Kocaoğlan

7,67

( 2 kişi yorum yaptı )

Kocaoğlan

(Aşk Budalası)

Sinema Filmi

1964

Belma, çok güzel ve herkesin başını döndüren büyüleyici bir kadındır. Herkesi kendine aşık etmiştir, herkesi "Aşk Budalası" yapmıştır ama gönlü Kemal (Yılmaz Güney)'dedir. Kocaoğlan (Şeref Gürsoy) ise, Belma'yı etkilemek için arkasından flütle ezgiler çalan bir aşk budalasıdır.

Belediye başkanı da Belma'ya aşık olur. Herkesin sevdiği bu güzelin akıbeti ne olacaktır. Türlü olaylardan sonra  sevgilileri kıskançlık kaplar... Giderek Belma'a duydukları sevgi kendilerini esir alır. Kocaoğlan, Belma'yı başkasına kaptırmaktan duyduğu korkudan onu öldürür. Geriye Kemal'e Belma'nın cesedini kucağına alıp dağdan indirmesi kalır. Kocaoğlan ise meçhule gitmektedir.

Künye

Yönetmen Ziya Demirel
Senaryo ,
Yapımcı Fahriye Tamkan
Görüntü Yönetmeni Orhan Çağman
Eser
Süre 96 dk
Tür Dram, Duygusal
Özellikler 35 mm, Siyah Beyaz
Ülke Türkiye
Etiketler Oyundan Uyarlama Daha Fazlası

Firmalar

Fer Film (Yapım)

Son Yorumlar (2)

kartal tibet tutkunu avatar kartal tibet tutkunu 28 Ocak 2017 23:12:22

Yılmaz GÜNEY'in yıllar sonra yeni'de izlediğim tiyatral ağırlıklı bir film. Filmi konsept "Kocaoğlan" rol ağırlığı Şeref GÜRSOY üzerine kurgu bir film olduğu izlenimi vermekte. Benim de bu film den Yılmaz GÜNEY'in O, alışala geldiğimiz etkin rol kesm esini beklemediğimi söylemesemde yalan olur. Bu filmini de ilk yıllarının filmlerinden birisi saymak eniyisi.

seyirci06 16 Aralık 2008 00:13:12

Devlet Tiyatrosu Santçısı Şeref Gürsoy'un Kocaoğlan'la Ankara'da büyük sükse yaptığı söylenir. Herhalde film de bu tiyatro eserinden sonra yapıldı. Allah rahmet eylesin.

Yandex.Metrica