Gizli Yüzler

6,33

( 1 kişi yorum yaptı )

Gizli Yüzler

(Faces cachées)

Sinema Filmi

2011

Zeynep, yakın arkadaşı Deniz’le büyük bir keyifle ve çok beğendiği yeni bir eve taşınır. Zeynep, taşındıkları bu evde huzurlu bir uyku düzeni sağlayamaz. Bir yandan gördüğü kabuslar bir yandan evin içinde meydana gelen açıklayamadiği mistik ve rahatsız edici birtakım olaylar kafasını karıstırmaya devam eder. Düzenli bir şekilde gördüğü terapistine bu durumlardan bahseder ve yeni ilaçlarla uykusunu düzenlemeye, dağılan, karmaşık hale gelen hayatını düzenlemeye çalısır.

Zeynep’in kızına duyduğu özlem, onu eski kocasını araştırıp bulmaya iter.

İş çıkışı gizlice takip ettiği eski kocasının evine de ulaşmayı başarır. Gizlice gözetlediği evde kızını, eski kocasını ve eşini mutlu bir aile tablosunda görür ancak Pınar’in tavırlarındaki tuhaflıklar gözünden kaçmaz ve bu Zeynep’i huzursuz e der, kızına olan özlemi ve ona ulaşma arzusu daha da perçinleşir.

Bu arada Zeynep’in evdeki huzursuzluğu giderek artmaktadır. Kabusları sıklaşmakta ve her gece aynı yaşlı adamı kabusunda görmektedir.

Ruh yapısının giderek bozulmasında kızına duyduğu özlemin de etkisi olduğunu düşünen Zeynep çareyi eski kocasına giderek, kızını görmek için izin ister ama, hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaşır. Kocası, kızından ve ailesinden uzak durmasını, sert bir dille ister ondan.

Psikiyatristi Zeynep’e başka şeylerle zihnini meşgul etmesini önerir. Çok sevdiği resme dönüp, resim çalışmalarına başlamısını önerir. Ancak Zeynep’in kızına olan hasteri galip gelir ve gizli gizli kızını ve yeni ailesini takip etmeye başlar. Özellikle kızının üvey annesi Pınar’ın kızına karşı davranışlarını görünce, kızının ciddi bir tehlike altında olduğunu düşünmeye başlar.

Bu arada, Pınar ile ilgili ilginç bilgilere ulaşan Zeynep, artık kızının gerçekten ciddi bir tehdit altında olduğuna kanaat getirir ve kızının yaşadığı evin etrafında dolaşmaya başlar. Bunu farkeden Pınar, kocasını uyarır. Fikret, Zeynep’i evin etrafında dolaşmaması için tekrar uyarır. Hukuki yollara başvurur ancak yapacak birşey yoktur.

Zeynep’in psikiyatristi de Zeynep’i yakından izleyince olayların göründüğünden çok farklı olduğunu farkeder.

Gerçek nedir? Zeynep’in gördükleri, geçmişinde yaşadıkları, gördüğünü sandıkları ile herşey birbirine karışır ve olaylar giderek gerçeküstü bir boyutta gerilim yüklü bir seyre başlar.

Künye

Yönetmen Sümeya Kökten
Senaryo
Yapımcı Sylvain Goldberg , Tayfun Topal
Müzik Sylvain Goldberg
Görüntü Yönetmeni Tiago Mesquita
Vizyona Giriş Tarihi 14 Kasım 2014
Süre 85 dk
Tür Dram, Gerilim
Ülke Belçika
Etiketler anne, çocuk, iki kadın, kabuslar Daha Fazlası

Ekip

Kurgu Taner Sarf (Kurgu)
Kostüm Tasarım Ferda Çiftçi (Kostüm Tasarım)
Diğer Can Bayındır (Görüşmeler)

Firmalar

Özen Film (Dağıtımcı)
Hasılat 32.648,0 TL
Toplam İzleyici 3.427
Vizyonda Kaldığı Hafta 7 Hafta

Son Yorumlar (1)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 16 Kasım 2014 07:45:20

5

Belçika türkiye ortak yapımı olan gizli yüzler filmi aslında 2011 yapımı belçikada bile nisan 2014 de vizyona girebilmiş türkiyede son dönemde korku filmlerine ilgi olunca herhalde ondan bizde vizyon şansı yakaladı film beklediğim kadar iyi olmasada en azından bizdeki korku filimlerden farklı bir hikayesi var korku gerilim gibi görünsede psikolojik dram gerilim tarzında bir film filmin en iyisi yeşim ceren bozoğlu filmi tek başına sırtlamış filmin sinematografisi iyi ses 2010 film gibi bir korku filminde iyi sinematografik kareler görmek güzel ama bunun o filmede bu filmede korku gerilim katkısı yoktu orta karar bir film 85 dakikada bitmesi filmin sıkıcı olmasını engellemiş filmi izlemek isteyenlere ayrıca şunu söyleyeyim filmin temposu çok düşük.

Yandex.Metrica