banner
Dam Budalası

6,50

( 3 kişi yorum yaptı )

Dam Budalası

Sinema Filmi

1975

Künye

Yönetmen Yavuz Figenli
Senaryo
Yapımcı Yaşar Tunalı
Görüntü Yönetmeni Rafet Şiriner
Vizyona Giriş Tarihi 01 Mayıs 1975
Tür Erotik, Komedi, Macera
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye

Ekip

Kamera Ekibi Gürcan Küçüker (1. Kamera Asistanı)

Firmalar

Filiz Film (Yapım)

Son Yorumlar (3)

Rıza_Nur avatar Rıza_Nur 04 Nisan 2015 00:04:40

5

İyi bir film değil.Çok sıkıcı.Hem erotik sahnelerden dolayı hem de mevzudan dolayı.Mahmut Hekimoğlu da zaten böyle filmlere bir daha bulaşmamış.

yedikule_zindanı avatar yedikule_zindanı 02 Haziran 2008 01:36:06

8

Rahmetli Özcan Özgür de bolca sevişirdi son filmlerinde..Şarhoş veya deli rolünü de güzel yapardı ara sıra filmlerinde.

Cengiz0110 10 Aralık 2006 21:36:12

7

29 Şubat 2004 tarihli Vatan gazetesinde Arda Uskan imzasıyla çıkan ve 70\'li yıllardaki seks filmleri furyasından bahseden bir yazıda \'Dam Budalası\' filmiyle ilgili olarak şu anı aktarılmıştır.
\'\'Bu filmlerin en gözde erkek oyuncularından Sermet Serdengeçti çok iyi arkadaşımdı. Sermet, 1.90\'a yakın boyuyla harika bir insandı. Konservatuvar mezunuydu, Ankara Devlet Tiyatrosu\'nun kadrolu oyuncusuydu. Kültürlü, esprili genç bir adam. Bir gün İstanbul\'a gelmiş, filmciler yapışmışlar yakasına. Nasıl olmuşsa olmuş, kendini bu filmlerin starı olarak bulmuş. Pek çok insanın sandığı gibi porno filmler değildi bunlar. Seks komedi dedikleri, çıplak kadınların ortalarda dolaştığı filmlerdi. Bir gün Sermet\'le konuşuyoruz. Yeni bir anlaşma yapmak için bir filmciye gidecek az sonra. \"Herşey tamam, filmin ismini arıyorlar\" dedi. En önemli kısmı o ya... İsmi bulsalar hemen filme başlayacak, bir an önce de parasını alacak. \"Buldum\" dedim. Ve seks filmleri tarihine geçecek o iki kelimeyi söyledim: \"Dam Budalası.\" Sermet heyecanla yerinden fırladı: \"Eğer kabul ederlerse bir şişe viski benden\" dedi. Çıktı gitti. Şirketiyle anlaşamamış o gün. Ama onlar isme bayılmışlar. Sonunda Mine Mutlu\'nun karşısında Mahmut Hekimoğlu oynadı \"Dam Budalası\"nda. Bu arada olan benim viskiye oldu. Rahmetli Sermet Serdengeçti de kısa bir süre sonra bir trafik kazasında hayatını yitirip gencecik yaşta göçüp gitti.\'\'

Yandex.Metrica