Evde

(Dans La Maison)

Sinema Filmi

2012

Arka sıradaki öğrenci göze çarpar; farklıdır, parlak bir zekâya sahiptir ama uyumsuzdur. Henüz 16 yaşındaki Claude´da fazlası da vardır. Claude, kompozisyon ödevi için aradığı esin perisini sınıf arkadaşının evinde bulur ve yazma yeteneğiyle birlikte keşfettiği keskin gözlemciliği röntgencilik boyutuna ulaşır. Sıra dışı öğrencisinin yeteneğinden etkilenen Germain ise öğretmenin keyfini yeniden keşfeder. Ne var ki, özel hayatın ihlaliyle başlayan olaylar çığırından çıkar. Claude kontrolünü ufak ufak yitirirken, gerçek ile kurmaca ayırt edilemez hale gelir

Künye

Yönetmen François Ozon
Senaryo
Yapımcı Claudie Ossard , Eric Altmeyer , Nicolas Altmeyer
Müzik Philippe Rombi
Görüntü Yönetmeni Jérôme Alméras
Eser
Vizyona Giriş Tarihi 24 Mayıs 2013
Süre 105 dk
Tür Gerilim
Ülke Fransa

Firmalar

M3 Film (Dağıtımcı)
Hasılat 152.593,04 TL
Toplam İzleyici 14.921
Vizyonda Kaldığı Hafta 11 Hafta

Son Yorumlar (1)

mkurtsen avatar mkurtsen 04 Nisan 2013 15:47:12

9

François Ozon'un iyilerinden sayılan filmi izledim, ne yazıkki çok fazla beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Bir Lisede Edebiyat öğretmeni ile 16 yaşındaki öğrencisi arasındaki yardımlaşmayı, yok hayır tehlikeli bir oyunu anlatıyor. Yazacağı Kompozisyon ö devi için arkadaşının evine giren öğrenci işe rontgencilikle başlıyor, işe arkadaşının annesine aşık olmaya kadar götürüyor. Üstelikte yazdıklarını her gün öğretmenine okutuyor.
Filmde öğrenci düzgün bir roman yazmak için evi esin kaynağı olarak kullansa bir dereceye kadar onaylanabilir. Ama öğretmen küçük tartışmalar dışında susuyor.
Bir laf vardır, susma, pusma sıra sana gelecek.

10/7

Yandex.Metrica