Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Araf

Araf

7,41

(5 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 21 Eylül 2012 2 Saat 6 Dk Dram Dram
IMAX 2d 2d 2d

Yönetmen: Yeşim Ustaoğlu Yeşim Ustaoğlu

Ülke: türkiye

Gişe: 40.677

Oyuncular: Feride Karaman, Yasemin Çonka, Erol Babaoğlu, Ilgaz Kocatürk, Nihal Yalçın, Özcan Deniz, Barış Hacıhan, Neslihan Atagül, Can Başak, Yalçın Çakır Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Yardımcı Kadın OyuncuEn İyi Sanat YönetmeniTürkan Şoray Umut Veren Genç Kadın OyuncuUmut Veren Genç Erkek OyuncuŞimdinin ve Geleceğin En İyi OyuncusuEn İyi FilmEn İyi Kadın OyuncuEn İyi Kadın OyuncuEn İyi Sanat YönetmeniGenç Cadı ödülü

Konusu : ARAF, Arafta kalmış iki gencin hikâyesini anlatır: Zehra ve Olgun; bir otoban üstünde kurulu, her şeyin gelip geçici akarak yaşandığı, devasa bir benzin istasyonunda, 24 saatlik vardiya usulüyle, hiç değişmeyen bir monotonlukta, sanki bir gün hayatlarının birden bire değişivereceği beklentisi ve hayalinde, aslında neredeyse içinde yok olup gittikleri bir vakumun içinde, biteviye çalışarak yaşarlar. Bir gün aniden beliriveren bu beklenti acaba onlari arafta kalmaktan çıkarabilecek midir?Göztepe

26 Ekim 2018 00:57

Oldukça güzel etkileyici bir film işte yönetmen Yeşim Ustaoğlu farkı diyorum film için. Herkes gibi bende tuvalet sahnesine takıldım üstelik filmde bazı sahnelerde belden aşağı konuşmalar vardı. Araf'ta kalan iki genç en sonunda cezaevinde evleniyor Özcan Deniz ise hayırsız, umursamaz kamyoncu rolünde. Taşranın kasvetli havasıda filme bayağı yansımış gerçekten nefis bir filmdi.

Cevap Yaz

baran34

22 Mart 2014 23:12

Yeşim Ustaoğlu'ndan yine olumlu anlamda rahatsız edici bir film. Pandora'nın Kutusu filminde olduğu gibi buradada insan psikolojisi üzerinde filmi kurgulamış. Ama bu sefer taşrada yaşayan Zehra ve Olgun adındaki iki gencin gelecek kaygısını arafta tutarak. Zehra umudu kasabadan kaçmakta bulur. Televizyonda seyrettiği ihtişamlı yaşam hayallerini süslemektedir. Olgun ise "Varmısın Yokmusun" programına katılıp zengin olmayı ve sevdiği kız Zehra ile evlenmeyi düşünmektedir. Acaba hayatın çemberinden arzuladıkları hayallerine kavuşabileceklermi yoksa makus talihlerine yenik düşüp monoton ve sıkıcı taşra hayatına devammı edecekler. Kuşkusuz iki kadın oyuncu Neslihan Atagül ve Nihal Yalçın çok iyi oynamışlar. Özellikle Nihal Yalçın'ın derdini döktüğü sahnede Oscarlık bir performans sergilemiş.

Cevap Yaz

sinemadelisi

24 Nisan 2013 15:58

son yıllarda izlediğim en iyi türk filmlerinden biriydi anadolunun cahiliyetine vurgu yapılmış teması ve işlenişi çok iyiydi görüntü yönetmeni harika iş çıkarmış bir iki sahnesi çok etkileyiciydi.Özellikle tuvaletteki sahne olağanüstüydü.

Cevap Yaz

Burak67

11 Ocak 2013 11:15

bu filmi dün gece izledim, 2 saatim boşa gitti yaa keşke başka film açsaydım. özcan deniz bu kadar saçmalamazdı ama... bu türk filmleri nereye gidiyo anlamıyorum ki?

Cevap Yaz

alperoblomov

5 Ekim 2012 15:52

Yeşim Ustaoğlu nun bir önceki filmi "Pandoranın Kutusu" kadar gerçek ve iyi bir film.Taşranın kasvetli ve umutsuz havası içinde yaşayan gerçek Tutunamayanların hikayesi.Filmin afişi bir aşk filmini çağrıştırsa da gerçek çok farklı ve de çok ağır. Sanat bir eğlence değildir zaten, bilakis insanı rahatsız ve huzursuz etmelidir.Bu film bu görevi fazlasıyla başarıyor.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica