Korkunç Tecavüz

6,95

( 5 kişi yorum yaptı )

Korkunç Tecavüz

Sinema Filmi

1972

Film, tecavüzcü bir katilden kaçan genç bir öğretmenin hikâyesini anlatmaktadır. Abant’ta bir otele bayan voleybol kulübü oyuncuları gelir. Kızlar bir yandan eğlenirken bir yandan da antrenman yaparlar. Bir gün voleybol takımından iki kız ormanda yarışmaya karar verirler ve birbirlerinden ayrılırlar. O sırada İstanbul’dan gelen ilkokul öğretmeni Serpil öğrencileriyle ormanda geziye çıkmıştır. Ancak çocuklardan Murat kaybolur. Murat’ı ararken otomobil ormanlık bir alanda çamura saplanır. Araçtan inen Serpil ormanda voleybolcu kızlardan birinin cesedini bulur. Kız tecavüze uğrayıp öldürülmüştür. Serpil tecavüzcünün peşinde olduğunu düşünüp kaçarken Doktor Ekrem ile karşılaşır. Birlikte cesedin yanına giden ikili kayıp olan Murat’ı bulur. Murat tecavüze ve cinayete şahit olmuş, bu yüzden şoka girmiştir. Ekrem ve Serpil çocukla ilgilenirken otelin sahibi Ender’le karşılaşırlar. Soruşturma başlatan polis katili yakalamak için Serpil’i yem olarak kullanır. Şüpheler Ender üzerine yoğunlaşırken katil Serpil’in peşine düşer.

Künye

Yönetmen Ertem Göreç
Senaryo
Yapımcı Müfit İlkiz
Görüntü Yönetmeni Orhan Kapkı
Vizyona Giriş Tarihi 01 Ocak 1974
Süre 60 dk
Tür Dram
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Tecavüz Daha Fazlası

Oynayanlar

Yalçın Gülhan Yalçın Gülhan Dr. Ekrem
Emel Özden Emel Özden Serpil
Ayfer Feray Ayfer Feray Otel Sahibesi
İsmail Hakkı Şen İsmail Hakkı Şen Komiser
Nur Erkut Nur Erkut Murat'ın Annesi
Funda Ege Funda Ege Voleybolcu
Ayton Sert Ayton Sert Foto Muhabiri
Bülent Kayabaş Bülent Kayabaş
Enver Dönmez Enver Dönmez
Ünal Gürel Ünal Gürel Necip Tekçe Seslendirmesi
Naci Girgin Naci Girgin Ender
Murat Erton Murat Erton Murat
Murat Erton Murat Erton
Necip Tekçe Necip Tekçe Doktor
Abdurrahman Palay Abdurrahman Palay İsmail Hakkı Şen Seslendirmesi
Gülen Kıpçak Gülen Kıpçak Nur Erkut Seslendirmesi

Ekip

Kurgu Turgut İnangiray (Kurgu)
Yapım Ekibi Cihat Karahan (Yapım Amiri)
Mehmet Aydoğmuş (Yapım Asistanı)
Ayhan Abuhayatoğlu (Yapım Asistanı)
Yönetmen Ekibi Sami Güçlü (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Süha Kapkı (1. Kamera Asistanı)
Mehmet Varol (2. Kamera Asistanı)
Post-Prodüksiyon Hasan Örnek (Laboratuar)
Selahattin Kaya (Laboratuar)
İsmet Tomaçgil (Laboratuar)
Abdullah Akdeniz (Laboratuar)
Mengü Yeğin (Renk Düzenleme)
Işık Ekibi İbrahim Sabuncu (Işık Şefi)
Kazım Pekmez (Işık Asistanı)
Ali Salim Yaşar (Işık Ekibi)
Ses Ekibi Faruk Özar (Ses Mühendisi)
Marko Buduris (Ses Mühendisi)
Turgut İnangiray (Senkron)

Firmalar

Birlik Film (Yapım)
Saner Film (Film Hazırlık)
Yıldız Film (Seslendirme)

Son Yorumlar (5)

Göztepe avatar Göztepe 11 Temmuz 2018 02:52:23

7

Tam başarılı olamamış bir film olsada yinede fena değil diyebileceğim bir filmdi. Aslında yönetmen Ertem Göreç'in gerilim korku tarzında düşündüğü bir film olmalı ama ne yazıkki bunda geriyiz. Bülent Kayabaş şüphesizki filmin en etkili oyuncusuydu he m bakışları hem davranışları hem hareketleri filme damga vurmuştu. Görüntü kalitesinin kötülüğüde filmin eksilerinden dahada iyi olabilecek filmlerden biriydi ama ne yazıkki olamadı.

ozkaracam avatar ozkaracam 22 Eylül 2017 11:19:24

İtalyan "giallo" filmlerinden esinlenmiş gibi duran bir Yeşilçam polisiyesi. O yıllarda bu tür filmler, sinemalarımızda çokça yer buluyordu. Her ne kadar cinayet sahneleri gösterilmiyorsa da, cesetlerin görüntüleriyle bir ürkütücülük yaratılmak iste nmiş gibi duruyor. Bugün insanı gülümseten bazı replikler var, daha önce yazan yorumcuların da belirttiği gibi, temposunu da sonuna kadar sürdüremiyor. Bu arada, daha önce sinematürk sayfasında cast içinde yer alan bazı isimlerin (Murat Erton, Naci Girgin gibi) silindiği görülüyor. Bu, sadece bu film için geçerli değil. Nedenini anlayamadım. Bazı üyeler kafalarına göre ekleyip çıkarma mı yapıyorlar, bu durum editörlerin dikkatinden mi kaçıyor?

nurella00 avatar nurella00 30 Eylül 2016 00:41:32

8

İlk yarıya kadar güzelmiş gibi ilerleyen; İçinde fazlaca polisiye konu barındıran,fakat bunu da fevkaledenin fevkinde başaramamış, sonlara doğru sıkıcılık katan bir film.. Şimdi doğruya doğru konuşmak gerekir, ilk 45 dakika eğlendim diyebilirim. Sonr a ki 10 dk umut ile filmin daha akıcı ve kitleyici olmasını bekledim fakat nafile! Umduğumu bulamadığım bir film konusu...

AlınYazısı avatar AlınYazısı 20 Mart 2016 17:09:36

7

Hikaye Aslında çok güzel başlar. Herşey stop lambasının vurduğu yüzün görünmesine kadar iyiydi. ve Filmin
İlk baştaki gerilimi gayet iyi. Seyirciyi biraz daha etkisine alacak biraz daha şiddetlendirecek sahneler yapılabilirdi.
Filmde Yalçın Gülhan o zamanlar Çok genç. Tahkikatı sürdüren Komiser İsmail Hakkı Şen'in Finalde görünmemesi çok kötü ve Mantıksız olmuş.Müzikler iyi seçilmiş. Biraz daha gizemli bi şekilde çekimi yapılsaydı keşke. Bir Otele konaklamaya gelen bir gurubun içindeki bir kız tecavüz ve cinayete kurban gider. Tahkikat yapılır ve Katilin bulunması için Olaylar Gelişir. Film polisiye ve gizem.
Az daha üzerinde durulsa belkide türk sinemasında iyi bir polisiye filmi olacaktı.


asım mavzer avatar asım mavzer 04 Temmuz 2013 09:19:01

9

Film abant'ta ki otellerden birinde geçiyor. Otel'in sahibi Ayfer Feray'dır. Otel'e bayan Voleybol takımı oyuncuları gelir, hepsi güzel kızlardır. Emel Özden'de öğretmen rolünde ve aracına 5, 6 tane öğrencisini alıp abant cıvarına bir gezi yapmaya ge lir. Araç ormanlık bir alanda çamura saplanıp kalır.Aracı ve içindekileri orman'da spor yapan Yalçın Gülhan görür ve yardım eder. Fakat bu esnada çocuklardan Murat ortadan kaybolmuştur.
Otel'den dışarı çıkan voleybol takımından iki kız sporcu ormanda eğlenirlerken birbirlerinden ayrılırlar ve kızlardan birine sapığın biri (Bülent Kayabaş) tecavüz edip öldürür. Öğretmenin yanından ayrılan küçük Murat gerçekleşen bu tecavüze ve cinayete şahit olur. Çocuk şoka girmiş bir vaziyette ormanda bulunur ve hastaneye yatırılıp müşahede altına alınır. Bu tecavüz ve cinayetler hakkında tahkikat yapmak için otele polisler gelir. Komser rolündeki İsmail Hakkı Şen herkesi sorgular ve şüphelerini oteli işleten Ayfer Feray'ın kocası rolündeki Naci Girgin üzerinde yoğunlaştırır. Bu esnada sapık katil küçük Murat'ın peşinden hastaneye doktor kılığında girerek Murat'ın yattığı odaya girer ve oda da bulunan hemşireye tecavüz ederek öldürür. Ve yine bu olaylar zavallı çocuğun gözü önünde olur ve çocuk şoktan şoka girer..

Yandex.Metrica