Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Toprak Altında (Buried)

Toprak Altında

8,41

(6 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 8 Ekim 2010 1 Saat 35 Dk Kara Film Gizem Gerilim Kara Film, Gizem, Gerilim
IMAX 2d 2d
IMDb puanı: 9

Yönetmen: Rodrigo Cortés Rodrigo Cortés

Ülke: ispanya

Gişe: 28.812

Oyuncular: Anne Lockhart, Chris William Martin, Cade Dundish, Kali Rocha, Erik Palladino, Warner Loughlin, Ivana Miño, Stephen Tobolowsky, Samantha Mathis, Robert Paterson Devamını Gör...

Konusu : Ailesine bağlı bir kamyon sürücüsü olan Paul Conroy eski ahşap bir tabuta CANLI CANLI GÖMÜLMÜŞ halde uyanır. Buraya onu kimin neden koyduğunu bilemese de, bu karabasandan kurtulmasına yardım edebilecek tek şey elindeki cep telefonudur. Zamana karşı verdiği bu savaşta en büyük düşmanları telefonun iyi çekmemesi, şarjının az kalması ve havasızlıktır: Paul’ün elinde buradan kurtulması için sadece 90 dakika vardır.mansuryıldırım

21 Haziran 2015 13:47

Tek mekanda geçsede baştan sona keyifle izleniyor iyi yönetilmiş iyi oynamış bir film türünün en iyilerinden olan film gerçekçi etkileyici bir film tek mekanda geçip sürükleyici olan ender filmlerden sürpriz finalide filmi daha değerli kılmış kesinlikle izlemeye değer çok iyi bir film bu farklı başarılı ilginç güzel filmi kaçırmayın derim.

Cevap Yaz

vitruvian

28 Şubat 2015 10:55

Rodrigo Cortés'in önceki işlerinden izlediğim olmamıştı ancak yaptığım ufak araştırmalara göre deneysel filmlerden hoşlanan bir yönetmen. "Buried" filmini de bu kategoriye rahatlıkla sokabiliriz zira filmi en iyi tanımlayan kelimeler "tek oyuncu, tek mekan." Tek mekan filmlerini az çok izleriz ve biliriz. Özellikle Hitchcock sinemasın da kaliteli örnekleri olan bu tip filmler, genelde oyunculuk ve senaryonun kuvveti ölçüsünde iyi veya kötü olarak değerlendirilir. Yönetmenin ise seyircinin kolay kopabileceği bu türde çıkardığı iş ayrıca önemlidir. Türünü hakkıyla temsil eden Buried, tek mekan -Tabut!- ve tek oyuncuyla -oyuncumuz da Ryan Reynolds- çıkarılabilecek en iyi işlerden biri.. Sinemasal bir devrim. Klostrofobisi olanlar izlememeli bence. Daha önce izlediğiniz hiç bir filme benzemiyor. Aklınızdan hiç çıkmayacak bir deneyim olacak. Çok masrafsız bir film olmuş mekanlar, kişiler, efektler yok işte tam da burada yönetmenin yeteneği devreye giriyor. Filmi öyle bir işliyor ki, sanki oksijensiz kalan sizmişsiniz gibi oluyorsunuz. İnanılmaz klostrofobik dolayısıyla bünyenizi fazlasıyla daraltıyor ve akabinde etkisi dahada artıyor.

Cevap Yaz

export35

2 Eylül 2011 12:05

çok etkileyici ve çivi gibi sert bir filmdi. ABD'nin kirli yüzüne atılmış bir tokattı yönetmeni kutlamak gerek..

Cevap Yaz

ulaş34

27 Mart 2011 18:32

Gerilim türü sevenler bu film'mi izlesin derim.Güzel vede sürükliyici bir film.Mekan olarak tek bir yerde  gecen ama konusu olarak insanı meraklatan bir film olmuş.Bir ABD'lı tır şöförünün IRAK'da başına gelen olayı anlatan  gerilim yüklü bir yapım. 

Cevap Yaz

benSTILLER

9 Ekim 2010 23:44

Çok güzeldi...

Cevap Yaz

dilim

3 Eylül 2010 20:29

Kalbi sağlam olmayanlar izlemesin.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica