Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Deli Kan

Deli Kan

7,74

(9 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Nisan 1982 1 Saat 27 Dk Macera Dram Duygusal Macera, Dram, Duygusal

Yönetmen: Atıf Yılmaz Atıf Yılmaz

Ülke: türkiye

Oyuncular: Müjde Ar, Tarık Akan, Reha Yurdakul, Tevfik Şen, Ekrem Dümer, Erol Şen, İbrahim Uğurlu, Mustafa Yavuz, Garibe Gündem, Zeki Tüney Devamını Gör...

Konusu : Rize'nin Mitari köyünde balıkçılık yapan Sefer, Zekiye adında bir kıza aşıktır. Zekiye ise sevmesine rağmen kaba bulduğu için Sefer ile evlenmeğe yanaşmaz. Ancak Sefer onu zorla kaçırıp sahip olur, Zekiye'de bunu gururuna yediremez ve evden kaçar. Sefer'in aramadığı yer kalmaz ama Zekiye'yi bulamaz. Bir süre sonra Zekiye'nin İstanbul'da kötü yola düştüğü haberi gelir. Bu kez de onu İstanbul'da arayan Sefer, tam umudunu yitirdiği sırada Zekiye ile karşılaşır. Onu öldürüp namusunu temizlemeye kararlıdır.performer

20 Ocak 2019 00:52

güzel bir film... senaryo çok iyi fakat bu hikaye bu kadar hızlı bir kurgu ile anlatılınca bana ilginç geldi... bence Atıf yılmaz gibi bir dev rejisör daha farklı çekebilirdi bu filmi. ama yinede bu haliyle bile baştan sona sıkılmadan izlenir. bu arada kamil sönmez'in haliçte kayıkçılık yaptığı sahneler zaman zaman siyah beyaz filmleri anımsattı bana... ayrıca ata saka'da epey ön planda vede başarılı oynamış.

Cevap Yaz

erhaab

25 Kasım 2017 08:04

Filmi beğenenler alınmasın ama bana saçma geliyor şu hikaye ve senaryo kurgusu. Yahu köyde sevdiğin ve seni seven adamlasın. Tamam adam öküz ama sen bu öküzü sevmişsin zaten. Adam sana zorla sahip olmuş, nasıl olsa evleneceksin ama yok, hatun buna içerliyor ve istanbula kaçıyor. Kaçıyor da napıyor? Hayat kadını oluyor:) kendine içerliyor mu peki bu durumdan dolayı? Tabi ki hayır:) hadi yav sende. Adamı sen öküz olarak sevmişsin zaten. Sevdiğin adamla evleneceğin yere gidip hayat kadını olmak komedi:) neymiş, 2 tatlı söze hasretmiş; ) Hayat kadını oldun da çok mu tatlı söz duydun yani şimdi? Filmin geri kalanı ezberlediğimiz klasik senaryo gelişimi zaten. Ayrıca abartı bir cinsellik içeren sahne var. Hadi sahip olma sahnesi normal diyelim de 2.sevişme sahnesi ne öyle:) erotik film mi izliyoruz normal bir film mi? Hayır yani o sahneyi erotik sınırları zorlayarak bu filme eklemek ne kazandırdı filme? Kocaman bir hiç. cinsellik üzerinden giderilmeye çalışılan ticari kaygı da filmin diğer eksi yönü.

Cevap Yaz

Kleberson

19 Haziran 2015 18:24

iyi bir film izlenir

Cevap Yaz

performer

22 Mart 2013 21:28

bir atıf yılmaz filmine 7 puan verdiğimi hatırlamıyordum, fakat deli kan filmi ağır temposu yüzünden benden 7 puan aldı. yinede güzel bazı sahneleri için bile izlenebilir.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

17 Mayıs 2011 20:31

Tarık AKAN & Müjde AR'IN Birlikte rol aldıkları... Zekiye, Müjde AR Sefer, Tarık AKAN'I Sevmesine rağmen kendisine kaçırıpta zorla sahip oldu diye Sefer'den kaçarak İstanbul Beyoğlu'nda hayat kadını olarak bu işi de yapmaya başlar. Bu haberi alan Sefer de arkasından peşine takılır vede bulur ama.. Olayların içine kendisini atılmış olarak buluverir.. Böylesine bir konsept olan güzel de sayılabilecek bir film...

Cevap Yaz

kariz_ma_35

26 Nisan 2011 23:57

Zorbalıkla sahip olduğu. Komşu kızının doğup büyüdüğü yeri tek etmesiyle başlayan olaylar. Bu gidişatın neticesinde sonu ölümle biten. Karadenizli bir gencin dramatik hayatı. "Sefer" Tarık Akan , komşu kızı "Zekiye" Müjde Ar'ı kirletmiş bırakmıştır. İş inada bindiğinden zekiye İstanbul'a kaçar. Pavyonda çalışır. Sefer'de onu tesadüfen bulur. Pavyonda çıkan kavga sonucu. Göze giren sefer oraya fedai olur. Pavyon müdürü "Remzi" Ata Saka'nın emrinde olan sefer. "Zekiye" takma adı Nurcan olan Müjde Ar'ıda korumaktadır. Bileği güçlü olan seferi pavyon patronu başka bir pis iş verir. Önce tehditle başlar. Sonra iş cinayete yönelir. Bu yolla kendini hapiste bulur sefer. Çıktığında intikamını alır. Pavyon müdürü remzi ve diğer adamları vurur. Pavyon adamlarının biri tarafından bıçaklanarak ölür sefer. Yem olarakta "Zekiye/Nurcan" Müjde Ar'ı kaçırırlar. İşi halletmesi için. Film oldukça keyfli. Karadeniz'in özgün horonu. Çekim yeri ve manzara,senaryo ve Kamil Sönmez türküleri. Filme olumlu yansımış. Tek eleştirim sevişme sahneleri. Biraz açık seçik buldum. Biraz cinselliğe çağrıştıran cinstendi. Tarık Akan'ın güzel filmlerinden. Kendi değerlendirmelerime göre 9.5 vereceğim puan filme. Fakat sisteme göre en fazla 9 puan verebiliyorum ne yazıkki.

Cevap Yaz

eylül fırtınası

25 Ocak 2011 22:37

''Vurmak kırmak kolaydır da

İş insanca sevmesi..''

Delikan,Mitarili'li deli Sefer ile güzel Zekiye'nin köyde başlayıp Beyoğlu'nun arka sokaklarında bir pavyonda biten tutku dolu hazin aşklarının hikayesidir.

Sefer dürüst,mert,yürekli ancak kadın ruhundan anlamayan,kaba,delidolu bir Karadeniz gencidir.Ayni köyden Zekiye ile birbirlerine sevdalıdırlar.Ancak Sefer Zekiye'den bir çift tatlı sözü esirgemekte,gönlünü hoş tutmamaktadır.Zekiye'nin kendisine olan aşkından fazlasıyla emin olduğundan kızı adeta çantada keklik gibi görmektedir.Oysa Zekiye'nin tek derdi değer görmek ve adam gibi sevilmektir''.Sefer'in birgün şeytana uyup,nasıl olsa karım olacak diyerek kendisine zorla sahip olmasına içerleyen Zekiye kaçarak soluğu İstanbul'da alır.Ki Zekiye'de en az Sefer kadar kafasına koyduğunu yapan gözükara birisidir.Ancak İstanbul'da işler tahmin edileceği üzere yaver gitmez ve pavyona düşer.Bu sırada Sefer'de İstanbul kazan o kepçe Zekiye'yi aramaktadır.

Zeyyat Selimoğlu'nun Deprem adlı hikayesinden Onat Kutlar,Atıf Yılmaz ve bir dönem eşi olan Ayşe Şasa'dan oluşan muhteşem bir ekibin senaryolaştırdığı ve Atıf Yılmaz'ın çektiği son derece incelikli,seviyeli bir melodram olan Delikan, başrolü paylaşan iki yıldız oyuncusuna rağmen çok fazla bilinmeyen,popüler olamamış ve değeri anlaşılamamış bir filmdir.

Tarık Akan ve Müjde Ar'ın  içtenlikli ve başarılı bir oyun sergilediği filme Kamil Sönmez hem oyunculuğu hem de ''Bişeyle meydan okumam gerek şu kahpe dünyaya,ürküteceksin ki üstüne varmasın.Bilirsin benim türkülerim sopa gibidir.Sopayı çekmesem üstüme yıkılacak köpoğlu dünya'' diyerekten patlattığı türküleri ile renk ve neşe katmıştır.

Kamil Sönmez'in türkülerinin yanısıra filmin tema müzikleri Yeni Türkü grubu tarafından yapılmıştır.Özellikle Selim Atakan'ın bestesi olan ''Mitari'nin Gelini'' adlı enstrümantal parça muhteşemdir.

Delikan, 1980'lerin ilk yıllarına ait Kırık bir Aşk Hikayesi,Ah Güzel İstanbul,Çiçek Abbas,Seni Kalbime Gömdüm,Alişan,Herhangi bir Kadın,O Kadın gibi filmlerde de varolan,tanımlayamadığım bir büyüye ve atmosfere sahip,kişisel olarak çok sevdiğim,bende yeri çok özel olan bir filmdir.

Not:Mitari'nin Gelini adlı parça Yeni Türkü grubunun 1983 tarihli Akdeniz Akdeniz adlı albümünde yeralmıştır.

 

 

Cevap Yaz

nedim yıldız

7 Kasım 2007 15:35

sevmesine rağmen kendisini kaçırıp,zorla sahip olan seferden,kaçıp büyük şehirde hayat kadınlığı yapan zekiyenin dram öyküsü..

Cevap Yaz

morinho_drogba

18 Mayıs 2007 04:56

bu filme hastayım hele sefer tam bi çılgın delikanlı

Cevap Yaz
Yandex.Metrica