryo ,
Yapımcı Ragga Oktay
Müzik Yıldıray Gürgen , Ragga Oktay , Ali Büyük
Görüntü Yönetmeni Feza Çaldıran
Eser
Vizyona Giriş Tarihi 06 Aralık 2013
Süre 96 dk
Tür Duygusal, Komedi, Macera, Müzikal
Özellikler HD
Ülke Türkiye
Etiketler komedi, aşk, hapishane, orman, 40 cent, Daha Fazlası

Ekip

Kurgu Hamdi Deniz (Kurgu)
Yönetmen Ekibi Hakan Dursun (Yardımcı Yönetmen)
Serap Aydoğan (1. Yönetmen Yardımcısı)
Özlem Ayçiçek (Devamlılık)
Kamera Ekibi Yasin Akın (3. Kamera Asistanı)
Eyüp Erdoğan (Focus Puller)
Post-Prodüksiyon Ali Büyük (Post-Prodüksiyon Sorumlusu)
Tolga Girici (Renk Düzenleme)
Işık Ekibi Mustafa Özdağ (Işık Asistanı)
Sanat Ekibi Hızır Hamza (Sanat Yönetmeni yrd.)
Serdar Taşçı (Sanat Ekibi)
Meltem Balakan (Kostüm Asistanı)
Ses Ekibi Ömer Özakçakoca (Ses Kayıt)
Okan Selçuk (Ses Kayıt)
Ahmet Şengün (Boom Operatörü)
Oyuncu Seçimi Gökçe Doruk Erten (Cast Direktörü)

Firmalar

Özen Film (Dağıtımcı)
Hasılat 75.370,01 TL
Toplam İzleyici 9.488
Vizyonda Kaldığı Hafta 6 Hafta

Son Yorumlar (3)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 10 Temmuz 2015 21:17:52

5

Film aslında eski türk filmlerinin klişeleri amerikan sineması ve müziği türkiyedeki yeteneksiniz türkiye star olmak kavramı gibi konuları absürt komedi ile hicvedmeye çalışıyor ama başaramamış ragga oktay hem yazıp hem yönetip hemde başrolde oynayın ca epey zorlanmış üstelik iki rolde oynuyor film komedi dram başlayıp müzikal komediye kayıyor skeç tarzında ilerliyor bir ilk film olduğu için hataları hoş görülebilir ama finalide çok gelişigüzel olmuş daha iyi bir final olabilirdi özelikle sabunum düştü bölümleri güzeldi yer yer güldürsede beklentileri veremiyor ortalama bir filmden öte değil daha çok çocukların seveceği bir mizah anlayışı var amerikan absürt komedi tarzında çekilmiş filmin senaryosunun dramatik bir yapısı yok yinede müzikal bölümü dansları güzeldi bu yüzden bile bir kere izleyebilirsiniz zaten izle unut filmi bir daha izlenecek kadar iyi değil.

baran34 avatar baran34 19 Aralık 2013 19:19:29

3

Adı üstünde "dandik" bir film. Elle tutulur ne bir senaryosu var ne de kurgusu. Sanki herşey spontane gelişiyor. Absürd hareketlerle bezenmiş saçma diyalogların yeraldığı enteresan bir film. Ragga Oktay şarkıcılığı bırakıp yönetmen olan bir tayfaya (mahsun,özcan) özeniyor. Fakat onlar Türk toplumunun ne istediğini bilen ve ajitasyonu dibine kadar kullanan (özellikle Mahsun) insanlar. Ben Lemi Filozof'a acıdım. Canım senin ne işin var orda kendini harcamışsın. Filmin içeriği ile ilgili birşey anlatmıyacağım çünkü pek içerik yok. Dansları fena değildi o kadar.

hakannettr avatar hakannettr 14 Temmuz 2013 18:58:54

10

HERKESİN İÇİNDE BİR DANDİK VARDIR

Çekimleri biten ‘Mc Dandik'
Öksüz bir çocuk camide polisler tarafından bulunur ve adını Dandik koyarlar. Yıllar sonra Dandik’in beraber büyüdüğü kız karşısına çıkar. Kötü bir adam da kıza kafayı takmıştır ve ona se net imzalattırır. Dandik de senedi ödeyip kızı kurtarmak ister. O sırada ‘Yetenek Avcısı’ diye bir yarışma düzenlenir. Zamanında çok popüler olan fakat yediği kazıklardan piyasaya küsen bir ustanın peşine düşerler. Mc Sallama. Herkesin içinde ezilmiş, tokatlanmış zavallı bir dandik vardır. Temiz, terbiyeli bir çocuğun çabasını birçok insan örnek alacak. Filmin bir önemli özelliği de Türk sinemasında benzeri olmayan görsellik kalitede müzikleri ve dansları olması..

Yandex.Metrica