Ada: Zombilerin Düğünü

6,33

( 9 kişi yorum yaptı )

Ada: Zombilerin Düğünü

Sinema Filmi

2009

Birbirlerini uzun süredir tanıyan beş kişilik bir arkadaş grubu, ortak bir arkadaşlarının düğününe katılmak üzere Büyükada’ya gider. Erhan, düğünü ve uzun aralıklarla bir araya gelebilen ekibin mutlu anlarını kayda alabilmek için yanında bir kamera getirmiştir ve sürekli çekim yapmaktadır. Film boyunca tüm izlenenler, bu kameraya yansıyanlardır. Düğünün ilerleyen saatlerinde davetlilere saldıran bir grup zombi, ortalığı kan gölüne çevirir.

Künye

Yönetmen Talip Ertürk , Murat Emir Eren
Senaryo ,
Yapımcı Talip Ertürk , Murat Emir Eren , M. Cem Öztüfekçi , Çiçek Kahraman
Müzik Kaçak
Görüntü Yönetmeni Meryem Yavuz
Vizyona Giriş Tarihi 29 Ocak 2010
Tür Komedi, Korku
Ülke Türkiye
Internet Sitesi http://www.adafilmi.com

Ekip

Yapımcı Zümrüt Burul (Ortak Yapımcı)
Ali Pınar (Ortak Yapımcı)
Kurgu Çiçek Kahraman (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Serdar Yılmaz (Sanat Yönetmeni)
Kostüm Tasarım Tuba Ataç (Kostüm Tasarım)
Yapım Ekibi Cesur Akyüz (Yapım Amiri)
Yönetmen Ekibi Ahmet Katıksız (Yardımcı Yönetmen)
Savaş Bayrıdost (Yönetmen Yardımcısı)
Emrah Ağuş (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Osman Yılmaz (Kamera Asistanı)
Post-Prodüksiyon Cengiz Çilek (Renk Düzenleme)
Işık Ekibi Halil Demir (Işık Şefi)
Ses Ekibi Umut Şenyol (Ses Tasarım)
Orçin İnceoğlu (Ses Kayıt)
Sertaç Selvi (Boom Operatörü)
Özkan Coşgun (Boom Operatörü)

Firmalar

Tiglon (Dağıtımcı)
Beyin Film (Yapım)
Hasılat 203.591,0 TL
Toplam İzleyici 29.343
Vizyonda Kaldığı Hafta 20 Hafta

Son Yorumlar (9)

ToqqLe avatar ToqqLe 05 Haziran 2020 04:04:52

3

Saçma sapan film komedi desen değil korku desen değil birde festival filmi tarzında çekilmiş izlemeye değmez.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 07 Aralık 2014 18:29:44

4

Zombi ve seri katil bizim kültürümüzde olmadığı için bu tarz şeylerle bizim halkı kurkutamazsınız ya cin ya zengin fakir çatışması yada hayat şartlarından cinnet geçirmiş bir gurubu rehin almış kişiler olsa neyse filimde geçen zombi bizim kültürde yo k zaten filim kötü birde küfürlü komedi ile güldürüp sonra komik makyajlı zombi denilen boyalı insanlarla bizim halkımızı korkutamazsınız korkuyu kendi kültürümüzden yaratmalıyız olmamış vasat bir korku denemesi film ölülerin günlüğü etkisinde.

baran34 avatar baran34 11 Haziran 2012 17:51:06

2

 Romero filmlerini seyretmiş biri olarak bu film ile ilgili ilk Türk zombi filmi yakıştırmasını uygun bulmuyorum. Çünkü bu yapım salt zombi filmi olmaktan çok komedi unsurları ağır basan herhangi bir türe veya kırmaya girmeyen cinsten bir çalışma olm uş. Filmi seyredeceklerinde bu kıstası göz önünde bulundurarak izlemelerini salık veririm. Aksi takdirde hayal kırıklığı kaçınılmaz olur. Oyunculuklar vasatın altındaydı diyebilirim. Fakat mesleki kariyerleri itibarı ile eleştirmen kimliği olan yönetmen ve senarist arkadaşlarımız kendilerine karşı olası saldırıları bertaraf edebilme gayesiyle olsa gerek "cloverfield" tarzı zombi filminden çok milletimizin aşina olduğu küfür-komedi sentezi ile ilginç bir yapım ortaya çıkartmışlar.   Filmin en hoşuma giden ve güldüren sahnesi Taner Birsel'in okçu Guiza görselli ölüm sahnesi idi. Keza hiç hoşuma gitmeyen ve sırıtan repliği ise yine Taner Birsel'in zombiler ile ilgili sarfettiği " seçimlerde dağıtılan kömürlerin yaydığı dumandan zehirlenerek zombileşmişler " cümlesi idi. Hem anlamsız hem gereksiz hem de saçma bir saptamaydı. Lütfen ideolojiyi filmlerde görmek istemiyoruz. Filmlerimizi siyasete alet etmeyin.

umuthalici avatar umuthalici 13 Temmuz 2010 17:11:07

7

Her şeyden film türk sinemasında bir ilk "İLK TÜRK YAPIMI ZOMBİ FİLMİ" böyle bir tarzı Türkiye'de denemek gerçekten riskli yani dünya sinamsında ki örnekleri çok fazla buna rağmen geröekten başarılı her filmde olduğu aksaklıklar var mutlaka ama öyle filmin temposunu düşürecek hiç bir durum söz konusu değil, diyaloglarda argo ve küfürlü üsluba geleince bence olması gerekende o zaten yani hemen hemen hepimizin günlük haytta sıkça kullandığı kelimer bunlar.Kısacası türünün ilk örneği olarak film çok başarılı.

psıkopat_sulo91 avatar psıkopat_sulo91 31 Mart 2010 22:44:03

Bence gayet başarılıydı ve beğenerek izledim.Bu tarz filmlere kötü yorum yapmak yanlış kanımca çünkü sinemamızın ilerlemesi için bazı şeyleri görmezden gelmek lazım bana göre ki bu film öle görmezden gelinecek te bi film değil gayet sağlam.Bi kaç tan e aksaklığı olsa bile bana göre  senaryoda film kendini sıkmadan izlettiriyo.Espriler zaten çok fena :D Küfür fazla olabilir ama hangimiz küfür etmiyoruzki.Küfür bana göre filmi daha da gerçekçi kılmış.Ufak aksaklıklara gelince bence hani küfürle gerçekçiliği bi an olsun yakaldınız okey Türk insanı falan ama düğünü zombi basıyo dile kolay ZOMBİ  yani ve bu arkadaşlar hala işin dalgasında gülüyolar felan arkadaşları ölüyo hala gülüyolar eğlencedeler yani o korku üzüntü hissiyatı geçmedi bana.Belkide oyuncuların genelinin ilk filmi olmasından dolayı olabilir(Ustaları saymıyorum)Onun dışında çekim teknikleri felan harikaydı bence.Doğal olarak izledikten sonra Paranormal Activictyle karşılaştırdım ve o filme göre bu filmi belki eleştirenler olabilir ama kat be kat iyi buldum.Bu tür filmlerimize yani ''Bizim'' filmlerimize rağbet gösterirsek Amerikan sinemasını birazcık geri plana alıp türk sineması dahada gelişicektir dşye düşünüp noktayı koyarım ....

canatan avatar canatan 29 Mart 2010 13:52:03

Korkudan ziyade komedi filmi olmuş.Filmde konuşmaların çoğu argo kelimeler küfürlerle  dolu cümleler.Nereye varmaya çalışıyorlar? bu küfürlerle.Fazlasıyla vasat bir film.

Yandex.Metrica