Aşk-ı Memnu

6,96

( 26 kişi yorum yaptı )

Aşk-ı Memnu

TV Dizisi

2008

Firdevs Hanım Melih Bey takımı diye nitelendirilen bir ailedendir. Evlenir. İki kızı olur. Ahlaksız davranışlarından dolayı bir gün kocası kriz geçirerek ölür. Firdevs Hanımın kızları Bihter ve Peyker’dir. Kızları zamanla büyür ve Peyker evlenir. Firdevs Hanım ve kızları güzel görünmeye çok önem verirler. Firdevs Hanım, Adnan Bey ile evlenmek istemektedir. Adnan Bey o dönemdeki zenginlerdendir. Ama Adnan Bey Bihter’i ister. Firdevs Hanım bu evliliğe başta karşı çıkar ama sonra kabul etmek zorunda kalır. Adnan Bey’in Nihal ve Bülent adında iki çocuğu vardır. Nihal 12,Bülent yaklaşık 6 yaşındadır. Adnan Bey Bülent küçük iken karısını kaybetmiş. Nihal önce bu evliliğe soğuk bakar. Ama Bihter ile tanışınca onun içi ısınır. Bihter bu evlilikten iki yıl içinde sıkılır. Çünkü Adnan Bey ile aralar ındaki yaş farkı büyüktür ve Bihter ona aşık olmadığını hisseder. Zamanla Behlül ile aralarında yasak bir ilişki başlar. Behlül Adnan Bey’in yeğenidir ve onlarla aynı evde kalmaktadır. Bihter gece herkes uyuduktan sonra Behlül’ün odasına girmektedir. Nihal zamanla Bihter’den nefret etmeye başlar. Çünkü Nihal’ın sevdiği hizmetçiler ve uşaklar evden ayrılmaktadırlar ve ona göre buna Bihter sebep olmuştur. Son olarak Nihal’a annelik yapan mürebbiyesi Meille De Courton da gönderilir. Nihal’ın artık kimsesi kalmamıştır. Babasını eskiden çok sevmesine karşı, şimdi ona karşı bir nefret oluşmuştur. Firdevs Hanım kızlarından nefret etmektedir. Çünkü ona göre kızları onun gençliğini çalmıştır. Firdevs Hanım yaşlanmıştır ve hastalığını bahane ederek Adnan Beylerde kalmaya başlar. Bir süre sonra Bihter ile Behlül arasında bir şey olduğunu fark eder. Bihter’den intikam almak için Behlül ile Nihal’ı evlendirmeyi planlar. Nihal artık 18 yaşındadır. Nihal ve Behlül bu fikre önce şaka diye aldırmazlar ama zamanla iş ciddileşir. Nihal ve Behlül birbirine âşık olur. Bihter bu duruma çıldırır. Behlül ile aralarında geçen her şeyi itiraf eder. Nihal şok geçirir ve çok hastalanır. Adnan Bey de aynı şoka uğramıştır. Bihter bu itiraftan sonra kedini öldürür. Behlül de evden kaçar. Baba ile kız bu olanları kısa sürede atlatır. Eski mutlu günlerine dönerler. Birlikte hiç kimseyi ve hiçbir şeyi düşünmeden mutlu bir tebessümle hayatlarına devam ederler.

Künye

Yönetmen Hilal Saral Ünalan
Senaryo ,
Yapımcı Kerem Çatay
Müzik Toygar Işıklı
Görüntü Yönetmeni Hüseyin Tunç
Eser
Tür Dram, Duygusal
Ülke Türkiye
Etiketler Aşk, Ihanet Daha Fazlası

Ödüller

En İyi Dizi (Dram) (36.Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri-2009)

En İyi Erkek Oyuncu (Dram) (36.Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri-2009)

En İyi Kadın Oyuncu (Dram) (36.Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri-2009)

Ekip

Yapımcı Mustafa Şen (İdari Yapımcı)
Kurgu Gökçe Bilgin (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Nilgün Nalçacı (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Zeynep Bilgiç (Yapım Asistanı)
Yönetmen Ekibi Barış Yöş (2. Yönetmen)
Barış Erçetin (Yardımcı Yönetmen)
Zehra Canik (Reji Koordinasyon)
Güneş Güneş (Yönetmen Yardımcısı)
Ece Tahtalıoğlu (Yönetmen Yardımcısı)
Cihan Vural (Yönetmen Yardımcısı)
Betül Durmuş (Koordinasyon)
Yazım Ekibi Işıl Sönmez (Senaryo Asistanı)
Işıl Sönmez (Senaryo Asistanı)
Kamera Ekibi İbrahim Sızmaz (Panther Operatörü)
Erkan Özcan (2) (Panther Asistanı)
Post-Prodüksiyon Tülin Akdemir (Post-Prodüksiyon Sorumlusu)
Tolga Girici (Renk Düzenleme)
Işık Ekibi Ali Osman Kara (Işık Şefi)
Sanat Ekibi Hülya Keleş (Sanat Yönetmeni yrd.)
Esra Şaher (Sanat Yönetmeni yrd.)
Senem Kayhan (Kostüm Sorumlusu)
Nezahat Ünal (Kostüm Asistanı)
Canan Topuz (Kostüm Asistanı)
Makyaj Ekibi Hasan Gevher (Kuaför)
Murat Toprak (2) (Kuaför)
Ses Ekibi Metin Çeşmebaşı (Ses Mühendisi)
Oyuncu Seçimi Mine Güler (Cast Direktörü)
Metin Yücel (2) (Cast Sorumlusu)

Son Yorumlar (26)

eevket23 11 Temmuz 2019 03:50:36

4

Brezilya pempe dizileri ile dallas karışımı vasat bir diziydi.

mkurtsen avatar mkurtsen 10 Temmuz 2019 12:01:34

3


Aşk-ı Memnu
Gelmiş geçmiş en iyi dizi, televizyon dünyasının en iyi dizisi diye yorum yazan arkadaşlara TRT yapımı Halit Refiğ imzalı 1975 yılı ilk çevrimi izlediniz mi ,? Diye sorayım. İzlemedilerse sorun yok, ne gördüler ise onu beğenmişler. İzled ilerse hiç b ir şey bilmiyorlar demektir.
Siyah/Beyaz 40-45 er dakikalık 6 bölüm.
Uzatmadan , eğip bükmeden para kazanacam diye araya yan karakterler sokmadan romanın özüne sadık kalarak gerçek mekanlarda şahane bir bir iş çıkarmış.
Hoca sağlığına bir röportajında "Diziyi o zamanki TRT Genel Müdürü Ismail C em'in teklifi üzerine yaptığını RTÜK'e rağmen daha açık konuşmak gerekirse, Devir II Abdülhamit dönemi o dönemde şiddetli sansür olayı var. Behlül ile Bihter’in vuslatını Halit Ziya’nın 1899 yılında kaleme aldığı tasvir neyse o tasvir içinde görüntüledim. Yani ne ondan geriye, ne ileriye gittim.",Son olarak Yönetmen Hilal Saral'ı beğendiğini söylemiş.ilave etmiş

AŞK-I MEMNU'YU TEKRAR ÇEK DESELERDİ, 'KATİYEN' DERDİM


vatansever10 avatar vatansever10 02 Ekim 2015 11:21:40

10

Selçuk Yöntem bir röportajında : Halkımız o kadar inanmış ki yaşananların gerçek olduğuna,çarşıda gezerken elime kağıt veriyorlardı ve içinde Bihter seni aldatıyor haberin olsun yazıyordu.'' demişti.

nostaljikinsan avatar nostaljikinsan 19 Şubat 2015 17:13:47

10

Gayet basarili ve kaliteli bir yapimdi ama gunah kecisi ilan edildi haksiz yere. O da tamemen toplumumuzun cehaletinden kaynaklaniyor aslinda. Finalini daha iyi bekliyordum. Bihter masum gosterilmeye calisilmis halbuki hak ettigi bir sondu. NIhal Beh lül askini destekledim ama Behlulun Nihali hak etmedigi de bir gercekti. Müzigi de dizi kadar etkiliydi. Hala ayni keyifle dinlerim.

aggeloaggelo avatar aggeloaggelo 22 Şubat 2014 08:40:45

10

en iyi dizisiydi

serkancirak 23 Kasım 2013 13:23:51

10

televizyon dünyasının gelmiş geçmiş en iyi dizisiydi

Yandex.Metrica