Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

D@bbe 2

D@bbe 2

7,00

(19 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 25 Aralık 2009 1 Saat 21 Dk Korku Korku
IMAX 2d 2d

Yönetmen: Hasan Karacadağ Hasan Karacadağ

Ülke: türkiye

Gişe: 264.259

Oyuncular: Leyla Göksun, Muharrem Dalfidan, Deniz Olgaç, İncinur Daşdemir, Sefa Zengin Devamını Gör...

Konusu : Kıyamet Saati Yaklaşıyor… İnternet yoluyla tüm dünyaya hızla yayılan ve her eve giren Dabbe, ona eşlik eden Cinler ve bilinmeyen gölge varlıklar dünyadaki tüm elektromanyetik sistemleri ve interneti ele geçirerek son saldırı için göklerden gelecek bir işareti beklemektedirler. Huzursuz ve tedirgin edici bir İstanbul şafağında göklerde beliren garip ve siyah bulut kümeleri ağır ağır açılırken arkalarına saklanmış olan “DUHAN” az sonra başlayacak kara istilanın ilk işaretidir. Kuran’da Duhan suresinde belirtilen ve aniden göklerden inecek olan ürkütücü kıyamet alameti DUHAN artık yeryüzüne doğru hareket etmeye başlamıştır. İstanbul’da son saatin yaklaştığından habersiz ve kendi dünyalarında sessizce yaşayan bir grup insan, kara bir felaketin arkasına gizlenmiş, sır varlıklarla karşılaşmanın dehşetini yaşayacaklardır. Kıyametin en korkunç alameti olan DUHAN’dan bir kaçış yolu var mıdır?erhaab

22 Ocak 2018 05:48

Malesef Karacadağ'ın en kötü filmi. Aslında akıllıca bir senaryo var ama kurguda da büyük sıkıntı var. DUHAN olayını işlemek kolay değil. Dabbenin ise internet olduğunu söylemek de kolay değil. Film iyi çekilse ve kurgusu da iyi olsa efsane olabilirdi ama bence aceleye gelmiş.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

24 Temmuz 2015 07:08

Filmin konusu iyi olsada hasan karacadağ bunu filme yayamamış tek mekanda bir salonda 5 kişinin başından geçen bir film bu filmi geri dönüş hikayeleriyle değerli bir hale getirebilirdi hasan karacadağ aynı lost dizisindeki gibi şu an hasan karacadağın en kötü filmi bu oysa filmin fragmanı fena değildi filmin tanıtımı iyi olduğundan 264 bin izlendi filmin artıları ilk filmden ayrı bir konusu olması ve tadında 81 dakikada bitmesi ama eksileri artılarından fazla kısaca hayal kırıklığı bir film seriyi devam ettirmek için izlenebilinir.

Cevap Yaz

beyzacetin

5 Nisan 2013 12:27

tam bir felaket

Cevap Yaz

baran34

3 Aralık 2011 20:49

Ne yazacağımı bilemiyorum galiba şok geçiriyorum. İnsan evladı böyle berbat bir film çekmiş olamaz. Senaryo saçmalıklarla dolu. Kurgusal görünüm negatif unsurlarla dolu. Oyunculuklar Ece karakterindeki Leyla Göksun hariç tam bir fiyasko. Film bütçesi hiç yok gibi. Filmin başından sonuna kadar 5 kişi tek mekan sadece evin salonunda çekilmiş. Okul piyesi gibiydi. Hele genç bir erkek karakter vardı 20'li yaşlarda o neydi öyle ya!!! herhalde yoldan geçerken çağırmışlar kadroda eksik varda tamamlarmısın demişler. Korku sahnelerinde ayaklarını patır patır devamlı yere vurması bana ilkokul müsamerelerinde yaptığımız parodileri aklıma getirdi. İlginç bir hata yakaladım şöyle; filmin yarım saati dolduğunda bir replik var "galiba deprem oldu anne babalarımıze arayalım" diye. İlhan'ın kızı rolündeki kimi aradı çok merak ediyorum. Ölmüş annesinimi??? Hiç olmamış bir yapım olarak Türk sinema tarihine kara bir leke olarak yerini alacak. Bir filme parasal olarak yatırım yapmazsan, kalifiye oyuncuları oynatmazsan üstüne üstlük senaryonda zayıfsa sonuç kaçınılmaz olarak şekilde görüldüğü üzre fiyasko ile sonuçlanıyor. Birde filme 250 bin vatandaşımız para yatırmış. Umarım Hasan Karacadağ Japonya'daki işine geri dönerde bizde böyle yapımlar izlemek zorunda kalmayız.

Cevap Yaz

balbal

14 Mart 2011 00:22

1. film ile kıyaslama yapmak gerekirse olmamış. açıkçası çok bişey anlamadım. Hasan Karacadağ'ın diğer projeleri güzeldi ama olur böyle ara yapımlar.

Cevap Yaz

ceyhun_mr

2 Ekim 2010 21:27

izlediğim en kötü filmlerden birisiydi.Oyunculuk yok,senaryo yok.Tam bir zaman kaybı.Birinci filmi izleyip de ümitlenenler içinse tam bir hayal kırıklığı.İki filmi de Hasan karacadağın yaptığına inanamadım.

Cevap Yaz

mavi ege

29 Temmuz 2010 18:21

Dabbe 1 kadar başarılı olmamış bence dabbe 1 de en çok sevğim kısım filmin başı sonunu etkilemesiydi ve kaynağını KURAN-I  KERİM den almasıydı yabancılar gibi vampirmiş kurt adammış gibi masallar yerine sağlam temelli bir korku filmi olmasıydı dabbe2 ilk filmi gibi daha zekice olabilirdi ayrıcada baş rol oyuncusunun ALLAH' a isyan ettiği sahneyi hiç beğenmedim  

Cevap Yaz

elızıt

11 Şubat 2010 12:41

bence korku filmi yapmak en zor iş birkere çok tanınmış bir sanaytçıyı oynatamazsınız tanınmamış yüzler bulmanız lazım iyi b,r konu bulmanız lazım film bence öyle abartıldıgı gibi kötü olmamış

Cevap Yaz

orgeneral

4 Şubat 2010 15:51

slm arkadaşlar.dabbe2 ye büyük umutlarla gittim fakat sonuç hüsren oldu.açıkcası çok kötü bir film olmuş.filmden çıktığımda bendeki en büyük etkisi kötü bir ses yapımıyla çekilmiş filmin verdiği baş ağrısı oldu.gişede iyi olması bence benim gibi büyük beklentileri olupta hüsranla sonuçlanan seyirci kitlesidir.tavsiyem paranıza deyecek başka bir filme gidin.

Cevap Yaz

elif pınar karanfil

28 Ocak 2010 18:51

berbat bir film.konu üzerinde harika şeyler yapılabilir ama sadece gişe düşünülmüş.hayal kırıklığına uğradım.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica