Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Çirkin Dünya

Çirkin Dünya

7,83

(18 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1975 Polisiye Gerilim Dram Polisiye, Gerilim, Dram

Yönetmen: Osman F. Seden Osman F. Seden

Ülke: türkiye

Oyuncular: Bülent Kayabaş, Savaş Başar, Hülya Koçyiğit, Günfer Feray, Nilgün Kasapbaşoğlu, Mehmet Yüksel, Murat Koçyiğit, Oktay Durukan, Doğan Bavli, Jeyan Mahfi Tözüm Devamını Gör...

Konusu : Kocası ve çocuğu öldürülen bir kadının intikam öyküsüYesilcamFanatizm

11 Mayıs 2019 18:40

Film 6 Puandan daha fazlasına layık değil. Hülya Koçyiğit hatrına Filmi ikinci kez izledim ama yine begenmedim tekrar izlerken sinir oldum ve baskı altında kaldım. Öyle saçmalık ki ilk başta yaklaşık 5-6 Polis Kapıya geliyor ama onları elle vermiyorlar o kadar çok Polis oradayken üçü hiç bir zarar veremez sadece piskolojik baskı ile korkutuyorlar. Sonra Doktor Arkadaşı geliyor ve bir müddet sonra gidiyor. Ama giderken yardım fısıldamıyor. En saçma bulduğum yer ise üçü uykudayken kaçmak yerine Silahı almayı çabalıyor Adam çocuğunu tehlikeye atarak. Bir saçma yeri ise iki serseri Mücevher kavgası ederken Hülya Koçyiğit onların gözü önünde kaçma çabalayası beklese Serseriler birbirlerini parçalıyacaklar. Senaryoda çok ama çok saçmalık ve boşluk var mantıklı oturup düşünülmemiş. 6 Puanı Hülya Koçyiğitin güzelliği, oyunculuğu ve Filmin son Sahnesi için veriyorum. En azından intikamını almış oldu. Bülent Kayabaş kendine adeta yazık etmiş bu Rolde oynayıp nefret ettim kendisinden maalesef bu Filmde. Kendisi aslında hep sevimli komik deli haylaz Rolünde tanıdığından.

Cevap Yaz

performer

10 Eylül 2018 22:33

zaten hiç beğenmediğim bir konu birde küçücük murat koçyiğit'i havuzun içindeki sahnelerle epey hırpalamışlar, kurgu sırasında da kırpılan havuz sahnelerini de sayarsak havuz sahnesi çekimleri epey saatler sürmüştür yani bu nedenlerden dolayı film bana çok antipatik geldi. zaten iyi bir film olsaydı diğer akün film yapımları gibi televizyonlarda yayınlanırdı. bence osman seden'in de akün filminde en başarısız filmi... dublaj kadrosunu da beğenmedim kötü adamlardan birini dinçer çekmez birini de sadettin erbil konuşsaymış daha başka olabilirdi film.

Cevap Yaz

erakman

2 Eylül 2012 14:15

Zamanın şartlarında güzel bir film halada izlenebilirliği mevcut.Fakat karı-kocanın defalarca kaçma yada karşı koyma şansı varken bunları basıt hareketlere indirgenmiş olarak denemesi filmin zayıf tarafı.Final muziği başarılı.Savas Basar ise Hulya Kocyıgıt ile birlikte filmi sürükleyen isim olmus.Bu tarz Turk filmi severlerininin Harika AVCININ alışırım adlı filmini izlemesini tavsiye ederim.

Cevap Yaz

sinematurk_ziyaretci

22 Kasım 2011 21:41

doğrudur bende zaten ara ara bakıodum ama bana bayağı bi yetti. adamları vurmuşsa güzel ama çok berbat bi film.

Cevap Yaz

liondaddy

13 Ekim 2011 16:18

Firar eden azılı üç mahkumun, mutlu ve zengin bir aileyi yaşadığı villada rehin almaları üzerine kurulu feci bir film. Gerilim ve Korku'nun türk sineması'nda bu kadar iyi canlandırılabileceğini tahmin etmemiştim açıkcası. özellikle Bülent Kayabaş karateci kız filminde canlandırdığı ferruh durak gibi sapık bir karakteri bu filimde de benzeri olarak başarıyla canlandırmış. Tabi ki filmde ortakları olarak Savaş Başar ve Oktar Durukan ikilisini de unutmamak lazım.

Cevap Yaz

delikadir39

20 Temmuz 2011 17:02

Filmin sonunda mahkeme çıkışı Hülya Koçyiğit Savaş Başar'ı ve Oktar Durukan'ı öldürüyor.

Ya burasını atladınız ya da sizin izlediğiniz versiyonda filmin finalini göstermemişler.

Cevap Yaz

t_rex

20 Nisan 2011 20:58

Havuzdaki kaos müthiş sahneler oluşturmuş.Dönemin ilerisinde bir bölüm.Filmin bütünüde umarım bu kadar çarpıcıdır.H. KOÇYİĞİT kalıpları kıran bambaşka bir komposizyon sergilemiş. H.KOÇYİĞİT'in aslında olağanüstü bir güzelliği vardır yeşilçam döneminde ama onu yansıtmayan saç şekli ve rengi onun güzelliğini gölgelemiştir.Havuzdaki sahnede saçları ıslak olunca gerçek güzelliği ortaya çıkmış.Zaten yüz hatları 'Davinci'nin altın yüz oranına sahip çıktı'.Görüntü yönetmeni Kaya Ererez yine profesyonelliğini konuşturmuş.H. KOÇYİĞİT'İN havuza dalış yaptığı sahnede son anda kılpayı başını çevirmese  kötü bir sonuç doğabilirmiş.Ama salisedeki manevrası onu kurtarmış.HÜLYA KOÇYİĞİT: iki doğdun ve iyi ki aktrist oldun.

Cevap Yaz

sinematurk_ziyaretci

3 Mart 2011 18:08

Bu filmi tam bir ocak 2000 yılında Show  Tv'de izlemiştim. Milenyuma maalesef böyle iğrenç bir filmle girdim. Bence son derece kötü, acıklı, iğrenç, üzücü, dramatik, sinir bozucu bir film. Üç haydut bir çocuklu zengin bir aileye musallat oluyor ve bu evde gönül eğlendiriyorlar, anneye babaya çocuğa zulüm ediyorlar. Maksatları adamdan fidye almak amacındalar. Adam ne yaptıysa bunlardan kurtulamıyor. Çabaları işe yaramıyor. Adam, bu üç zalimle baş edemeyip zulümlerine ancak seyirci kalıyor. Onlara gücü yetmiyor. Adamın ve ailenin bu haydutlar karşısındaki acziyeti, güçsüzlüğü son derece dramatik ve üzücü, sinir bozucu. Onlara karşı koyamıyorlar. Sonlara doğru haydutlardan ikisi kavgaya tutuşuyor anne ve çocuk bunu fırsat bilip kaçmak isterken bu ikisi farkediyor. Kadın kaçmak isterken havuzda bir mücadele oluyor. Çocuk orda boğulup ölüyor. Baba fidyeyi patrona verio. Kurtuldum sanarken karısının ve çocuğunun içler acısı halini görüyor. Kadın aklını oynatıyor. Adam intikam için bu üçlünün yanına gidiyor ve sadece birini vurabiliyor. Akrep Bekir(haydut lider) erken davranıp adama bıçak atıp adamı öldürüyor. İkisi polis tarafından yakalanıyor. Kadın sonra tren yolunda yürürken film bitiyor. Adamların yaptıkları yanına kar kalıyor olan zavallı aileye oluyor. Adamlar hakettikleri cezayı bulmuyorlar. İşte bu sebeplerden dolayı sevmedim filmi.... Ama Cüneyt Arkın, Kadir İnanır, Ediz Hun, Kartal Tibet, Yılmaz Güney, Serdar Gökhan baba rolünde olsaydılar haydutlar iyi bir ceza bulurdu :) ;)

Cevap Yaz

MGUNAY

3 Mayıs 2010 08:56

üç arkadaşım gibi bende bu filmi cumartesi gecesi izledim çok etkileyici film gerçekten Hülya hanımın performansı harika bu filmde Allah böyle insanların şerrinden herkezi korusun

Cevap Yaz

kariz_ma_35

2 Mayıs 2010 13:52

Harika bir film savaş başar,oktar durukan ve bülent kayabaş kötür rolde olağanüstü oynamış ve finali süperdi.....

Cevap Yaz
Yandex.Metrica