Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Halil İbrahim Sofrası

Halil İbrahim Sofrası

8,90

(9 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 50 Dk Dram Komedi Dram, Komedi

Yönetmen: Murat Düzgünoğlu Ahmet Katıksız Murat Düzgünoğlu, Ahmet Katıksız

Ülke: türkiye

Oyuncular: Kayhan Teker, Yılmaz Öztürk, Kaya Erdaş, Necati Şaşmaz, Kenan Çoban, Erkan Taşdöğen, Gürkan Uygun, Ümit Acar, Melek Laçin, Sinem Soner Devamını Gör...

Konusu : Yıllarca çalışıp didinen Berber Ali, büyük oğlu Münir’i yanına çırak alıp mesleğini ona öğretmiş, oğlunun koluna altın bileziğini takmıştır. Ortağı Nuri ile işlettikleri dükkân, üç çocuğunu bugünlere getirecek kadar iş yapmaktadır çok şükür. Berber Ali bir süredir yeni açılacak iş merkezindeki dükkânlardan birini kiralayıp ortağı Nuri ile birlikte işleri büyütmeyi planlamaktadır. Yıllardan beri ayakta makas sallamaktan yorulan Ali, hem Münir’e biraz sorumluluk vermek hem de kendisi biraz dinlenmek için bu planı yapmış ve ortağı Nuri’ye fikrini açmıştır. Fakat Nuri normalde üstüne atlayacağı bu fikre nedense yanaşmamış; Ali’nin ısrarlarını her seferinde geri çevirmiş, onu oyalamıştır. Ali, eski ahbabı olan belediye başkanının da yardımıyla dükkânı kiralama aşamasına gelmiştir. Belediye başkanının yanına gittiğinde aslında Nuri’nin o dükkanı çoktan kiraladığını ve bunu kendisinden sakladığını öğrenir…Loverman

12 Nisan 2011 23:46

ben pek öyle dizi izleyen birisi değilim. eskileri saymassam yeni dizlerin çoğunu beğenmem. bu diziyi birkaçgün önce izledim. fena değil.

Cevap Yaz

gecedensonra

29 Ocak 2011 16:54

aile boyu izlenilesi sansürsüz eğlencelik... arada vermeye çalıştıkları şeyler var ama ben kapamadım hala.... rtük üyesi değilim sansür falan ... her türlü aile oratmında izlenilebilr babında dedim .. güzel yaa .. izleyin  ...

Cevap Yaz

Yuxel1907

20 Ocak 2011 11:21

 Hoş, sıcak ve seyredilebilir güzel bir dizi..

Cevap Yaz

Kuzey Kore

28 Aralık 2010 21:55

Eskiden çok vardı ama son yıllarda nesli tükenmişti. Fakat işte nihayet yeniden ekranlarımızda normal konulu bir diziyle buluştuk. Sinemalarda artık kanıksadığım, (benimsemediğim ama ne yazık ki kanıksadığım) marjinal hayatlara, marjinal kişi ve gruplara ait konular beni iyice bıktırmıştı doğrusu. Hayatımızın gerçekliğiyle, hatta evet gizlemeye gerek yok, sıradanlığıyla ilgilenmeyen, salt abuklukla ilgi toplamaya çalışan film ve diziler bu toplumda ne kadar karşılık buluyor, tartışılır doğrusu. Oysa bizim hayatlarımıza dair olan, iddiasız ama samimi hayatlara değinen yapımlara hasret kalmıştık. Nihayet, Halil İbrahim Sofrası bu boşluğu doldurdu, veya en azından doldurmaya aday olduğunu ortaya koydu. Kendini cafcaflı caddelerin alacalı bulacalı barlarına, kafelerine hapsetmiş entel kişiliklere veya soğuk, içtenliksiz, gözlerden ırak köşklere, yalılara kilitlenmiş ağdalı ve tumturaklı ailelerin ne olduğu belirsiz ilişkilerine tahammülüm kalmamıştı. Halil İbrahim Sofrası cesaret gösterdi ve bu kalıpları umursamadı. Aşırı iyilik budalalığı veya inanılır olmayan kötülük örnekleri yerine sıradan hayatlar, sıradan insanlar... Silah, entrika, vurdu kırdı ve bütünüyle öykünmeci olan yontulmamış cinsellik yerine olağan ve rastlantısal ilişkiler... Bence hepsi yerli yerinde bu yapımda. Ayrıca dizide yer alan Mahşeri Cümbüş ekibinden Özlem Türkay ve Burak Satıbol, takdir ettiğimiz yeteneklerini daha da belirgin biçimde sergiliyorlar.   

Cevap Yaz

ahmet45

22 Aralık 2010 13:47

dizi hakkında söylenebilecek aklıma gelen şey başbakanın bi gün hasan kaçan'ı arayıp gardaş ustura öle tutulmaz yanlış tutuyorsun dediği dizinizi takip etmekteyim söylemleri akllıma geldi

Cevap Yaz

0k3v1n0

23 Kasım 2010 23:12

Güzel neşeli cıvıl cıvıl ßir dizi ve tuttuda :)

Cevap Yaz

bltszlk

17 Kasım 2010 16:35

  Yaptığı mahalle dizileri yıllardır büyük ilgi gören Hasan Kaçan'ın yeni dizisi  ''Halil İbrahim Sofrası''  kısa sürede sevilen yapımcılar arasında yer aldı.TRT 1'de ekrana gelen ve yapımcılığını Pana filmin üstlendiği  diziyi Ahmet katısız yönetiyor.Hasan Kaçan'a Kadir Çöpdemir, Seray Gözler Yeniay,Ahmet Yenilmez ve Ayçe Abana eşlik ediyor.Fatih'te çekilen dizide yıllarca çalışıp didinen Beber Ali'nin mahallesinde yaşanan acı,tatlı  olaylar esprili ve sıcak bir dille ekrana taşı.nıyor.Senaryosunu Ali Demirel,Emre Özdür ve Volkan Sümbül'ün kaleme aldığı dizide Ali ile ortağı arasındaki tatlı çekişme dikkat çekiyor.

  Hasan Kaçan (Ali); Mahallenin abisi,babası olarak görülen berberi .Üç çocuk sahibi,doğruluk timsalı,sözünden dönmeyen mis gibi abimiz.

   Kadir Çöpdemir (Nuri); Berber Ali'nin 25 yıllık ortağı ve en büyük rakibi.Füsun'un eski kocası.Ali'nin aksine kurnazlığı ve çıkarcılığı ile bilinen biri.

   Seray G.Yeniay (Gönül) ; Berber Ali'nin eşi. ve çocuklarıyla uğraşmış ama yorulmamış.Eşinin inançılığı nedeniyle hayatın zorlaştığı düşünüyor.

   Ahmet Yenilmez (Kömür) ;Mahalenin nevi şahsına münhasır karakteri.Küçücük ocağında kömür ateşinde çay ve kahve yapıyor.Her isteyen çayını içemiyor.

   Ayçe Abana (Füsun); Berber Nuri'nin eski eşi.15 sene dayanabildiği ve en en sonunda sinirlerini bozulup boşandığı Nuri'nin yüzünü göresi yok.Kızıyla yaşıyor.

  Burak satı bol (Münir) ;Ali'nin hayırsız oğlu.Anasının kuzusu, doılayısıyla babaya biraz ters.Ne yapacağına karar verememiş.Her türlü ticari teklife açık.

   Özlem Turay (Ayşegül) ;Berber Ali ve Gönül Hanım'ın kızları.Profesyonel ev kızı.Odasında büyük bir curcuna hakim.Bir köşede çeyiz olarak aldığı beyaz eşyaları bekliyor..

   İ.Ulaş Torun (Kerem) ;Berber Ali ile Gönül'küçük oğlu.Anasına göre inat.Berber Ali'nin evlatlar içinde ''adam olacağına'' inandığı yegane çocuğu.

   TRT'nin  yeni dizisi  ''Halil İbrahim Sofrası'' inşallah yayından kalkmaz, uzun yıllar sürmesi dileğiyle....

 Tüm ekibe saygılar.

Cevap Yaz

Senden Başka

28 Eylül 2010 23:53

Çok güzel dizi umarım çabuk keşffedlir .Hasan Kaçan nın oynadığı karakter çok güldürüyor şivesi ve espirileri çok komikti.

Cevap Yaz

draqon

9 Eylül 2010 00:36

İyi bir kastı ve yapım ekibi var.Ama trt de olması biraz dezavantaj...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica