İçimdeki Sessiz Nehir

8,30

( 2 kişi yorum yaptı )

İçimdeki Sessiz Nehir

Sinema Filmi

2010

Halis 40’lı yaşlarda, geçimini kendisine ait katmer dükkânı ile sağlayan, kendi halinde, insanlar tarafından sevilip sayılan bir adamdır. Eşi Ayla ile arasında yıllardır süren soğukluğu artık kanıksamıştır. İstanbul’da Üniversite okuyan kızları Öykü ise Halis ve Ayla’nın belki de tek ortak noktalarıdır. Halis bir gün yanında çalıştırmak üzere Meznun’u alır. Bir süre sonra ailenin sıradan hayatı yerle bir olur.


Trakya Kıyıköy'de çekildi.

Künye

Yönetmen Mustafa Serkan Eröz
Senaryo
Yapımcı Mustafa Serkan Eröz
Müzik Taner Sarf
Görüntü Yönetmeni Özer Öner
Vizyona Giriş Tarihi 22 Nisan 2011
Süre 101 dk
Tür Dram
Özellikler 35 mm
Ülke Türkiye
Internet Sitesi http://www.icimdekisessiznehir.com/

Ekip

Sanat Yönetmeni Özgür Soyyılmaz (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Ayşe Bilgili (Yapım Amiri)
İbrahim Öner (Set Amiri)
Yönetmen Ekibi Meriç Taşdemir (Yönetmen Yardımcısı)
Mehmet Köse (Yönetmen Yardımcısı)
Işık Ekibi İbrahim Sabuncu (Işık Şefi)
Makyaj Ekibi Gülşah İnaç (Makyaj)
Ses Ekibi Zafer Şişman (Ses Kayıt)
Zafer Şişman (Ses Teknisyeni)

Firmalar

Eröz Film (Dağıtımcı)
Eröz Film (Yapım)
Hasılat 10.083,0 TL
Toplam İzleyici 1.564
Vizyonda Kaldığı Hafta 5 Hafta

Son Yorumlar (2)

minel2 17 Nisan 2013 19:33:03

kesinlikle izlenilmeli...

mkurtsen avatar mkurtsen 09 Ocak 2013 12:21:06

8

Önce yönetmen hakkında bilgi vereyim. Mustafa Serkan Eröz Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Ruh ve Sinir Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan sinema aşığı bir doktor Hastalarının hikayelerinden küçük bir bütçe yola çıkarak yazmış ve yönetmiş.İyi de yapmış. Bizede izlemek düşüyor.
Yönetmenlik, oyunculuk, belli bir eğitim ve birkim gerektiriyor, yada usta -çırak ilişkisi ile zaman içinde kıvama geliyor. doktor arkadaşımız bu ilk filminde iyi niyetlerle oraya çıkıp bir film çekmiş. Mekan olarakta Tekirdağ veya Kırklareli bildiği yerleri seçmiş (Trakya Tıp mezunu) turistik, bakir güzel bir kasaba doğa güzel deniz güzel. Kameraman arkadaşımız Özer Öner'de zaman zaman çok güzel görüntüler yakalamış.
Hikayede ilginç, ama, ama en önemlisi oyuncu yönetimi ve oyunculuk diye birşey var. Onlar yetersiz olunca inandırıclık olmuyor İnandırcılık olmayaıncada Film olmuyor, olsada başarılı olmuyor. Oyuncular açık alanda tiyatro yapan Lise öğrencileri gibi. Olması gereken bir tecavüz ve aşk sahneside filmi kurtarmaya yetmiyor Bir tek .İranlı kadın oyuncu Taies Farzan'ı ayrı tutuyorum i elinden geleni yapmış. profesyonel bir oyuncu olduğu belli oluyor, kendi başına o kadar oynamış.
10/6

Yandex.Metrica