Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Muhteşem Yüzyıl

Muhteşem Yüzyıl

7,55

(9 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Dram Duygusal Tarihi Dram, Duygusal, Tarihi

Ülke: türkiye

Oyuncular: Ozan Dağara, Cansu Kurgun, Cansu Kurgun, Sezai Yeşilyurt, Sezai Yeşilyurt, Yaşar Aydınlıoğlu, Muharrem Gülmez, Muharrem Gülmez, Murat Barış Kavrukkoca, Murat Barış Kavrukkoca Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Sanat YönetmeniEn İyi Görüntü YönetmeniEn İyi SenaryoEn İyi Dizi - DramEn İyi Dizi (Dram)En İyi Kadın Oyuncu (Dram)En iyi dram dizisiDram dizisi en iyi kadın oyuncuEn iyi erkek oyuncu

Konusu : Osmanlı İmparatorluğunun altın yılları bir televizyon dizisinde yeniden hayat buluyor. Kanuni Sultan Süleyman’ın hayatı, tüm görkemiyle evlerinize konuk olmaya hazırlanıyor. Hırsı, aşkları, savaşları ve tüm mücadelesi ile dönemi yaşamaya hazır olun. Şehzade Süleyman, en yakın adamı Pargalı İbrahim ile birlikte çıktığı bir avda alır kötü haberi. Babası Yavuz Sultan Selim Han vefat etmiştir. Şehzade Süleyman hiç beklemeden, İstanbul’a doğru yola çıkar. Şehzade Süleyman hızla payitahta ulaşır. Hiç beklemeden cülus törenine katılır. Bir günde hayatı değişmiş. Sultan Süleyman olarak padişahlık hayatına başlamıştır. Bu sırada, Karadeniz üzerinden içi köle yüklü bir kadırga, İstanbul’a doğru gelmektedir. Kölelerden en ateşli olanı ise, kaderini değiştirecek olan yolculuğa çıktığının henüz farkında değildir. Geri dönmek için çaresiz bir şekilde isyan etmektedir. Sultan Süleyman, padişahlığının ilk gününde verdiği buyruklarla nasıl bir padişah olduğunu göstermek ister. Ama bu kararlar herkesin hoşuna gitmeyecektir. Sultan Süleyman ise gönderdiği mesajlarla, tüm Avrupa’ya meydan okumaktan çekinmez. Alex, tüm isyankarlığına rağmen, Topkapı sarayına getirilir. Onun bu tavrı ilk andan itibaren Valide Sultan’ın dikkatini çeker. Ama Alex’in sarayın kurallarını öğrenmesi uzun sürmez. Kendisine büyük bir hedef seçer. Alex, Sultan Süleyman’ın karşısına çıktığı ilk gecede onun ilgisini çekmeyi başarır. Sultan Süleyman’ın eşi Mahidevran ise Manisa sarayından yeni gelmiş. Eşi ile görüşmeyi sabırsızlıkla beklemektedir.Emretoksöz

26 Nisan 2020 20:53

Günümüzde yapılan düğünlere ilham kaynağı olacak cafcaflı ama boş dekorasyonu, izleyiciyi her saniye geren müziği ve ciddi atmosferi,dakikalar süren bakışmalar ve Araya Osmanlıca kelimeler serpiştirilmiş anlamsız diyalogları ve nihayet haremden çıkmayan içki kadın ve zevk düşkünü cihan padişahı ile büyük entrikalarla çalkalanan saray ahalisi ve harem... Reytingleri domine decek bu kadar malzemeye ek olarak çok geniş bir kadroda biçilmiş kaftan. Tarihi değerlerimizin reyting uğruna böyle kullanılması üzülerek söylüyorum rezalet. Kadrosuna olan saygımdan dolayı puanım 5.

Cevap Yaz

ekahyaoglu

17 Ocak 2018 15:44

Çok başarılı bir yapım mükemmel

Cevap Yaz

Kleberson

24 Kasım 2016 08:43

basarili bir diziydi simdilerde kösem diziini yapiyorlar ama maalesef o dizi bu dizi kadr basarili olamadi

Cevap Yaz

vatansever10

30 Eylül 2014 08:19

her bölümü ayrı ayrı film olabılecek bır dızıydı. fetih 1453 ü izleyıp bu dızıyı kötüleyen arkadasları da anlayabılmıs değilim. 1453 fılmınde 1 tane mehter marşı yoktu. sahneler acemıce montajlanmıstı. ama bu dizinin her bölümü sinema filmi gibiydi.

Cevap Yaz

hasanilhan

12 Ekim 2013 14:23

tuncel kurtizi çok özleyeceğim

Cevap Yaz

bilgesinan

9 Mayıs 2013 14:32

Hiç kaçırmadan izliyorum. Vallahi Yönetmen ve oyuncuların muhteşemliğinden izlemek zevk veriyor. Böyle bir dizi daha hiç olmadı bu ülkede. Her şey bu kadar mı muhteşem olur?

Cevap Yaz

ozkaracam

4 Haziran 2012 23:56

Belgrad Seferi, Rodos Seferi, Mohaç Savaşı ve Macaristan'ın Fethi, İkinci Viyana Kuşatması gibi seferlerin hepsi, ayrıca 1525'teki yeniçeri ayaklanması, 1527'deki Kalender Şah ayaklanması ve Molla Kaabız Vakası gibi tarihsel olayların hepsi işlendi. Tamam, hareme fazla ağırlık veriliyor, tarihte yeri olmayan Prenses İsabel teması yaklaşık on bölüm boyunca lastik gibi uzatılıyor, fakat bu tür eleştirler yapılırken yukarıdaki özellikler niye ısrarla göz ardı ediliyor? Anlaşılır gibi değil. Meral Okay'ın ölümünden sonra sergilenen seviyesizliklere hiç girmeyelim. 

Cevap Yaz

coolman33

3 Mart 2012 12:36

45 yıl 3 ay 7 gün padişahlık yapan. Saltanatının 2745 gününü (7,5 sene) at sırtında seferlerde geçiren. 13 büyük seferinde at üzerinde yaklaşık 43.000 kilometre kadar mesafe kateden. 21 eyalet ve 250 sancaktan oluşan Osmanlı Devleti çok geniş sınırlara ulaştıran. Böyle bir padişahı uçkur sevdalısı olarak göstermek manevi değerler ve ecdadımızla dalga geçmek değilde nedir ?

Cevap Yaz

secotaselyan

2 Ekim 2011 17:40

bariz mantık hataları ile dolu bir flm.oyuncuların başarılı performansları maalesef bu durumu değiştirmiyor.çok özenli olunmak istenirken kötü bir iş çıkmış ortaya.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica