Çıldıran Kadın

8,86

( 1 kişi yorum yaptı )

Çıldıran Kadın

(The Women who went mad)

Sinema Filmi

1948

Vedat Örfi Bengü’nün “Bir Yuva Böyle Yıkıldı” isimli senaryosunu, Baha Gelenbevi “Çıldıran Kadın” ismiyle sinemaya aktarmıştır. İhanet eden karısını yaralayıp, aşığını da öldüren mühendisin dramatik öyküsü anlatılmaktadır. Aynı zamanda renk uygulama-sının denendiği ilk film özelliği taşıması açısından da bu film önem taşımaktadır. (yalçın özgül)


Aynı kadından hoşlanan iki arkadaşdan birinin kadınla evlenmesi sonrasında da kadının ihanetiyle kocanın arkadaşını öldürmesi,karısını da yaralaması sonucu dağılan bir aile hikaye ediliyor. Zafer ALGAN


Vedat Örfi Bengü'nün "Bir Yuva Böyle Yıkıldı" adlı romanından uyarlanmış. Şarkıda ki France Clery fransız ses kraliçesiymiş. Danslar da Alfonso ve İnes isimleri var.

Künye

Yönetmen Baha Gelenbevi
Senaryo
Yapımcı İskender Necef
Müzik Muhittin Sadak , Sadi Işılay
Görüntü Yönetmeni Kriton İlyadis
Eser
Tür Aile, Dram
Özellikler Siyah Beyaz
Ülke Türkiye
Etiketler Emel Matbaası, 93 dk Daha Fazlası

Ekip

Müzik ekibi Muhittin Sadak (Müzik Ekibi)
Fikriye Şakrakses (Şarkılar)
Semiha Altun (Şarkılar)
France Clery (Şarkılar)
Sadi Işılay (Beste)

Firmalar

Birlik Film (Yapım)

Son Yorumlar (1)

AlperKus avatar AlperKus 15 Ocak 2015 01:10:14

8

Konu: Vedat Örfi Bengü’nün “Bir Yuva Böyle Yıkıldı” isimli senaryosunu, Baha Gelenbevi “Çıldıran Kadın” ismiyle sinemaya aktarmıştır. İhanet eden karısını yaralayıp, aşığını da öldüren mühendisin dramatik öyküsü anlatılmaktadır. Aynı zamanda renk uyg ulamasının denendiği ilk film özelliği taşıması açısından da bu film önem taşımaktadır.

Yandex.Metrica