Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Can

Can

9,29

(4 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 11 Mayıs 2012 1 Saat 46 Dk Dram Duygusal Aile Dram, Duygusal, Aile
IMAX 2d

Yönetmen: Raşit Çelikezer Raşit Çelikezer

Ülke: türkiye

Gişe: 16.260

Oyuncular: Selma Hoşafçı, Sait Alekserov, Ercan Altıntaş, Nurten Kandemir, Aynur Alp, Havva Seziş, Eren Kırkıl, Hayrettin Ege Mühür, Nisa Melis Telli, Zeynep Yalçın Devamını Gör...

Ödüller: Jüri Özel Ödülü

Konusu : Ayşe ve Cemal birbirlerini çok sevmiş ve evleneli daha birkaç yıl olmuştur. Kaçarak geldikleri Büyükşehir’de geçinebiliyor ve mutlu mesut yaşıyorlardır. Tek eksikleri bir ‘çocuk’ tur. Normal yollardan çocuk sahibi olamayınca Cemal’in zoruyla illegal yollara başvururlar. Ancak bu kararları onların yuvasını dağıtacaktır. Başından beri bu duruma karşı tavır alan Ayşe çocuğu bir türlü bağrına basamaz ve çocuk bir yaşına gelirken Cemal evi terk eder. Ayşe çocukla bir başına kalır. Ondan kurtulmak için her yolu deneyecek ama bir türlü başaramayacaktır. Cemal’in ise artık bambaşka bir hayatı vardır.

Yapımcı

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Müzik ekibi

Ulaşım

Diğerjoker2013

25 Kasım 2012 09:43

Sabah sabah musluklari actik bu film yuzunden..Hikaye basit ama oyunculuklar ve kurgu guzel.Daha etkileyici bir sonu olabilirdi.Yusuf Berkan da cocuk oyuncu kategorisinde oscarlikti..

Cevap Yaz

mkurtsen

8 Eylül 2012 23:31

Film yeni evli çiftlere ders niteliğinde. Anne-Baba olmayı sabretmeyi,sevgiyi, gururu ve pişman olmayı anlatıyor. Evlilikte birlikte karar vermenin altını çiziyor. Ayşe ve Cemal çiftinin çocuk sahibi olma sürecinde yaşadıklarınıi sıkıntılarını ve daha sonra yaşananları konu alıyor. Normal yoldan çocuk sahibi olamayınca aralarında tam bir mutbakat sağlamadan illegal yollara başvuran çftin bu kararla yuvaları bozuluyor. Baştan beri isteksiz olan Ayşe bir türlü çocuğa kendi çocuğu gibi bakamıyor.Cemal ise Ayşe'ye durumu kabul ettirmek ne kadar çaba göstersede başarlı olamıyor, çareyi kaçmakta buluyor. Sonradan geri dönüşlerle öğreniyoruzki Cemal'in başka bir hayatı var.Yeniden evlenmiş, karısı başka bir adamdan çocuk doğurmuş, işler pek yolunda gitmiyor. İlk filmi Gökten 3 Elma Düştü ile dikkat çeken yönetmen Raşit Çelikezer bu ikinci uzun metraj filmi ile hertürlü övgüyü ve izlenmeyi hak ediyor.

Cevap Yaz

art

13 Mayıs 2012 19:58

ne ödül ama ya çok önemli çok  bide halk jürisi ödülümü almıştı yer yerinden oynadı valla

Cevap Yaz

gecedensonra

9 Nisan 2012 00:46

sundance  bağımsız film festivalinde aldığı ödülden sonra iyice merak ettirmişti kendini.. sabrımız kalmadı artık...:)))

Cevap Yaz
Yandex.Metrica