Aşkın İkinci Yarısı

8,76

( 8 kişi yorum yaptı )

Aşkın İkinci Yarısı

Sinema Filmi

2009

Kıyıdaki küçük taş evin kapısı çalınır, ısrarla. Evdeki adam, epeydir hayatında olmayan bir sabah vaktine zorlukla uyandığında, yıllar önce bir mektup bırakarak terkettiği karısıyla karşılaşır.

Baş edemedikleri bir yığın gerçekle yorgun düşüp, birbirlerini kaybettiklerinde; adam, gittikçe ağırlaşan bir alkol bağımlılığına düşmüş, kadının iyileştirmek için verdiği büyük uğraşlar bir işe yaramamıştır. Birgün, usulca çekip gitmiştir adam. Kadın, ayrılık sonrası farkettiği hamilelik için hayli bocalamış, buna rağmen doğurup, anne olmuştur. Uzak ülkenin birinde yeni bir düzen kuruncaya kadar, kızı babasına bırakmak için gelmiştir şimdi; ama, adamın baba olduğundan bile haberi yoktur! Vazgeçmiş, devrilmiş birinin karşılaştığı bu sürpriz, başka bir gerçeği gizlemektedir; ancak, yorgun bir ada mın bunu anlaması çok zordur! Kadın, uzaklarda kuracağı yeni hayata doğru yola çıkarken, adamı bekleyen ve hiç tanımadığı bir yaşam başlamıştır bile…

Künye

Yönetmen Mehmet Aslantuğ
Senaryo
Görüntü Yönetmeni Volkan Kocatürk
Vizyona Giriş Tarihi 08 Ekim 2010
Süre 94 dk
Tür Dram, Duygusal
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Arzum Onan, Aşkın Ikinci Yarısı, Mehmet Aslantuğ, Mehmet Bey, Orhan Güner, Daha Fazlası
Internet Sitesi http://www.askinikinciyarisi.com

Ekip

Yönetmen Mehmet Aslantuğ (Yönetmen)
Yapımcı Hakan Gümüşdal (Yapım Koordinatörü)
Kurgu Ulaş Cihan Şimşek (Kurgu)
Mark Marnikovic (Kurgu)
Yapım Tasarım Özgür Şeyben (Yapım Tasarım)
Kamera Ekibi Kadir Üregil (Görüntü Yönetmeni Yardımcısı)
Volkan Ardabak (1. Kamera Asistanı)
Makyaj Ekibi Selma Mısırlı (Makyaj)
Erdal Söyler (Kuaför)
Ses Ekibi Murat Şenürkmez (Ses Teknisyeni)
Ömür Müldür (Ses Teknisyeni)
Furkan Atlı (Boom Operatörü)
Volkan Oruç (Boom Operatörü)
Oyuncu Seçimi Serap Fidan (Casting)

Firmalar

Detay Film (Yapım)
Tiglon (Dağıtımcı)
Serap Fidan Cast Model Ajans (Cast Ajans)
Pelikan Müzik (Müzik)
Hasılat 1.598.980,0 TL
Toplam İzleyici 190.290
Vizyonda Kaldığı Hafta 28 Hafta

Son Yorumlar (8)

beratbaba 14 Şubat 2013 18:17:53

10

Filmin manzaraları mükemmel.. sırf manzaraları için bile izlenebilir

baran34 avatar baran34 09 Aralık 2012 10:10:02

4

Sinema bir ekip ve para işi. M. Aslantuğ'un oyunculuğu her zaman vasatın üstünde olmuştur. Fakat hem senarist hem yönetmenlik hem yapımcılık hem oyunculuk aynı potada nasıl erir? Tabii ki sonuçta ortaya böyle bir anlamsız bir yapım çıkar. Filmin tek artısı görüntü yönetmeninin usta işi çekimleri ve Bodrum'un eşsiz güzelliği. Oyuncu seçimi çok kötüydü diyeceğim ama ortada elle tutulur oyuncuda yok ki. Karı koca filmi domine etmiş. Çocuk oyuncunun şevkini kırmak istemem ama başarısızdı. Tabii bunda oyuncu koçununda başarısızlığı büyük etken. Uyku uyurken ikide bir göz kırpışması yapıyor fakat yönetmen tekrar çekim yada uyarı gibi alternatifleri hiç düşünmemiş. Örnek çocuk uyku görüntüleri için ise "Prensesin Uykusu" filmindeki çocuk oyuncuyu çok iyi etüd etmeleri gerekirdi.
Maalesef M. Aslantuğ anlatmak isediklerini duygusal olarak biz izleyicilere geçiremeyecek kadar filmi pasifize etmiş. Bu filmi Çağan Irmak tarzı usta bir yönetmen çekseydi eminim film çok ama çok farklı olurdu.
Yine de es geçmeyelim. Mehmet Aslantuğ'un filmi her ne kadar fiyaskoda olsa gişe gelirlerinde 2010 yılında 70 küsür filmi içinde 16. olmuş. Bunda geniş iş çevresi ve karizmatik kişiliği sayesinde 120 salonda gösterimin etki payı bir hayli fazla.
Bodrum'un güzelliğini müzik eşliğinde belgesel tadında izlemek isteyenlere şiddetle öneririm. Ama yok ben bir aşk filmi izlemek istiyorum diyorsanız bu adres yanlış adres.....

Firdevs06 avatar Firdevs06 09 Nisan 2012 04:08:04

10

Film, gercek hayattan bir kesit sunuyor. Duygusal... Yalansiz-dolansiz-entrikasiz...  Son derece basarili buldum. Sayin Aslantug'u ve butun ekibi tebrik ediyorum.

Sineperi avatar Sineperi 08 Mart 2012 15:18:03

Çok ağır tempolu... Bunalımlarından sıyrılamayan, hayata karışamayan biir adamı izlerken sıkılabilirsiniz.

volkan mert ayder 19 Kasım 2010 02:04:11

bir film gişe filmi olmayıp da kaliteli olabilir. gayet de mümkündür.fakat "gişe kaygımız yok" paravanının ardına gizlenip gizlenip de şu "akrabalar film görsün" tadındaki film mantığı nedir onu anlamak pek mümkün değil.gişe kaygı nız yok da film yapma kaygınız da yok gibi.senaryo yazmaya soyunup da belgesel gibi film  çıkaran oyuncular artık bu işi gerçek sahiplerine bırakmayı öğrenemeyecek gibi memlekette.kısacası başarısız bir film.

green_gleen 19 Ekim 2010 23:00:10

10

mehmet aslantuğun da söylediği gibi kendi içine dönük ve gişe kaygısı olmayan bir film... anlamak isteyene ve hele de biz kadınlara göre güzel sakin ve huzurlu bir aşk filmi. sevdim hem de çok sevdim ben bu filmi... tabiii ki mehmet aslantuğ varken n asıl sevilmez ki....

Yandex.Metrica