Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Centilmen (The American)

Centilmen

7,27

(4 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 10 Eylül 2010 1 Saat 45 Dk Gerilim Dram Gerilim, Dram
IMAX 2d 2d 2d

Yönetmen: Anton Corbijn Anton Corbijn

Ülke: ABD

Gişe: 84.123

Oyuncular: Samuli Vauramo, Irina Björklund, Violante Placido, Thekla Reuten, Bruce Altman, George Clooney, Paolo Bonacelli, Filippo Timi, Björn Granath, Silvana Bosi Devamını Gör...

Konusu : Oscarlı oyuncu George Clooney, ilk filmi “Control” ile haklı bir saygınlık kazanmış yönetmen Anton Corbijn’in ikinci filminde başrolde karşımıza çıkıyor. Kiralık katiller arasında Jack (G. Clooney) yıllar içinde usta mertebesine yükselmiş, acımasızlığıyla tanınan biridir. İsveç’deki işi beklediğinden farklı bir şekilde sonuçlanır. Sıradaki işi onun son işi olacaktır. Her görevden sonra yaptığı gibi küçük bir İtalyan kasabasında kendine yarattığı “vaha”da inzivaya çekilir. Bu kasabada “ölüm”den bir süreliğine de olsa uzaklaşmaktadır. Kasabanın rahibi Peder Benedetto’yla (İtalyan sinema ve tiyatrosunun usta aktörü Paolo Bonacelli) bir dostluk kurar. Aynı sırada, kasabada tanıştığı Clara (Violante Placido) isimli genç kadınla da yakınlaşır. Yeni görevini ona Belçikalı bir kadın (Thekla Reuten) bildirecektir. Jack, Clara’yla başlayan ilişkisi yüzünden konsantrasyonunu kaybetmektedir ve bir tetikçi için en tehlikeli şey açık vermektir.YSHN

20 Aralık 2012 12:16

gerçekten kötü bir film kanal D tarafından ilk kez verildi seyrettim yarım saat olmadı televizyonu kapatıp gittim

Cevap Yaz

casusbellı44

18 Eylül 2010 17:25

yavaş akan sıkıcı bir film. tür olarak gerilim, ama seyirciyi 2 saat boyunca uyutuyor. sahneler çok uzun ve kasıntı. zaman öldürmek isteyenler için ideal. bir de filmde geçen başkahramanın kaldığı italyan kasabası var ki sanki ölü bir şehir.

Cevap Yaz

Yuxel1907

11 Eylül 2010 01:50

 Film oldukça sıkıcı, hatta kötü bile diyebiliriz. Romandan uyarlama filmlerde sıkça rastladığımız bu filmde de karşımıza çıkıyor; kopukluk.. Roman olarak belirli bir sürekliyiciliği olduğundan eminim.. Film baştan sona dek, bir italyan köyünde geçiyor; filmdeki bazı kişilerin neden orada bulunduğunu anlamak güç. Sanırım, bu nokta romanın adapte etmedeki anksiyete burada da karşımıza çıkıyor. Hatta konuyu film bittiğinde tam olarak anlayamıyorsunuz bile; hatta başrol oynayanların misyonları ne, o bile net belli değil..

Filmde, pek Amerikan filmlerinde görmeye alışık olmadığımız çıplaklık bol bol yer bulmuş; bazı yerler neredeyse erotik bir film havasında.. Filmin piyano ile çalınan müzikleri oldukça hoşuma gitti.

Cevap Yaz

Gorowski

17 Ağustos 2010 05:14

George Clooney varsa güzel bir filmdir ...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica