Liseli Kızlar

8,37

( 22 kişi yorum yaptı )

Liseli Kızlar

Sinema Filmi

1977

Lise çağındaki genç kızların zevkleri, aileleri ile yaşadıkları çatışmalar ve başlarına gelebilecek iyi kötü olayları anlatan bir film. Nezahat, Oya ve Buket lisede okuyan ve farklı aile yapılarına sahip üç yakın arkadaştır.Herbirininde gelecek için farklı hayalleri vardır. Birgün Nezahat yaşlı bir adamla evlendirilmek istenir. Buket güzellik yarışmasına katılma planları yaparken, Oya ise doktor olur ve aradığı mutluluğa kavuşur.

Künye

Yönetmen Orhan Elmas
Senaryo
Yapımcı Berrin Giz , Atilla Gökbürü
Görüntü Yönetmeni Çetin Tunca , Taner Öz
Süre 95 dk
Tür Dram, Duygusal, Gençlik
Ülke Türkiye
Etiketler Aile, Atlı Zincir, Kötü Yol, Kumar, Kumsal, Daha Fazlası

Ekip

Kurgu Özdemir Arıtan (Kurgu)
Yapım Ekibi Mustafa Eti (Yapım Amiri)
Tevfik Atakan (Yapım Asistanı)
Hacı Fidan (Set Ekibi)
Sami Meriç (Set Ekibi)
Cengiz Öktem (Set Ekibi)
Post-Prodüksiyon Recai Karataş (Laboratuar Şefi)
Işık Ekibi Rıdvan Varol (Işık Şefi)
Mehmet Varol (Işık Ekibi)
Hüseyin Aldemir (Işık Ekibi)
Hüseyin Sakal (Işık Ekibi)
Ses Ekibi Tuncer Aydınoğlu (Ses Kayıt)

Firmalar

Elif Film (Yapım)
Acar Film (Film Hazırlık)

Son Yorumlar (22)

Komedyacı 09 Aralık 2015 22:43:04

1990'lı yıllara gelindiğinde, "Böyle mi Olacaktı" adıyla dizi versiyonunu yaptılar bu filmin. İlk 13 bölüm tabi "Liseli Kızlar" filminin ruhunu taşıyordu. Ancak 13'üncü bölümden sonra bambaşka yerlere uçtu hikaye.

performer avatar performer 13 Kasım 2014 23:28:47

9

eminim birçok kişinin bilmediği bir film. senaryo çok başarılı...filmde başrol yok gibi yada herkes başrol, bu şekilde olması filmi daha güzel yapmış.

benimsinema avatar benimsinema 01 Şubat 2014 16:42:17

8

ayni film yillar önce muhterem nur ile leyla sayar oynamislar... ikiside ayni derecede, ibret verici bir aile drami... üc kizin ayri hikayesi anlatiliyor... son zamanlarda semiramis pekkandan bana yalan söylediler adli sarkiyi bol bol caliniyor bu fi lmde...yalniz filmde calan fon müzikler yalcin turaya ait, jenerikte de yazmamislar...

beyzacetin avatar beyzacetin 02 Ocak 2014 00:47:06

Cok guzel, etkileyici bir film. Özellikle Necla Nazır in başına gelenler canımı cok acitti. Cok ama cok aci iki kizin hikayesi de

MGUNAY avatar MGUNAY 09 Temmuz 2012 11:22:07

10

pek gazete okumadığınız belli malesef ülkemizde böyle anne baba çok malesef haberlerde gazetelerde yüzlerce örnek var filmde gayet başarılı hiçbir kusuru yok bence.

iş314 26 Şubat 2012 00:55:02

Eğer bu film insanlara bir şey öğretmek istemişse bunu da en kötü şekilde yapmışlar diyebilirim. Nezahat ile Buket'in ailesini kötülemek için her şey yapılmış. Babasının yaşlı bir adama hayvan satar gibi kızını satmak için pazarlık yapması, kumarda h erşeyini kaybeden diğer babanın en sonunda kızını ortaya koyması ve bunun gibi türlü saçmalıklar. İdeal olanı ise Oya'nın ailesi. Onların hiçbir kusuru yoktur. Ağızlarından çıkan her söz, yaptıkları her hareket hayırlıdır. Zaten bunun için kızları sonunda mutlu olmuştur. Anlatılanın önemi yanında, nasıl anlatıldığının hiçbir önemi yok.Çok kötü bir film.

Yandex.Metrica