Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kara Haydar

Kara Haydar

8,43

(12 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Eylül 1973 1 Saat 5 Dk Macera Dram Macera, Dram

Yönetmen: Çetin İnanç Çetin İnanç

Ülke: türkiye

Oyuncular: Arap Celal, Sabahat İzgü, Abdurrahman Palay, Kubilay Hakan, İbrahim Kurt, Niyazi Gökdere, Mesude Eker, Nilgün Dikmen, Tevfik Şen, Cango Kemal Devamını Gör...

Konusu : Filmde, kardeşinin intikamını almak pahasına kendi mutluluğundan vazgeçen bir delikanlının hikâyesi konu edilir. Fatihli Kara Haydar yiğit bir delikanlıdır. Ailesine ait olan bostanlık arazide sebzecilik yapmaktadır. Kardeşi Murat ise, kumara bulaşmıştır. Ayrıca bostanın yerine apartman yapmak isteyen müteahhitin adamları da Haydar’ın peşindedir. Tarlasını satmaya razı olmamıştır. Komiserin kızı Mine de her şeye rağmen Haydar’ı sevmektedir. Ancak Haydar, kendini Mine’ye layık görmediği için sessiz kalır. Murat’ın kumar borcu yüzünden başına gelenlerden sonra, Haydar’ın Mine’yle ilişkisi daha büyük bir çıkmaza girecektir.fahri.07

9 Şubat 2020 11:21

çok güzel bi Ayhan ışık filmi.dövüş sahneleri etkileyici.10/8

Cevap Yaz

benimsinema

3 Mart 2012 13:04

film vasat ve basit. arabaci olan ayhan isik kardesinin intikamini almak icin erol tasin pesine düser. atif kaptan bu filmde iyi rolde. yalniz künye de altan günbay yaziyor ama filmde kendisini hic göremedim. fatma belgenin oyunculugu ikinci planda kalmis...filmde güzel olan haydar sarkisini dinleyebilmek.

Cevap Yaz

MGUNAY

12 Ekim 2011 15:10

yönetmen çetin inançda e bende film yapabiliyorum dediği ender güzel filmlerinden biridir bu film oyuncularda iyi.

Cevap Yaz

MAVİ GÖZ

17 Nisan 2011 17:43

Ayhan Işık'ın en sevdiğim filmlerinden birisi hele Haydar Haydar parçası insanı baya bi etkiliyor

Cevap Yaz

kariz_ma_35

21 Şubat 2011 22:49

Tövbekar eski bir kabadayı ile yıllar önce ortalıktan dolayı araları açılan iki eski arkadaşın hikayesi. "Haydar" Ayhan Işık yıllar önce ortağı "Rüstem" Erol Taş ile arası açılmış  ayrılmış uzaklaşmıştır. Bir kenar mahallede arabacılık yaparak geçinir. Haydar'ın kardeşi "Murat" Altan Bozkurt kumar düşkünü biridir. Kumarhane sahipleri ise onu öldürürler çok kazandığı için. Üstelik kız kardeşi "Gülten Ceylan"ın nişanında. Onu öldürende "Rüstem" Erol Taş'ın adamlarıdır. Filmin sonlarına doğru Haydar ile sevgilisi "Mine" Fatma Belgen kaçırılır. Türlü işkencelerden sonra eli kolu bağlanır haydar'ın. Onu kurtaranda "Rüstem'in Sevgilisi" Yeşim Yükselen'dir. Çatışmada Haydar hepsini temizler. "Mine" Fatma Belgen'ide "Rüstem" Erol Taş bıçaklar öldürür. Bu film başlarda biraz sıkıcı olduysa sonlara doğru oldukça hareketlidir. Yönetmen Çetin İnanç'ın filmlerini pek beğenmesemde. Her yönetmen'in öyle yada böyle başarıyı yakaladığı filmler olduğunu düşündüğümüzde. Onlardan biride Kara Haydar filmi olduğu kanaatindeyim.

Cevap Yaz

falanfilan

5 Eylül 2009 11:30

kara haydar ile rüstemin bıçakla dövüşme sahnesi izlenmeye değer.

Cevap Yaz

Metin Ergül

10 Eylül 2008 17:25

Bu filmin bende 16mm sinema kopyası mevcut.

Cevap Yaz

meb

16 Şubat 2008 12:12

avatür filmler bazında vasat bir film olmasına rağmen erol taş iyi bir oyunculuk çıkartıyor

Cevap Yaz

kazuki

11 Ocak 2008 14:16

gerçekten erol taş oyunculukta adeta döktürüyor..

Cevap Yaz

nedim yıldız

21 Eylül 2007 03:56

ayhan ışığının son dönemlerinde çektiği avantür filmlerden birisi...erol taşın oyunu ve müzikleri filmin unutulmazları...izlenebilir.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica