Kontroll

7,67

( 2 kişi yorum yaptı )

Kontroll

(Kontroll)

Sinema Filmi

2003

Geçmişini inkâr ederek Budapeşte metrosunda bilet kontrolörü olarak çalışan Bulcsu, bir yolunu bulup yeraltından paçasını kurtarmak ister. Ama ayı kılığına girmiş bir kızla yaşaması muhtemel bir aşk, hiç görülmeyen bir seri katil ve neredeyse gerçek dışı kara komedi ve aksiyon dolu olaylar yolunu keser? Budapeşte metrosunun karanlık ve klostrofobik kovuklarında, biletsiz yolcuları yakalamakla yükümlü kontrolör ekipleri devriye gezer. "Matrix" tarzı pardösüler giyen bu uyumsuz insanların her birinin, gerçek hayattan kaçıp metronun gizemleri ve çoğu zaman küstah yolcuları arasında saklanmalarına yol açan bir öyküsü vardır. Fazlasıyla acayip, hareketli ve bir o kadar da eğlenceli bu kontrolörler, metrodaki en sevilmeyen insanlardır; elbette ki, yolcuları trenlerin önüne iterek seri cinayetler işleyen bir katil, Kafkavari metro yetkilileri ve sprey boyalarla gezen bir serseri dışında. Böyle zor bir ortamın, kendine ait kural ve adetleri olması da doğaldır. Diğer kontrolörlerden daha normal görünen Bulcsu da geçmişteki ve mevcut korkularından ve kaderinden kaçmak için elinden geleni yapar: rakip ekibin adamlarıyla tren raylarında yarışır, bir aşka girişir ve hayalet katilin dehşetine kapılır?

Künye

Yönetmen Nimród Antal
Senaryo ,
Görüntü Yönetmeni Gyula Pados
Süre 106 dk
Tür Dram, Fantastik, Gerilim, Gizem, Polisiye
Etiketler Aşk, Bilet, Cinayet, Metro

Son Yorumlar (2)

mansurx avatar mansurx 14 Eylül 2016 00:00:57

7

Baştan sona ilginç gizem dolu bir film trenlerin olduğu her filmi severim huzur dolu felsefe dolu konuşmaların olduğu cafe lumiere gibi hak ettiği değeri görmemiş ara sıra izlediğim türkçe altyazılı ve türkçe dublaj harika ayrı tat da izlenen keşfedi lmeyi bekleyen izlenmeye değer iyi bir film.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 06 Kasım 2014 07:31:40

7

Karanlık bir atmosferi olan başarılı gerilim gizem filmi tren istasyonunda yaşayan garip insanları anlatan ilginç bir film filmin yönetmeni macar yönetmen nimrod antal bu filimdeki başarısıyla hollywooddan teklif alıp boş oda 2007 ve av 4 gibi başarı lı filimler yönetmişti.

Yandex.Metrica