Aleyna, evlerinin karşında bulunan eski ahşap evde geceleri garip bir ışık görür. Bu ışığın ne olduğunu merak etmektedir. Eve gidip bakmak ister ama korkusundan gidemez. Geceleri rüyalarına giren bu ışığın ne olduğunu iyice merak eder ve bir gün okul dönüşü ahşap eve girmeye karar verir. Annesi, kızı ile yeteri kadar ilgilenmediğini, kızının psikolojik sorunları olduğunu anladığında ise artık çok geçtir. Aleyna iç dünyası ile baş başadır artık.

"> Işık Perisi ~ Sinematurk.com
Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Işık Perisi

Işık Perisi

6,43

(4 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 12 Dk Gerilim Korku Psikolojik Kısa Gerilim, Korku, Psikolojik, Kısa

Yönetmen: Yakup Sancı Yakup Sancı

Ülke: türkiye

Oyuncular: Murat Orakçı, Suelnur Yazıcıoğlu, Pelin Arviş, Aleyna Sancu Devamını Gör...

Konusu :

Aleyna, evlerinin karşında bulunan eski ahşap evde geceleri garip bir ışık görür. Bu ışığın ne olduğunu merak etmektedir. Eve gidip bakmak ister ama korkusundan gidemez. Geceleri rüyalarına giren bu ışığın ne olduğunu iyice merak eder ve bir gün okul dönüşü ahşap eve girmeye karar verir. Annesi, kızı ile yeteri kadar ilgilenmediğini, kızının psikolojik sorunları olduğunu anladığında ise artık çok geçtir. Aleyna iç dünyası ile baş başadır artık.Göztepe

27 Temmuz 2019 23:15

İlgiyle seyrettim fakat filmin süresi çok kısa 11 dakika civarı iyimi desem kötümü bilemediğim bir kısa film. Geçtiğimiz aylarda gencecik yaşta kaybettiğimiz filmin yönetmeni Yakup sancı anısına ithafen seyrettiğim bir film.

Cevap Yaz

gururalp

26 Eylül 2013 18:31

ilk kısa filmi olmasına rağmen idare eder zaten korku gerilimde başarılı bir ülke değiliz buna rağmen orta karar bir düzeyi tutturmuş

Cevap Yaz

GururAlp_1

10 Eylül 2013 03:03

komedi gibi malesef

Cevap Yaz

karatop

24 Kasım 2011 14:54

Çekimler,planlar hatta detaydan plana geçişler harika.Kızımızın içeriye bakışı,peri ışığıve fondip bebekten geçme sahnesi tenkit değilde gözlemim,nakıs.KEŞKE BİRAZ UZUN OLSAYDIDA SEYRETSEYDİM.Valla film seyreder gibi seyrettim.Sağolasınız hepiniz.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica