Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kardeşim Benim

Kardeşim Benim

7,70

(10 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 28 Dk Dram Duygusal Biyografi Dram, Duygusal, Biyografi

Yönetmen: Nesli Çölgeçen Nesli Çölgeçen

Ülke: türkiye

Oyuncular: Cengiz Tünay, Recep Bülbülses, Muhteşem Durukan, Orhan Çağman, Sevinç Pekin, Baykal Kent, Nazan Ayas, Özcan Özgür, Kamer Sadık, Ali Özügül Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Görüntü YönetmeniEn İyi 2. Film

Konusu : Özcan özgürün yarı biyoğrafik filmi ve onun etrafında yeşilçamın emekçilerine saygı duruşu niteliğinde hüzünlü bir hikaye.ToqqLe

6 Haziran 2020 07:31

Güzel bir film youtube mevcut restore edilse keşke görüntü pek iyi değil ödüllü bir film olsa da kıyıda köşede kalmış bir film konusu bakımından da türk sinemasında ilklerdendir izlemeye değer iyi bir film.

Cevap Yaz

Göztepe

18 Nisan 2019 22:34

Özcan Özgür'ün oynadığı ilk ve tek başrol filmi olması bir yana gerçekten güzel bir filmdi. Demekki aktörlerde sefil hayat yaşabiliyormuş tabi eskiden hiç birşey dışardan göründüğü gibi değilmiş. Özcan Özgür filmde bu tanıyı seyirciye iyi lanse etmiş. Nesli Çölgeçen bu filmle Özcan Özgür'ün gerçek hayatınıda yer vermiş oldukca hoş bir filmdi.

Cevap Yaz

mansur34

30 Mart 2016 04:48

Film baştan sona düşük tempolu bir film ama bu filmin gerçekçi ve etkileyici bir yeşilçam karakter oyuncusunun başarılı bir dram hikayesi olduğu gerçeğini değiştirmiyor gişe için değil festival için çekilmiş film yer yer karanlık sahneleriyle izlemesi zor bir film antalya gibi türk sinemasının en büyük festivalinde en iyi 2.film ve en iyi görüntü yönetmeni ödülü alan film ondan sonra kayıplara karışmış tv de yayınlanmamasının nedeni düşük temposu ve başrol oyuncusunun popüler olmaması kadar +18 sahneler vede epey içkili sahnelerinde olması olabilir bu yüzden film ailecek izlenecek bir film olmayı da kaçırmış özcan özgür baş rolün üstesinden kalkmış performansı fena değildi nazan ayas,baykal kent,sevinç pekin,kamer sadık yani bilinen adıyla kamer baba da filme renk katmışlar filmin bütçesi daha yüksek olsaymış ve teknik yöndeki sorunları da halledip gereksiz sahneleri de çıkarsaymış vede biraz daha özen gösterilseymiş türk sinemasının en iyi filmlerinden olabilirmiş ama filmin video döneminde çekilmesi vede nesli çölgeçen in ilk filmi olmasından dolayı hataları hoş görülebilinir kısaca film izlemeye değer iyi bir ilk film denemesi.

Cevap Yaz

MGUNAY

19 Şubat 2016 00:26

Böyle kayıp filmlerin hepsinin bulunması dileğiyle mutlaka izlenmesi gereken bir yapım.

Cevap Yaz

performer

13 Ekim 2011 21:37

filmi yıllar sonra tekrar izledim. izlediğim bir arkadaşımın verdiği çok kötü görüntülü bir cd'ydi. filmi tekrar yorumlamak gerekirse evet fikrim değişmedi. çok güzel bir film.

Cevap Yaz

isocum

17 Ağustos 2008 12:28

filmin büyük bölümü aktörün evinde çekilmiş,duygusal ve gerçekci bir film,bu film özcan özgürün değil aynı olumsuzlukları yaşamış nice yeşilçam emekçilerinin dramıdır.

Cevap Yaz

suman1

25 Mayıs 2008 16:20

biraz önce Özcan Özgür kısmına yanlışlıkla bu filme ilişkin yorumumu yazmışım ve tekrar yazmam gerekiyor sanırım

türk sinema tarihinin gelmiş geçmiş ilk 10 filmi arasına rahatlıkla koyabileceğim bir başyapıt..

lütfen elinde bu filmin dvd si veya cd si olan varsa bana yazsın..

Cevap Yaz

don_corleone_28

17 Mayıs 2008 06:43

Arkadaşlar bu film elinde bulunan var mı?

Cevap Yaz

yasa

20 Eylül 2007 12:44

Nefis bir filmdir yeşilçamın günlük,sıradan iç dünyasını anlatan film de; figüran Özcan Özgür'ün evinin önünden geçen kıza kendini farkettirmek için her sabah uyanıp elbisesini giyip (üst tarafını,altın da donla) pencereden bakması,bir gece birlikte olduğu fahişenin arada bir sarhoş olup bunun evine gelip 'kocacım ,kocacım diye ayaklarını yıkamaya çalışması çok güzel sahnelerdi.

Cevap Yaz

performer

20 Nisan 2007 09:05

buraya ilk yorumu ben yapıyorum çünki birçok kişi bu filmi bilmiyor, bu filmi en son 10 yıl önce izlemiş olabilirim maalesef tv kanalları yayınlamıyor, harika bir film şayet tv yayınlarsa mutlaka izleyin.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica