Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Komşu Komşu (Ciran Ciran)sinemaagresif

12 Kasım 2015 12:43

izlediğim en harika kürtçe diziydi. murat batginin kalemi çok sağlammış harika bir eser sundu bizlere.

Cevap Yaz

bltszlk

29 Kasım 2010 12:22

  Yılbaşında üçüncü yılına girecek olan TÜRKİYE'nin Kürtçe yayın yapan tek resmi kanalı TRT - ŞEŞ'in (TRT - 6)  ilk sit-com dizisi ''Ciran Ciran'' (Komşu Komşu) ilk bölümünden itibaren büyük ilgi görüyor.Zerimedya'dan Songül Kurkutan ve Atakan Zaman'ın yapımcılığını üstlendiği dizinin senaryosu Murat Batgi kaleme aliyor.Yönetmenliği Arkın Aktaç'ın  yaptığı dizinin başrollerini Fahriye Çelik, Murat Bengi,Osman Xunav,Muhsin Asan,Şevin Civak ve Songül Korkutan paylaşıyor.Dizi her pazartesi saat 20.30'da seyirciyle buluşuyor.Londra'da çalışıp kazandıklarıyla İstanbul'da apartman satın alan Cemil ve Selim'in komik  hikayesini ekrana taşıyor.

   Fahriye Çelik (Gülizar Nine); Hırçın bir kadın,Aynı zamanda namazında niyazında.Yslnız yaşamakta.Esas itibari ile şehir yaşamı,ilişlileri ona göre değil.

   Osman Xunav (Salim); Gülizar'ın oğlu.Cemille beraber. İngiltere'ye  çalışmaya giderler.Orada her işi yapmış ve biraz para kazanmıştır.Çok cimridir.

  Muhlis Asan (Davut);Diyarbakır'da berberlik yapmakta.Geçim sıkıntısı çekmekte.Asabi bir tiptir.Fırsatı bulana kadar yumuşak başlıdır.

   Sevin Civak (Münevver);Ömrü boyunca Diyarbakır'dan çıkmamış.Ama şehirde yaşamıştır.İstanbul onun için zor bir kenttir.Oğlu Koçer'den okumayı öğrendi.

   S.Kurkutan (Şermin);18 yaşınıu doldurduğu gün evlendirilmiş. ve eşi Salim'i hiç görmeden İngiltere'ye gönderilmiştir.Oldukça titizdir.

 M.R.Özdemir ( Şexo) ; Binanın kapıcısı ...Aileler arasında dengede durmaya çalışmakta.Ayağı aksaktır.Çocuk yapmak istiyor.

  Gevher Dicle (Xexe);Sexo'nıun eşi.Çok daha iyi bir yerde olması gerektiğini düşünüyor.Kendisi yapamadığı için çocukları çok seviyor.

  Nudem Elçi ( Nudem);İngiltere'de doğmuş.İstanbul'da arkadaş bulmakta sıkıntı çekiyor.Ta ki binaya Koçer gelene kadar giyinmeyi seviyor.

   Tüm ekibe başarılar dilerim....

 

Cevap Yaz

0k3v1n0

23 Kasım 2010 23:09

TRT 6'da yayınlanacak Kürtçe dizilerden ßiri :)

Cevap Yaz

bltszlk

19 Kasım 2010 10:53

İlk yorum benim.''Komşu Komşu'' dizisi TRT 6 yani Kürtçe oalrak yayımlanancak.TRT 1 'de yayımlansaydı daha iyidi. Türkçe olarak izlerdim.Ne zaman başlayacak TRT 6'da? Tüm ekibe saygılar

Cevap Yaz
Yandex.Metrica