Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Cuma'ya Kalsa

Cuma'ya Kalsa

7,43

(9 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat0 Dk Komedi Sitkom Komedi, Sitkom

Yönetmen: Günay Köker Fatih Aksoy Günay Köker, Fatih Aksoy

Ülke: türkiye

Oyuncular: Mehmet Güler (2), Bora Erbek, Seda Kement, Melis Mutluç, Çağla Şimşek, Nilgün Belgün, Ümit Erdim, Aysun Kayacı, İnci Türkay, Haluk Bilginer Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Erkek Oyuncu (Komedi)

Konusu : Cuma, karısını ve çocuklarını çok seven, sevimli bir adamdır. Eşi Şebnem, çocukları Çağla, Melis ve Berk’le birlikte mutlu bir aile yaşamı sürerler. Üst katta oturan baldızı Çiğdem ve kayınbiraderi Kerem de evin gediklisidir. Cuma ve Kerem beraber çalışmaktadır. Üniversite mezunu olan Şebnem ev kadınıdır. Çiğdem reklâm sektöründe çalışmaktadır. Çağla ve Melis, ilkokula, Berk anaokuluna gitmektedir. Cuma pek çok erkek gibi keyfine düşkündür. Sıcak yuvasındaki aile hayatının tadını çıkarmayı iyi bilir. Öte yandan hâlâ çocuk gibidir. Tipik bir erkek olan Cuma, futbol maçlarına, televizyon izlemeye ve site lokalinde arkadaşlarıyla iskambil oynamaya meraklıdır. Kayınbiraderi Kerem’le kafa dengidir. Baldızı Çiğdem’le atışmayı severler. Cuma ve Şebnem birbirine hâlâ aşık bir çifttir. Sık sık iddialaşmak aralarında bir aşk oyunu gibidir. Bu iddialaşmalar her seferinde, geri adım atmak istemeyen karı kocayı saçma sapan davranışlara sürükler, tartışmalar gittikçe daha gülünç hale gelir. Cuma sonunda karısının haklı olduğunu anlar, kendini affettirir. Ama bunun için önce durup dururken kalkıştığı işten pişman olması gerekir. “Cuma’ya Kalsa” dizisi, 2001 yılında Amerika'nın ABC kanalında yayınlanmaya başlayan, hâlâ aynı kanalda yayınlanan ve kanalının en çok izlenen 2. komedi dizisi olan “According to Jim” adlı sit-com’un uyarlamasıdır. Dizinin senaryo uyarlamasını ise Erol Hızarcı yapıyor.mansuryıldırım

25 Haziran 2015 16:05

Uyarlama dizilerden biri daha according to jim adlı yabancı diziden uyarlanmışdı orjinal dizi 2001 başlamıştı 2009 bitmişdi bizim dizi 2010 da başlayıp o yıl bitti ortalama bir sitcom du kanal d diziyi final yapmadan 12.bölümde bitirdi.

Cevap Yaz

fdts

1 Temmuz 2010 18:57

güzel bir dizi bir iki bölüm izleyince alışıyor insan.

Cevap Yaz

pinkerton

28 Nisan 2010 15:52

Kesinlikle tam bir hayal kırıklığı.Bir bölümü bile bitiremedim zapladım.Aysun Kayacı ise tam umduğum gibi .Sokaktan geçen birisi daha iyi rol keserdi...

Cevap Yaz

emre84

20 Nisan 2010 14:17

Diziyi izlemek isterdim ama yayın saati çok kötü

Cevap Yaz

bltszlk

19 Nisan 2010 18:27

Kanal D'de yayınlanacak olan Cuma'ya Kalsa dizisi bugünden itibaren  Her  Pazartesi 23'te.Dizinin yayın saati  hiç uymadı.Aile, komedi dizisi olduğu için bakarım.Cuma'ya kalsa ''Accordin to Jim'' yabancı dizisinin yerli versiyonu.

İnci Türkay, Haluk Bilginer yaş farkları olduğu için birbirine yakışmıyorlar.Dizi geç saatte olduğu için tutmaz  ,erken bir saatte olsaydı tutar derdim.

İnci Türkay, Haluk Bilginer, Ümit Erdim,Aysun kayacı  Nilgün Belgün ve tüm ekibe başarılar dilerim.İnşallah dizi tutar .Saygılarımla.

Cevap Yaz

pinkerton

13 Nisan 2010 17:41

Ne bu şimdi sanatçı dayanışması mı ?

Türk halkı çoban tabi  önüne ne gelirse izler mi diyorsunuz  sizde !

 

Cevap Yaz

emre84

13 Nisan 2010 14:58

Bu dizi kesinlikle izlenmeli cast mükemmel umarım başarılı bir dizi olur

Cevap Yaz

pinkerton

11 Nisan 2010 21:56

Aysun Kayacıyı bu yapımın içinde görmek istemiyoruz....

Cevap Yaz

pinkerton

11 Nisan 2010 21:49

Haluk Bilginer çk sevdiğimiz başarılı bir aktör.İnci hanımda keza çok başarılı.Eminim büyük emekler harcanmış güzel bir yapım ancak ben bu diziyi izlemeyeceğim.Eminim ki Türk halkının genişçe bir kesimi de Aysun Kayacı'nın bu filmdeki varlığı sebebiyle bu diziyi izlemeyecek.İnşallah bu yanlıştan dönülür ve o rol'e layık bir oyuncu ile bu dizi hak ettiği yere varır.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica