Gülümseyen Dünya

7,84

( 8 kişi yorum yaptı )

Gülümseyen Dünya

(Gülümseyen Dünya)

Sinema Filmi

1984

Rüyalar ülkesinde yaşayan bir gencin güldürülü öyküsü.

Künye

Yönetmen Müjdat Gezen
Senaryo ,
Yapımcı Müjdat Gezen
Müzik Timur Selçuk
Görüntü Yönetmeni Ümit Gülsoy , Tstom Ishuzuka , Peter Pan Santen , Muzaffer Turan , Necati İlktaç
Süre 62 dk
Tür Komedi
Özellikler 35 mm, Renkli
Ülke Türkiye

Ekip

Işık Ekibi Turgut Köse (Işık Şefi)

Firmalar

Güldürü Üretim Merkezi (Yapım)

Son Yorumlar (8)

sinemadünyası avatar sinemadünyası 18 Eylül 2018 23:34:30

Hiç olmadık sebepler yüzünden çıkan savaşlar, komedyenler bol olsaydı önlene bilirdi. Ben aslında burada karamizah yapıyorum.
Savaşı hicvediyorum, onunla alay ediyorum.Bunun için bu filmi beş kıtayı dolaşarak çektim. Çünkü mekan genişleyince, tüm dü nya
olunca o zaman daha fazla insanla alışveriş yapma şansım doğuyor. Yani sizin anlayacağınız bilgi alışverişi. Amerika'da, Afrika’da,Avustralya’da, Avrupa'da, hatta Asya'da olayların geçtiği yerler değişiyor ama konu değişmiyor. Tam iki yılımızı aldı bu filmi çekmek,örneğin Amerika'da Peter Pan Santen, Japonya'da Tsutom İshizuka, İstanbul, İzmir vs.yerlerde Muzaffer Turan, Ümit Gülsoy, Necati İlktaç ve Müjdat Gezen kameranlık yaptılar."Gülümseyen Dünya’nın müziklerini Timur Selçuk besteledi. Müjdat Gezen’in 14 ayrı tipi canlandırdığı filmde Müjdat Gezen ve Perran Kutman dışında Halit Kıvanç, Zeki Alasya, Attan Erbulak, Savaş Dinçel, Yaman Tüzcet, Bora Ayanoğlu, Neco, Hayri Caner, Kandemir Konduk,Yadigar Ejder ve 100’e yakın oyuncu rol aldı.Perran Kutman ve Müjdat Gezen filmde iki karı kocayı canlandırmaktadır.
Kaynak: Video Magazin Dergisi Ekim 1984

mansurx avatar mansurx 27 Aralık 2016 02:37:38

4

Film baştan sona saçma sapan bir şekilde ilerliyor filmin en güzel yanı 1984 istanbulunu ve bir çok ülkenin 1984 deki halini görmek ve 62 dakikalık kısa süresi bunun dışında filme anca absürt bir komedi olarak olumlu bakılabilir başkada bir özelliği yok kısaca film daha iyi olabilirdi malesef vasat bir film.

MGUNAY avatar MGUNAY 23 Nisan 2016 22:53:23

1

Yeşilçamın ve tiyatromuzun usta ismi Müjdat Gezen'den iftiharlık bir film. Tam bir baş yapıt.

tevfikcakmak avatar tevfikcakmak 10 Ekim 2014 01:15:16

10

Müjdat Gezen'in dünyayı gezerek çektiği film olarak biliyorum.Filmi görmedim.Filmin afiş resmini,karikatürist arkadaşım Öznur Kalender yaptı.

bysiirtli56 avatar bysiirtli56 17 Mart 2014 10:43:29

10

filmin konusu güzel düşünülmüş ama işlenişi pekte sarmıyor.farklı bir güzel film

FOSTERKANE avatar FOSTERKANE 18 Haziran 2011 04:35:06

müdjet gezen in anlatigina göre, bu filme cok para yatirmis ama istedigi gibi bir film olmamis ve bu yüzden hic sinemalarda oynamamis. aziz nesin bu film icin hayatinda gördügü en kötü film demis (bir yudum insan)avrupada video filmi olarak yayinlanm isti, benim hatirladigim kadariyla amatörce bir filmdi, öyle akilda kalacak sahneleri yoktu hatta amatör kamerayla ziyaret ettigi disneyland den görüntülerinide filme kurgulamis. filmde zeki alasyada var ama  öyle cok sahneleri yok. nebil özgentürk bir yudum insanda bu filmden bir iki sahne gösterince ve türkiyede bu film hic gösterilmedigini söylenince galiba atv bu filmi bir kere yayinlamisti. müdjet gezen bu filmi dvd olarak cikara bilir.

Yandex.Metrica