Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Hayat Acıları (Hayat Acıları)performer

21 Ocak 2012 17:43

ennio morricone'nin varlığından habersiz 90'lı yıllarda deli gibi dinlediğim bir nejat alp filmi. sesini hala beğenirim. ama oyunculukta iddialı olmadığı çok belli.

Cevap Yaz

kamil zafer

1 Haziran 2009 15:01

   Ana tema fena değil ama heyecan verici,sürükleyici bir yönü yok.Kendisini seyircisinden soğutmak için gerekli tüm çabayı göstermiş.Zira filmin şekli şemali N.Alp'in kalıbına uydurulmuş veya uydurulmaya çalışılmış ? Filmin bu hakim,belirgin özelliği kendi ipini çekmesine yetmiş de artmış.2 olayı var ki 1.sini halletmiş olsalar dı 2.si kendiliğinden bertaraf edilmiş oskar adayı da olmuş olurdu.Açıkçası,fazla kıvırmaya gerek yok,N.Alp'i filme uyduramamışlar.S.Dilmen'in yanında kaba inşaatı bitmiş ruhsatsız yapı görüntüsü veriyor.Hem arkadaşı hem patronu olan bir kişinin kızıyla evlenmekte tuhaf bir durum olup bize ters gelen 2.olayıdır ki bu haliylede bilmem nereye aday olurdu. 1.6.09    Zafer ALGAN

Cevap Yaz

sinemaseverim

28 Nisan 2009 11:50

Bir film hakkında eleştiri yaparken  bir çok kıstaslar gözönüne alınır. Yönetmen, kamera, mekan, oyunculuk, dekor, kostüm gibi temel unsurlarla bazı teknik konular bunlar arasındadır. Hemen belirteyim bu filmde emeği geçen yönetmeninden oyuncusuna kadar her kişiye sonsuz saygım var.

 Ancak sanırım o dönemin şarkıcısı Nejat Alp filmleri iyi gişe yapar umuduyla bu filmi yapan Topkapı film patronu Yaşar Tunalı umduğunu bulamamış ki, başkaca bir filmi yok sinemamızda bu Nejat Bey'in.

Film baştan sona bir fiyasko. çok basit bir senaryo, yeteneksiz bir oyuncu kadrosuyla yapılan film bu kadar olur.

Yalçın Özgül

 

 

Cevap Yaz
Yandex.Metrica