Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Çocuklar Ölmesin (Çocuklar Ölmemeli)bomonti_müdavimi

30 Eylül 2017 17:28

Kendi türündeki en başarılı filmlerden biridir.

Cevap Yaz

kariz_ma_35

18 Mayıs 2012 23:17

Gecekondu'da yaşayıp güç bela geçimini sağlayan tatlıcılık yapan. Bir insanın çocuğu rahatsızlanınca kurtarmaya çalışmasını ve geçim sıkıntısını yansıtmış bir film. "Abdullah" Yalçın Gülhan tatlıcılık yaparak geçimini sağlayan biridir. Geçim sıkıntısı bir yana kızı aniden rahatsızlanır ağırdır durumu. İyi beslenememiş mikrop kapmıştır ve en sonunda tüm müdahalelere rağmen evinde kurtarılamamıştır. İlaç paralarını bile pahalı olduğu için seyyar satıcı arkadaşları karşılamıştır. Video dönemi filmlerinden bir film filmde gecekondu kültürü ön planda tutulmuş. Dış çekimleri fazla olan bir film kapalı mekan pek yok. Banyodan sonra yorgan altına girmeler,imknsızlıklar lehende yıkanma. Filmde ön planda olan sahneler. Oyunculuklara gelirsek adeta Yalçın Gülhan döktürmüş rolünde. Diğer oyuncularda iyidi tabi ama en fazla ön planda Yalçın Gülhan olmuş. Filmde ilginç bir detay günümüzde birçok yabancı filmde. Dublaj yapan Birtanem'in çocuk oyuncu olarak rol alması olmuş filmde. Ayrıca film sanırım İstanbul'un Şişli ilçesinde çekilmiş. filmin bir sahnesinde böyle bir bilgi vardı.Yönetmen Hasan Karcı'nın izlediğim ilk filmi doğrusu başarılı bir film.

Cevap Yaz

menevşe

17 Şubat 2011 23:56

bu filmi çok beğendim .internetten parça parça izlememe rağmen çok duygulandım. Oyuncularda çok iyi oturmuş. 1987 yapımı bence izleyin beğeneceksiniz.

Cevap Yaz

MGUNAY

4 Şubat 2011 10:51

benden önceki arkadaşlar yeterince yorum yapmış youtubeye yeni yüklenmiş mutlaka izleyin. 10 puan tabiki.

Cevap Yaz

menevşe

14 Ocak 2008 15:26

evet sinema severler bu filmi daha yeni izledim gerçekten güzel bir film çalışan oynayan herkesi tebrik ederim bilhassa yalçın gülhan ve özlem onursal tam bir aile portresi oluşturmuş.

Cevap Yaz

yavuzocal

25 Eylül 2007 13:32

Tamamen Yalçın Gülhan ın sırtında giden bir film.

Cevap Yaz

LoveYou

29 Temmuz 2007 04:37

Bir sahnede : Y.Gülhan :Bu akşam ne yiyeceğiz Hanım ? eşi : Makarna yiyeceğiz. Y.Gülhan : gözünü sevdiğimin makarnası Kızı : Baba hani pirzola yiyecektik bu akşam ? Y.Gülhan : Aman kızım bu zamanda Makarna daha vitaminli hem pirzoladan daha lezzetli,şimdilerde herkes makarna yiyor. ve yemekten sonra eline gazeteyi alır birden afallar ! kendi kendine söylenmeye başlar :) Adama bak ya,adam Köpeğine hizmetçi tutmuş ve köpeğe Pirzola ile biftek yediriyormuş görüyor sun ya Hanım ! şu köpek bile bizden daha kıymetli... Sahne o kadar dramaktirtir ki,ama nasıl olursa olur yönetmen Hasan Karcı'nın yönetimi altında bu sahne Tam bir komedi sahnesi oluverir...Koptuğum bir sahnedir. Ama yinede gerçek anlamda Çok dramatik... Süper bir film.

Cevap Yaz

nevzatyilmaz

22 Aralık 2006 17:10

Belleğimde güzel bir film olarak kalmış. Adı bile güzel...

Cevap Yaz

kumralkarc

4 Nisan 2006 23:26

güzel bir film olmuş beyninize sağlık bayağı ağladık.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica