Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kuzey Güney 1. Sezon

Kuzey Güney 1. Sezon

8,12

(11 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Dram Dram

Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin Cem Tatlıtuğ Mehmet Ada Öztekin, Cem Tatlıtuğ

Ülke: türkiye

Oyuncular: Sevinç Erol, Ozan Akbaba, Cihan Kaymak, Hale Soygazi, Abdullah Kolay, Teoman Keser, Alper Banko, Ebru Nil Aydın, İbrahim Gündoğan, Merve Boluğur Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Erkek Oyuncu (Dram)

Konusu : “Kuzey Güney”; yolları ayrı, hedefleri farklı, hedeflerine ulaşmak için izledikleri yöntemleri farklı, zıt karakterlere sahip, tek ortak noktaları aşkları Cemre olan, iki kardeşin hayatta var olabilmek için verdikleri zorlu mücadelenin hikayesini anlatıyor. Kuzey ve Güney, pusuladaki iki farklı yön gibi, karakterleri ve hayalleriyle de farklı iki kardeştir. Birbirlerine olan bağlılıkları dışında tek ortak noktalarıysa, babaları Sami’nin işlettiği simit fırınına sığamayacak kadar büyük hayallerinin olmasıdır. Kuzey, askeri okul sınavlarını kazanıp, ileride başarılı bir asker olacak, Güney ise iyi bir üniversitede okuyup, hedeflediği kariyere doğru sağlam adımlarla ilerleyecektir. Ancak iki kardeşin hayallerinin gerçeğe dönüşebilmesi için kaderlerini de değiştirmeleri gerekecektir. Cemre ve annesi Gülten’in yaşadıkları mahalleye taşınmasıyla Kuzey ve Güney’in hayatında da yeni bir sayfa açılır. Cemre’nin varlığı, iki kardeşin yaşamına farklı bir soluk getirir. Üç yakın arkadaş, “aşkla” da bu dönemde tanışır. Kızının Tekinoğlu Ailesi’yle olan bağını onaylamayan Gülten’in ise, Cemre’nin geleceğiyle ilgili farklı hayalleri vardır. Sami ile mutsuz ve sevgisiz devam eden evliliğine yıllar içerisinde alışan Handan’ın, geleceğe dair hayallerini canlı tutan tek kişiyse oğlu Güney’dir. Hem çalışkan, hem de sakin yapısıyla Güney, aynı zamanda Kuzey’in aile içinde kopardığı fırtınaları da sakinleştiren kişidir. Üniversite sınavlarından bir gün önce, Kuzey ile Sami’yi karşı karşıya getiren olay, tüm ailenin hayatını altüst edecek “o geceyi” de beraberinde getirir. Tekinoğlu Ailesi’nin yaşayacağı felaketin arkasındaki gerçek sebebi, Kuzey yıllar boyunca bir sır olarak kalbinde tutmak zorunda kalacaktır. Kuzey ve Güney, siyah ve beyaz olarak ayrılan karakterlerine rağmen, birbirlerine sıkı sıkıya bağlı iki kardeştir… Tekinoğlu Ailesi’ni altüst eden “o gece” yaşandıktan sonra, iki kardeş paylarına düşen kaderi, ömür boyu sırtlarında taşıyacaktır.

Yapımcı

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Kostüm Tasarım

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Oyuncu Seçiminostaljikinsan

16 Şubat 2015 16:26

Dizi ilerledikce hikaye saglamlasti. 80 bölüm sürdü ama hic sikmadi. Gülten ve Cemre karakterlerinin samimi anne-kiz iliskisi, Kuzey ve Cemrenin umutsuz aski, Guneyin hirsi, Banunun kiskancligi, Barisin ofkesi ve her karakterin etrafinda donen ayri entrikalar. Diger yandan tüm engellemelere ragmen bitmeyen asklar. Ve finalde mutlu son.. Izledigim günü dün gibi hatirliyorum. Favori dizilerim arasinda kalici bir yerde.

Cevap Yaz

Candostucan_07

9 Mayıs 2013 10:08

Senaryosu Biraz Karışık Açıkcası Ama Yinede Güzel...

Cevap Yaz

beyzacetin

11 Ağustos 2012 10:17

sağlam bir senaryo karizma bir dizi birkaç kez izledim ama ben sıkılıyorum tarzım değil sadece komedi dizisi seviyorum meraktan izledim bu diziyi de

Cevap Yaz

ozkaracam

16 Eylül 2011 15:54

Bugüne kadar hiçbir yerde belirtilmedi, fakat senaryo ana hatlarıyla Amerikalı yazar Irwin Shaw'ın 1970'lerde dizisi yapılan ve o yıllarda ülkemizde de ilgiyle izlenen Rich Man, Poor Man (Zengin ve Yoksul) adlı romanını temel almış. Kıvanç Tatlıtuğ Nick Nolte'un, Buğra Gülsoy ise Peter Strauss'un  oynadığı karakterleri canlandırıyorlar. Fakat mot a mot uyarlama olmayabilir, ilerleyen bölümlerde bu netleşecek.

Cevap Yaz

aslanşair

15 Eylül 2011 09:00

Senaryosu karışık umarım başarılı bir dizi olur

Cevap Yaz

Loverman

9 Eylül 2011 23:37

kuzey güney. birde kuzey ve güney dizisi var. ikisi arasındada dağlar kadar fark var. kıvanç tatlıtuğun ise ciddi bir tecrübeye ihtiyacı var.

Cevap Yaz

stormkadir

9 Eylül 2011 14:43

Çapkın ve Kazanova rollerine alıştığımız Kıvanç Tatlıtuğ'a Psikopat kabadayı rolü pek gitmemiş bence. Yada kendisi bu rolun hakkını verememiş gibi geldi bana. Çok yapmacık gördüm hareketlerini.

Cevap Yaz

sinemadelisi

8 Eylül 2011 14:13

ezelden sonra ezele rakip olacak dizi çıkmaz diyordum ama çıktı sonuçta ay yapım herşey beklenir herşeyiyle süper bi dizi bu arada kıvanç tatlıtuğun oyunculukta geldiği son noktayı da görmüş olduk çok yol katetti

Cevap Yaz

ramazanates

8 Eylül 2011 09:10

Aşk üçgenleri beşgenleri ,entrikalar, züppelik dersleri dizilerimizin ana temaları olmakla birlikte gelelim asıl konuya.Öteki dizide amcasının karısına aşık olanı bu sefer kardeşiyle aynı kıza aşık bir karakter yerine koymuşlar.-Şu adamı başka bir karakterde oynatsalardı zaten dişimi kıracaktım.Napsınlar, tipine yakışıyor..:)-Genel itibariyle dizi ilk bölümü dolayısıyla fena değildi. Güney başarılıydı.Zaten oyuncu ben buradayım diye gösteriyor kendini.Hapishane sahnelerine, oynayan naoyuncu kişi dolayısıyla kıl oldum.Tatar Ramazan da ve benzerlerinde görmüş olduğumuz sahneler nedeniyle bunlar açmaz bizim halkımızı artık ya neyse.Yalnız yinede izleneceğe benziyor diğer diziyle de çakışıyor bu da bir rekabet havası estirecek.Bir de dizide bir sahne vardı askere gidecekmiş kuzey gidememiş pehhh söyletmeyin beni şimdi...İnanılmaz çelişkiler var eserin karakteriyle seçilen oyuncunun tipi, konuşmaları hareketleri arasında.Biri kalk gidelim diyor öteki halt yeme otur..

Cevap Yaz

sinemacıyımmııı

20 Temmuz 2011 21:50

Dört gözle bekliyorum bu diziyi özelliklede Nobel ödüllü yazarımız orhan pamuk'un eserinden alındığı için ..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica