Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sultanın Sırrı

Sultanın Sırrı

8,62

(5 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 17 Aralık 2010 Gizem Gerilim Dram Gizem, Gerilim, Dram
IMAX 2d 2d

Yönetmen: Hakan Şahin Hakan Şahin

Ülke: türkiye

Gişe: 55.772

Oyuncular: Banu Öztürk, Seymen Aydın, Elif Duru, Muhammed Cangören, Altan Akışık, Tayfun Sav, Semih Sergen, Şerif Sezer, Burak Sergen, Zeynep Beşerler Devamını Gör...

Konusu : Bu sırrı sadece yaverler fısıldadı. O yaver sürgün edildi. Sürgünde 2 kızı 1 oğlu oldu. Kızları Cihan harbinde biri veremden biri sıtmadan öldü. Oğlunun 2 kızı 3 erkek evladı oldu. Kızlardan biri kimyasal Ali'nin Halepçe katliamında öldü bir diğer kızının izine rastlanamadı. Erkeklerden biri İran - Irak savaşında cephede öldü, bir diğer oğlan nedeni hâlâ bilinmeyen suikaste kurban gitti. O sırrı bilen tek bir kişi kaldı. Saddam'ın idamından son anda kurtuldu. Birinci Körfez savaşında Kuveyt’e giden askerler arasında yer aldı. Daha sonra vatan hainliği suçuyla hapse girdi. İkinci körfez savaşından önce bu sırrı kulağımıza fısıldadı ve kendisi de sırra kadem bastı.turboman

3 Nisan 2016 15:06

Filmi en az beş kere seyrettim ve çok beğendim. Senaryoda bazı kopukluklar olsada teknik anlamda ve oyunculuk anlaminda çok iyi film olmuş. Sadece eleştirmek icin için eleştiren insanlar var. Ne bekliyorlar anlamiyorum bir gazap atesi yada dejavumu. Eldeki kısıtlı bütçe ile bence harika bir film.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

12 Nisan 2015 05:42

Çok iyi bir kadrosu olsada malesef bunu kullanamış bir film belki bunda maddi imkansızlarda etkili olmuş olabilir bu tarz bir filme temposu düşük belgesel vari bir anlatım olmamış yüksek tempolu iyi bir müzik ile hoş bir film olabilirdi malesef beni hayal kırıklığına uğrattı ama yinede istanbulun bilinmeyen dehlizleri ve değişik atmosferi için bile izlenebilir kısaca iyi bir film olmayı ıskalamış orta düzey bir tarihi film denemesi.

Cevap Yaz

baran34

1 Temmuz 2012 07:46

 İlk kez bir filmde gitgel yaşıyorum. Hayranı olduğum Sultan Abdülhamit'in filmi çekiliyor. Fakat kurgu ve senaryo noksanlığı olsa gerek bütünlüğü yakalayamamış bir yapım ortaya çıkıyor. Mark Dacascus ve E. Bettencourt gibi kendi yelpazesinin usta oyuncularını filmine dahil etmek gayet başarılı bir operasyon fakat final sahnesindeki birbirleri ile olan dövüş kurgusu yeşilçamın kült filmlerindeki komik aksiyonları aratmadı desem yeridir. Birde efektler hiç olmamış.  Silahların namlu çıkışına yapılan patlama efekti bariz bir şekilde sırıtmış. Efektsiz çekilseydi o sahneler daha inandırıcı olurdu. Ama tabii olumsuz taraflar bir yana İstanbul'un bilinmeyen dehlizleri ve değişik atmosferlerini bir İstanbullu olarak ilk defa görüyor ve haberdar oluyorum. Senaryo ve prodüksiyon daha güçlü olsaydı inanıyorum ortaya güzel bir iş çıkardı. Tarihimiz çok zengin umarım ileride Fetih 1453 tarzı müthiş yapımlar görürüz.

Cevap Yaz

mkurtsen

20 Ekim 2011 23:58

Size katılıyorum. Film vizyonda iken izlemek üzere sinemaya gittim. Tek müşteri ben olduğum için matine iptal edildi. Semt sinemaları öyle 2 -3 kişi olmaz ise matineyi iptal ediyorlar. Haklılar.

Cevap Yaz

turboman

6 Ocak 2011 21:15

süper bir film. fakat halkımızdan recep ivedik varken bunu izlemesini beklemek büyük bir beklenti. keza gişe rakamıda bunu gösteriyor. ama bu film bence hiçbir türk filmiyle kıyaslanmamalı çünkü hollywod filmi gibiydi. ellerinize saglık tebrikler. bu halk birgün böyle filmleride anlayacak.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica