Ölümden Kalma

Sinema Filmi

2012

Behrem 2001 yılında üniversitede okurken bir eylemden alınıp cezaevine konur. Aynı süreçte cezaevlerinde başlatılan "F TİPİ" hapishanelerin önlenmesi yöneliK yapılan "ÖLÜM ORUCU" eylemine katılır. Eylemin 127. Gününde "HAYATA DÖNÜŞ OPERASYON"u sonucu zorla müdahale edilerek eylemi sürdürmesi engellenir. Bu müdahale neticesinde "WERNİCKE KORSAKOFF SENDROMU"na yakalanır. Hastalığa yakalanışından tam on yıl sonrası yani 2012 deki behrem'e döner hikaye filmin en başında.

Behrem teyze kızı Leyla ve mücadeleden onu yalnız bırakmayan arkadaşları ile yaşamaktadır. Sol bacağı topal ve konuşma güçlüğü yaşamaktadır. Bunların yanı sıra anlık bellek kaybı mevcuttur ve bu en ağırıdır. "An" diye veyahut "Şimdi" diye bir şey yoktur Behrem için. Tüm yaşadıklarını en fazla üç dakika hafızasında muhafaza edebiliyor. Sonrasında siliniyor belleği.

Behrem tam on yıldır yeni olan hiçbir şeyi kaydedemiyor. Filmin ortasında kendi iradesi harici başına gelen bir durum ve sonrasın da bu durumla başa çıkma mücadelesini konu ediyor film.

Künye

Yönetmen Okşan Dede
Senaryo
Yapımcı Caner Erzincan
Müzik Saki Çimen
Görüntü Yönetmeni Aras Demiray
Ülke Türkiye
Internet Sitesi http://www.olumdenkalma.com

Ekip

Yapımcı Aysu Kebir (Genel Koordinatör)
Kurgu Erkan Erdem (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Natali Yeres (Sanat Yönetmeni)
Yönetmen Ekibi Aziz Çapkurt (Yardımcı Yönetmen)
Sanat Ekibi Mustafa Bayram (2) (Dekor Şefi)

Son Yorumlar

Yandex.Metrica