Oturak İmparatoru Recep

Sinema Filmi

2009

Recep, İstanbul’a ilk gelişinde, bir tesadüf sonucu sinema piyasasına girmiş, filmler çevirmiş, ancak imaj yaratıcılarının elinde komik durumlara düşünce, her şeyi yüz üstü bırakıp köyüne dönmüştür.İstanbul’a ikinci gelişinde, bir oturak imalathanesi kurar.zamanla işleri iyi gider. Ve oturak fabrikatörü olur.Evli, üç çocuk babası olan Recep, aslen İbibik olan soyadını değiştirip Oturakgil yapar. Ancak bu defa da oturağı başına dert olmuştur. Futbolcu olan oğlu, maçlara seyirciler flama yerine oturaklarla geliyor diye, takımdan çıkartılır. Kızı soyadından kurtulmak için popçu bir gençle hemen evlenmek istemektedir. Asabi mizaçlı bir adam olan ağabeyi sık sık gelip, Recep’i tartaklamaktadır. Kardeşinin Oturakgil soyadı yüzünden, öfkesinden kafayı üşütme kertesindedir. Her gün yeni gelişen ol aylarla, durum içinden çıkılmaz bir hal alır.” Oturak İmparatoru Recep” çılgın bir film, kuşaklar arası bir çekişme, güldürürken düşündüren bir aile komedisidir.

Künye

Yönetmen Oğuz Gözen
Senaryo ,
Müzik Kadir Şeker
Görüntü Yönetmeni Bayram Ali Yalgın
Süre 88 dk
Tür Aile, Dram, Komedi
Ülke Türkiye

Son Yorumlar (3)

erakman avatar erakman 20 Nisan 2015 17:03:22

2

Bir insan neden boyle bir film yapar ve de neden oynar.Harcanan zaman ve para inanin milli servet.Oguz Gozen den fazlasi beklenmez.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 18 Nisan 2015 08:24:08

1

Baştan sona saçma sapan bir şekilde ilerleyen izleyicisini aptal yerine koyan vasat altı çok kötü bir film anlamadığım 1972 yılında sinemaya başladığı halde oğuz gözen in bu kadar kötü film yapması biraz özense işi ciddiye alsa anlamadığım bir boş ve rmişlik var filimde hep aynı oyuncularla bu filimleri yapmakla ne anlıyor bu filmleri kim vizyona sokar kim televizyonda yayınlar film malesef çok kötü bir sürü komedi filmimiz var onları izleyin boşa zaman kaybı.

cosmopolis avatar cosmopolis 10 Mart 2013 05:23:11

5

oğuz abinin 3.sınıf filmlerinden biri ed wood bile yapamayacağı filmlerden biri

Yandex.Metrica