Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi (Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi)

Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi

8,08

(6 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 18 Kasım 2011 1 Saat 35 Dk Polisiye Fantastik Kara Film Gizem Gerilim Dram Komedi Polisiye, Fantastik, Kara Film, Gizem, Gerilim, Dram, Komedi
IMAX 2d 2d 2d
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Onur Ünlü Onur Ünlü

Ülke: türkiye

Gişe: 45.253

Oyuncular: Güler Ökten, Engin Hepileri, Cengiz Bozkurt, Tuğra Kaftancıoğlu, Türkü Turan, Alpay Şayhan, Tansu Biçer, Yılmaz Gruda, Ushan Çakır, Ezgi Mola Devamını Gör...

Ödüller: En İyi FilmEn İyi Senaryo

Konusu : Celal Tan, bir taşra şehrinde ailesiyle birlikte yaşayan saygın bir anayasa profesörüdür. İlk eşinin ölümünden yıllar yıllar sonra, bir şekilde hayatını kurtardığı ve kendisinden çok genç olan bir üniversite öğrencisi kızla evlenir. Sonra kötü şeyler olmaya başlar.mansur34

12 Temmuz 2016 14:18

Film baştan sona tam bir onur ünlü filmi filmde aile kurumuna ve insanın karanlık doğasına eleştirel bir mercek tutulmuş film yer yer fantastik gerçek üstü bir havaya da giren film kara komedi tarzı bir film film de oyunculuklar oldukça iyiydi ezgi mola başta olmak üzere selçuk yöntem,tansu biçer,bülent emin yarar,türkü turan canım ailem dizisiyle ünlenen küçük oyuncu alpay şayhan bile harikaydı oyunculuklar genel olarak iyiydi onur ünlü senarist olarak da yönetmen olarak da iyi iş çıkarmış vedat özdemir in de görüntü yönetmenliği fena değildi filmi tv dizisi haline düşmek den kurtarmış filmin tadında 93 dakika da bitmesi filmin yararına olmuş sadece yerli yersiz küfürler filme biraz zarar vermiş gerçek üstücülüğe de yer verilmeseymiş de olurmuş yinede her şeye rağmen iyi bir film son olarak filmi izleyeceklere filmde aşırı küfürler dışında kanlı sahnelerde olduğu için ailecek izlemeye uygun olmadığını da önceden söyleyeyim.

Cevap Yaz

gecedensonra

7 Nisan 2012 18:55

film net bir şeyi anlatamanın derdinde : insan insandır . evet ama bunu yaparken şöyle bir soru sormuş mu kendisine : sanat sanat için midir yoksa toplum için mi? yok bu soru çok klişe ben kendi keyfime göre yaptım ne sanatı ne toplumu mu dedi yoksa hem sanat hem toplum mu dedi ?

 

işte bu çıkmazlarla izlendiğinde film absürd komedi arama gayreti içine giren seyircide bir karmaşaya bir  bunalıma sebep oluyor  sanki? filmi izlerken öncelikli olarak bir  leyla ile mecnun bekleyemezyiz tabi ki ama özü itibarı ile komedi anlayışı ile bakış açısı itibarı ile aynuı parelelin  benzer kentleri fakat dilleri farklı ..

 

leyla ile mecnun  bir dizi ve çoğu zaman günceli yakalamanın peşine de düşüyor .. celal tan ve ailesinin aşırı acıklı hikayesinde ise  olmamaışları oldurmanın çok da zor olmayacağını göstermekten başka bir  hikayesini de göremiyorum açıkcası.. 

Cevap Yaz

Sineperi

27 Kasım 2011 16:08

Mükemmel bir absürd komedi!! Bu pazar gününün ödevi de tartının bir kefesine bugüne kadar başkalarının size doğduğunuz günden beri ulaşmanız gerektiği söylenen ve ulaşmayı becerdiğiniz bütün titr, nam, sıfatlarınızı, diğer kefeye de tüm eğitilmişliğinize rağmen aşamadığınız ve tamamen insanlığınıza dair olan ve fakat yine de kabul etmek istemediğiniz hırtlıklarınızı koymak olsun. Koyun, koyun... Koydunuz mu? Hah! Şimdi geçin karşıya ve kendinizi izleyin. Korkmayın. Sadece izleyin. İşte Onur Ünlü bu filmde kamerasından bize bunu izleme fırsatı vermiş. Teşekkürler kendisine...Filmde eğitim, din, aile, sırlar, aşk, kışkançlık, çıkarlar, vicdan, hayaller, sabırsızlık, sebatsızlık, hastalık, ölüm korkusu, ölüm, öldürme, ölme hakkı, yalan, haklar ve hukuk, toplumsal düzen, medeniyet-ilkellik ve daha birçok konudaki sorgulamalar, taşlamalar çok yerinde. Küfürler de yerli yerinde. Her ne kadar benim için henüz gün yüzü görmemiş olsalar bile :)) Taşlamaların bir yaya geçidi ışığı vasıtasıyla verilmesi de çok zekice. İzleyin, izleyin... ve ardından "toplumdaki saygınlık", "karşılıksız iyilik" ve bize dayatılan "aile" kavramlarının üzerinden bir kez daha geçin. Filmin başında da yazdığı gibi "İnsan, insandır". 

Cevap Yaz

vkgz06

21 Kasım 2011 21:41

filmin adındaki ciddiyetsizlik gitmemek için yeterli bir gerekçe bence.

Cevap Yaz

gecedensonra

25 Eylül 2011 01:34

g.g. marquez hikayesine benziyor yorumları mevcut olan film 18. altın koza da en iyi film ödülünü aldı ve en iyi senaryo ödülü..... izleyince göreceğiz . sağlam kadro var ama filmde zaten jüri özel   toplu performans ödülü nü de aldılar..

Cevap Yaz

asinur

28 Ağustos 2011 01:30

"Benjamin Button`ın Tuhaf Hikayesi" gibi mi acaba? :)

Cevap Yaz
Yandex.Metrica