Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Şeytan-ı Racim

Şeytan-ı Racim

4,71

(5 kişi yorum yaptı)

2012-12-15 13:11:43 13 Eylül 2013 1 Saat 37 Dk Korku Korku
IMAX 2d 2d 2d 2d

Yönetmen: Arkın Aktaç Arkın Aktaç

Ülke: türkiye

Gişe: 242.215

Oyuncular: Uğur Güneş, Ertunç Uygun, Mehmet Çevik, Ayşe Tunaboylu, Aysan Sümercan, Halil İbrahim Gezer, Altan Gördüm Devamını Gör...

Konusu : İstanbul’da Üniversitede okuyan iki ev arkadaşı Emrah ve Salih’in hayatları Salih’in Havas ilmine duyduğu merakla sonsuza kadar değişir. Cin’ler âleminin ürkütücü varlıklarını kendi emri altına alarak isteklerini gerçekleştirmeleri için kullanmak isteyen Salih ve hiçbir şeyin farkında olmayan ev arkadaşı Emrah kendini bir anda bu korkunç döngünün içinde bulurlar. Emrah’ın hiç huzuru kalmamıştır. Her gece şiddetini daha da artıran kâbuslar ve ürkütücü olaylar zinciri başlar. Salih öteki âlemin kapılarını açmış ve her şey kontrolden çıkmıştır. Kurtulmak istedikçe daha da derine batmaktadırlar. Emrah, okulunu bırakır ve ailesinin yanına İzmit’e döner. Babası ve ailesi her geçen gün daha da batağa saplanan Emrah’a yardım etmeye çalışırlar. Ancak neyle karşı karşıya olduklarını kimse bilmemektedir. Yardım için son çare Bakırcı Mehmet diye bilinen bu konularda ilim sahibi olan yaşlı bakırcı ustasıdır. Bakırcı Mehmet, Emrah ve Salih’i içine düştükleri bu kara dünyadan kurtarmak için tüm ilmini kullanacaktır. Ancak her şeyin bir sınırı vardır. Karşılarındaki güç kimsenin bir gün karşı karşıya gelebileceğini düşünmediği bir varlıktır. Hak katından kovulmuş olan Şeytan-ı Racim yani İblis’in intikam almak için eline bir fırsat geçmiştir.enigmacuture

29 Ekim 2018 05:06

güzel bir izleyici kitlesi yakalayan film afişi filminden daha güzel olan sinema filmi. cidden sinema afişi kadar güzel olsa yeterdi. cin temalı zebillah gibi yerli ve yabanci film varken neden bu kadar kötü bir film yapılmış algılamak idrak etmek güç. horror movie sinefilleri için ciddi bir kirlilik.

Cevap Yaz

erhaab

1 Şubat 2018 18:47

Senaryonun çalıntı olduğu iddiası şöyle. Büyük sözlük sitelerinden birinde bu senaryo hikaye olarak yazılmış ve diğer sözlüklerdeki yazarlarca bile ilgi görmüş ve konuşulmuştu. Söz konusu hikayeyi ben de okumuş ve beğenmiştim. Sözlükte hikayenin sonu yazar tarafından yazılmamış ve yarım bırakılmıştı. Çok sonraları diğer sözlüklerde de senaryonun hikaye olarak daha önceden servis edildiği ve adeta tansiyon ölçüldüğü söylendi. Açıkçası çok da mantıklı çünkü hikayenin sonu yazılmamıştı. Altan Gördüm dışında oyunculuklar zayıf. Senaryonun güzel olmasına rağmen gerek iyi olmayan oyunculuklar ve gerekse de görsellikteki yetersizlikler sonucu film beklenen beğeniyi hiçbir zaman kazanmadı. Finalini beğendiğim bir filmdir ama orada bile görsellik iyi değildir.

Cevap Yaz

tepegöz

13 Kasım 2014 19:06

kötü bir korku filmiydi

Cevap Yaz

gururalp

27 Eylül 2013 19:51

olmamış olmamış biz korku filmi yapamıyoruz

Cevap Yaz

baran34

23 Eylül 2013 21:52

Amatör oyuncular elinden geleni yapmışlar ama ortada kalitesiz bir prodüksiyon olunca nafile çaba oluyor. Altan Gördüm yan rolde oynamış. Senaryo çalıntı diye bir söylenti var bunun bir an önce açıklığa kavuşması gerekiyor. Yoksa izleyiciler verdiği paraları haram ederse cin çarpmışa döner yapımcılar. Mekan olarak İzmit seçilmesi ilginç. Fay hattı üzerinde olan bir bölge ve küçük kıyametin burada kopacağı söylentileri film adına pozitif argümanlar. Birde filmin başında Tophane rıhtımı mekan olarak seçilmiş hoş.... Hasan Karacadağ bu tür filmlerde tekel konumundayken bu tarz taklit yapımlarla tekeli kırılmaz. Sağlam bir senaryo ve kaliteli oyuncularla birde işin içine maddi destek girdimi işte o zaman Türkler korku filmi yapabiliyormuş dedirtebiliriz. Yoksa bu tarz cılız amatör işler bizi beyazperdeden soğutur.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica