Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Moskova'nın Şifresi: Temel (Moskova'nın Şifresi: Temel)

Moskova'nın Şifresi: Temel

6,22

(8 kişi yorum yaptı)

2012-09-13 10:00:25 23 Kasım 2012 1 Saat 42 Dk Komedi Komedi
IMAX 2d 2d

Yönetmen: Adem Kılıç Adem Kılıç

Ülke: türkiye

Gişe: 841.124

Oyuncular: Alper Kul, Aslıhan Güner, Ruhi Sarı, Salih Kalyon, İsrafil Köse, Çetin Altay, Ayşegül Günay, Necip Memili, Emin Albayrak, Anastasiya Pavelyeva Devamını Gör...

Konusu : Temel, Sümela Manastırı’ndaki şifreyi çözüp, hazineyi bulmuş ve sevdiği kadına kavuşmuştur. Tabii, Temel böyle zannetmektedir. Gerçekte, belalı Rus mafyası Korkunç İvan’ın adamları bir değiş tokuş sırasında, Temel’in yol açtığı bir yanlış anlama sonucu Türk mafyasıyla çatışmış, birbirlerini öldürmüş ve o sırada Temel kazdığı çukurdan çıkan Rus mafyasına ait altınları, Sümela’nın hazinesi zannederek almıştır. Altınlarına el konulan ve adamları öldürülen Rus mafyasının lideri Korkunç İvan çıldırmıştır. “Moskova’nın Şifresi – Temel” filmi, Korkunç İvan’ın en acımasız adamı Abromoviç’i, Temel’i öldürmesi için Trabzon’a yollamasıyla başlar. Temel bütün bu silahlı saldırılardan bazen saflığı ve şansının, bazen arkadaşlarının yardımları sayesinde kurtulur; bir süre sonra peşinde birilerinin dolandığını hisseder ve Abromoviç’i yakalayıp hesap sormak için arkadaşı Turgay’la birlikte Moskova’ya gider. Fakat yakalanırlar. Temel’in Moskova’da olduğunu öğrenen karısı Zuhal, onun bir kadın için orada olduğunu düşünerek Rusya’ya gider. Temel’i öldürmeyi düşünen Zuhal, onu Rus mafyasının elinden kurtarır. Yolları Trabzon havaalanında ayrılır. Zuhal, annesinin evine giderken Temel boynu bükük kalakalır. Temel, sevdiği kadına tam ulaşmışken yine kaybetmek üzeredir. Peki “Moskova’nın Şifresi” iki aşığın kavuşmasına yardımcı olacak mıdır?ElBLanKo2nd

16 Ocak 2017 14:29

İlk filme göre daha az güldürüyor. İlk filmin hatrı için izlenilir.

Cevap Yaz

ElBLanKo

29 Aralık 2016 14:26

İlk filme göre daha az güldürüyor. İlk filmin hatrı için izlenilir.

Cevap Yaz

oznuryilmaz

3 Eylül 2015 15:37

Cok eglenceli dakikalari vardi idare eder.:)

Cevap Yaz

mansuryıldırım

1 Kasım 2014 04:34

Bugün izlediğim oflu hocanın şifresi ile adem kılıç ın 3 filminin içinde bence en zayıfı bu filmi ilk filmin gişedeki başarısı üzerine yapılmış başarısız bir devam filmi.

Cevap Yaz

baran34

30 Ocak 2014 14:12

Bir daha devamının çekilmesini istemediğim serilerde başı çeken bir film. İlk filmin şans eseri abartı gişe rakamlarından cesaret alan yapımcı daha senesini doldurmadan "akan çeşmeye küpü doldurma" çabası ile giriştiği anlamsız bir yapım karşımızda duruyor. 850 bin gişe rakamıda her ne kadar azalsada bu film için kat be kat fazla. Oyunculukların yapaylığı ve senaryonun sıradanlığı ön planda.

Cevap Yaz

enginyuksel1982

28 Nisan 2013 20:34

güldürebiliyorsa zaten amaçta o tamamdur :) 6/10

Cevap Yaz

prancing_pony

15 Aralık 2012 02:43

ilk filmine (sümelanın şifresi) sırf Alper KUL'un hatrına gitmiştim ve hayal kırıklığına uğramıştım.Bundan mütevellit bu filmin bırak fragmanın izlemek afişini bile doğru düzgün süzmedim ..

Cevap Yaz

SirLanselot

25 Kasım 2012 11:11

Film hakkında söylenebilecek tek şey ; ayıp. Resmen, Türkiye'deki sinema ve özellikle de komedi severlerle dalga geçmişler. İlk filimle ne konu olarak ne de performans olarak alakası yok. Ben hediye biletle gittim filme, eğer para verip gitseydim paramın iadesini isteyecektim. Bir yerlerden bulup iki üç tane Karadeniz fıkrası okuyun daha çok güler ve eğlenirsiniz, üstelik zamanınız boşa gitmez. Filmin mantığı şu: Küfret, nasıl olsa gülerler. Sonuç: Sinemasever için zaman ve para kaybı.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica