Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İsyancılar

İsyancılar

8,67

(3 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Dram Dram
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Abdurrahman Palay Abdurrahman Palay

Ülke: türkiye

Oyuncular: Erol Günaydın, Sami Ayanoğlu, Semih Sergen, Semra Sar, Göksel Arsoy, Yıldız Kenter, Orhan Erdamar, Bilkay Tekben, Turgut Boralı, İbrahim Delideniz Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Yardımcı Kadın OyuncuEn İyi Özgün MüzikTuba.Artan

29 Eylül 2017 13:49

Filme ait bir detay yok ama uyarlandığı Recep Bilginer'in "Bütün Oyunlar 1" kitabındaki "isyancılar oyunu"nun mahiyetine bakılırsa yeşilçamda alışıla gelmemiş ve farklı içerikli bir yapım olduğu kadrosu da dahil, aşikar.. Keşke bu ödüllü filmi izleme şansı bulabilseydim.. Kitapta, Anadolu’nun güneyinde Yavuzlar Köyü’nde muhtarlık seçimleri esnasında yaşanan olayları anlatıyor. Yapılan seçim sonucunda sandıktan çıkan 300 oyun 284’ünü Bekir Şimşek, 16’sını ise eski muhtar alır. Bu yenilgiyi kendine yediremeyen köyün muhtarı çeşitli oyunlara başvurarak seçimin iptal edilmesini sağlar ve olaylar büyük bir heyecanla gelişmeye başlar..

Cevap Yaz

Kleberson

22 Haziran 2015 02:40

izlemem gereken filmlerden ama bulamiyorum

Cevap Yaz

murselin

14 Haziran 2006 10:38

Bu filmin benim için özel bir değeri var. Seyrettiğim ilk filmdir. 1965 ya da 66 olacak, ağabeylerimle birlikte 5 km yürüyerek Saylan Köyünden Ünye\'ye gittik. Yolda giderken bana sinema filmindeki adamların sürekli tabanca ile ateş ettiğini, dikkat etmezsem vurulabileceğimi anlatıp durdular. Ciddi olarak kortkuğumu hatırlıyorum. Siyah beyaz bir filmdi. Gerçekten kavgalar ediliyor, silahlar patlıyordu. Neyse ki sinemanın bir hayal perdesi olduğunu ve seyredenler için tehlike olmadığını anladım. Aklımda sadece Göksel Arsoy adı kaldı.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica