Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Hergün Ölmektense

Hergün Ölmektense

8,25

(1 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Macera Dram Macera, Dram

Yönetmen: Ferit Ceylan Ferit Ceylan

Ülke: türkiye

Oyuncular: Levent Kıral, Ferit Ceylan, Muazzez Arçay, Pervin Par, Yılmaz Güney, Yücel Uçanoğlu, Tahiye Salem Devamını Gör...

Konusu : Fakir bir genç olan Bekir (Yılmaz Güney), Adana'dan yola çıkıp büyük hayallerle İstanbul'a gelir. Amacı bu büyük kentte bir iş bulup hayatını düzene sokmaktır. Kentte bir süre aç susuz dlaşırken, bir kebapçıda tanıştığı semt kabadayısıyla (Levent Kıral) arkadaş olur. Bekir, kentin kenar mahallelerinden birinde bulduğu tek odalı eve yerleşir. Aynı mahallede oturan genç bir kızla (Pervin Par) tanışır ve aralarında duygusal bir ilişki başlar.

Yoksul bir yaşam süren genç kızın annesi, tefecilik yapan bir kadının (Muazzez Arçay) yanında hizmetçi olarak çalışmaktadır. Tefeci kadının, oğlundan (Ferit Ceylan) başka kimsesi yoktur. Serseri ruhlu oğlu tehditle para sızdırmaktadır annesinden. Bütün çabalarına karşılık kentte iş bulamayan Bekir, kepabçıda tanıştığı gençle karşılaşır. Kabadayı genç, tefeci kadını soyması için Bekir'in aklını çeler ve birlikte soygun gününü saptarlar.

 

Uygun bir günde tefeci kadının evine girdiklerinde, ortalığı didik didik aramalarına karşılık bir şey bulamazlar. Oğlunun şerrinden korkan yaşlı tefeci kadın, bir gün önce paralarını ve mücevherlerini saklaması için hizmetçisine teslim etmiştir. Birkan gün sonra polis, tefeci kadının cesedini bulur. Kadını, şamdanla kafasına vurup öldürmüşlerdir. Mücevher ve paralar saklandığı yerde bulununca hizmetçi, katil zanlısı olarak tutuklanır.

Cinayet masasından bir komiser (Yücel Uçanoğlu), Bekir'den de şüphelenmektedir. Tahkikat sonucu durum anlaşılır. Tefeci kadını öldüren, serseri oğludur. Hizmetçi serbest bırakılır. Tefeci kadının serseri oğlu, polise teslim olur. Bekir, arkadaş uğruna yanlış bir yola sapmak üzereyken kıl payı bir beladan sıyrılmıştır.mega84

16 Nisan 2013 20:45

Filmin VHS formatında bir kopyası, Almanya'da "Sandık Cinayeti" adıyla çıkarılmıştır.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica