Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Canavar

Canavar

8,08

(4 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Dram Dram

Yönetmen: Vedat Örfi Bengü Sadi Tek Vedat Örfi Bengü, Sadi Tek

Ülke: türkiye

Oyuncular: Hadi Hün, Şükriye Atav, Sadi Tek, Mehmet Karaca, Nevin Berkman Devamını Gör...

Konusu : Konu: Ali Baba'nın oğlu Ahmet ile zengin esnaf oğullarından Ömer, Zeynep'i severler; Zeynep de Ahmet'i sever. Ömer; Zeynep'i kaçırır, Ahmet Zeynep'i bulup kurtarır, Ömer ve adamları dönüş yolunda peşlerindedirler, yakalanacaklarını anlayan Ahmet, Zeynep'i öldürür ve intikam almak için dağaçıkar" biçimindedir. . Sinema kaynakların da konusuna ulaşmak mümkün olmamaktadır, fakat oyunun konusu sinemamız için göz ardı edilemeyecek yapıdadır. Romanları istediği deformasyona uğratmakta sakınca görmeyen sinemamız, konusunu verdiğimiz böyle bir oyunu ister aslına uygun ister kendi kalıplarına oturtarak uygulamaktan uzak durmayacaktır. (Nurullah Tilgen’in “Sahipsizler“ isimli eserinden esinlenerek yazılmıştır. )mansurx

16 Aralık 2016 15:08

Filmi vedat örfi bengü ilk olarak çekmeye başlamış ama o arada mısırda ayrı filmlerde çekmek için teklif alınca filmi ertuğrul sadi tek tamamlamış.

Cevap Yaz

mansur34

27 Temmuz 2016 20:40

Faruk nafiz çamlıbel in canavar adlı aynı isimli oyunundan uyarlanmıştır faruk nafiz çamlıbel şair ve yazardır şiirleri dışında tiyatro oyunları ve bir romanı vardır ama öyküleri yoktur.

Cevap Yaz

burcinpeker

27 Temmuz 2016 10:36

Faruk Nafiz Çamlıbel`in Canavar isimli öyküsünün sinemaya uyarlanmasıdır.

Cevap Yaz

AlperKus

14 Ocak 2015 23:51

Konu: Ali Baba'nın oğlu Ahmet ile zengin esnaf oğullarından Ömer, Zeynep'i severler; Zeynep de Ahmet'i sever. Ömer; Zeynep'i kaçırır, Ahmet Zeynep'i bulup kurtarır, Ömer ve adamları dönüş yolunda peşlerindedirler, yakalanacaklarını anlayan Ahmet, Zeynep'i öldürür ve intikam almak için dağaçıkar" biçimindedir. . Sinema kaynakların da konusuna ulaşmak mümkün olmamaktadır, fakat oyunun konusu sinemamız için göz ardı edilemeyecek yapıdadır. Romanları istediği deformasyona uğratmakta sakınca görmeyen sinemamız, konusunu verdiğimiz böyle bir oyunu ister aslına uygun ister kendi kalıplarına oturtarak uygulamaktan uzak durmayacaktır. (Nurullah Tilgen’in “Sahipsizler“ isimli eserinden esinlenerek yazılmıştır. )

Cevap Yaz
Yandex.Metrica