Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Bitmeyen Sevda

Bitmeyen Sevda

8,24

(13 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Dram Duygusal Dram, Duygusal

Yönetmen: Kaya Ererez Kaya Ererez

Ülke: türkiye

Oyuncular: Seyfettin Karadayı, Oğuz Tunç, Cevdet Bilgin, Hüseyin Kaşif, Zerrin Arbaş, Günay Girik, Derya Arbaş, Zihni Göktay, Pınar Altıntaş, Ekrem Çınaroğlu Devamını Gör...

Konusu : Bir trafik kazası sonucu yaşamını yitiren bir zengin kızıyla, onu deli gibi seven bir gencin öyküsü.erakman

20 Temmuz 2016 17:22

Opusme sahnelerini abartili buldum.Gereksiz siklik ve nitelikte.Sevda nin aile yapisini anlamakta oldukca guc.Derya Arbas ise guzelliginin zirvesinde.Oguz Tunc ile Arbas tutkulu ask yasayan rollerde gayet basarililar fakat filmin sonu vasat.Yeteri kadar dramatize edememisler ve bastan sagma bir sekilde sonlandirmislar.Bu tarz genclik-ask filmlerinin onemli ismi Kaya Ererez imzali izlenebilir bir film.Sarki ise on numara.

Cevap Yaz

Kaptan34

21 Ocak 2016 23:12

Türk sinemasının en iyi 20 filminden birisi

Cevap Yaz

Göztepe

5 Temmuz 2015 12:23

Oldukça güzel hem gençlik hemde aşk filmiydi birbirlerine sırılsıklam aşık iki genç ve İzmir'de araba çarpmasıyla biten acıklı hikaye. Derya Arbaş ile Oğuz Tunç'un iyi oyunculuğuyla zirve yaptığı bir film. Ayrıca doğduğum 86'lı yılların İzmir'ini görmek çok güzeldi o zamanlar İzmir dahada güzelmiş. Mesela kentsel dönüşüm çerçevesinde Saat Kulesi ile tarihi Konak Camii'nin arasındaki caddenin varlığı ve günümüzde o cadde maalesef kalkmış durumda. Birde 55.ci İzmir Enternasyonal Fuarı'nın afişleri ve Basmane semtindeki o görüntüler harikaydı. Oğuz Tunç'un bir sahnesinde İzmir'de otobüs garajındaki şu otelde kalıyorum demiş. O otelde büyük bir ihtimal Güneş Oteli çünkü eski İzmir Garajı ile İzmir Atatürk Stadı bitişikti sonradan o garaj Pınarbaşı yoluna doğru şehir dışı istikametine taşındı. Ayrıca film çok acıklı duygusaldı kız tarafının biraz sert tutumu kundaklama olayı gerçek hayatta anne kız Zerrin Arbaş ile Derya Arbaş'ın yine filmde anne kızı oynaması güzeldi her yönüyle filmi beğendim.

Cevap Yaz

performer

3 Nisan 2014 23:56

filmde kamer baba oynamıyor sanırım yaşar şener'i kamer baba'ya benzetti biri... bence şimdiye kadar yeşilçam da izlediğim ergenlik dönemi gençlik aşkını anlatan nadir güzel filmlerden...özellikle oğuz tunç ile derya arbaş'ın filmin başlarındaki aşk sahneleri çok başarılı olmuş ve bu sahnelerin uzun tutulması sondaki aşk acısı ve ızdırap mesajının daha iyi anlaşılmasını sağlamış. kaya ererez'in oyuncu yönetimi çok başarılı fakat daha zengin bir oyuncu kadrosu oluşturulabilirdi. ilave olarak cahit berkay'ın yeşilçam'daki son dönem müziklerini sevmeyen biri olarak bu filme yaptığı müzikler iyi olmuş diyorum.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

7 Mart 2011 04:34

Bir dönemin de egzotik güzel yıldızı Derya ARBAŞ'IN Duygusal, dramatik hazin bir aşk filmi. Nükhet DURU'NUN O kendine has yorumladığı SEVDA adlı şarkısı.. bu filmin de duygu dozunu bi' hayli yoğunlaştırıp, bir nevi armoni katmış. Sanatçı Engin İNAL ise baba rolünü çokta başarılı oynamış. Bence bu filmi izleyin.

Cevap Yaz

kaya2519

2 Nisan 2009 03:39

istanbulda başlayan ve izmirde trafik kazasıyla biten bir aşkın öyküsü.ressam olan iki öğrencinin okul aşkını anlatan bu filmde çok acıklı sahneler vardır..

Cevap Yaz

paylasımcı

29 Ekim 2008 02:08

sevda isimli şarkıyı nukhet duru söylüyormus bilginize :)

Cevap Yaz

B a r b a r o S

15 Ekim 2008 22:13

Çok güzel bir aşk hikayesi. Derya ARBAŞ'ta güzelliğinin zirvesinde adeta bir peri kızı gibi keşke bu kadar erken aramızdan ayrılmasaydı. Fakat filmde Derya ARBAŞ'ın ailesi Türk aile yapısına çok tezat bir tutum sergiliyor. Ben Türkiyede böyle bir aile olabileceğini sanmıyorum. Zira çok başı boş serbest büyümüş istediği gibi hareket edebilen kız çocuğu profili çizilmiş ki ülkemizde hiç görmeye alışık olduğumuz bir durum değil. Filmde tek beğenmediğim nokta bu!

Cevap Yaz

performer

4 Nisan 2014 00:02

türkiyede böyle bir aile olsun veya olmasın bu bir film belgesel değil. film bir gerçekten de yola çıkabilir tamamen uydurmada olabilir adı üstünde sinema filmi... ayrıca dikkat ederseniz zengin bir aileyi anlatıyor. ilave olarak kaya ererez 80'li yılların yabancı dizi veya sinema filmlerinden de etkilenmiş olabilir.

cey_cey_der1968

9 Mayıs 2008 01:31

ne yazak ki genç yaşda yeni açan bir çiçeği kaybettik!
belki bedenen yanımızda değilsin ama her zaman
kalbimizdesin! bir deryamız vardı ama yine var!
sen ölmedin ahirete intikal ettin! kendini çok özlettin :(
belki bizleri görüyorsun üzüldüğümüzü anlıyorsun
bizi sensiz bırakıyorsun ama kalbimizde yaşıyorsun!
kabrin nur^la dolsun mekanın cennet olsun...
HERKES SİYAHA HASTAYIM SANIYOR
YASTA OLDUĞUMU BİLMİYOR!
22.10.2003 18:00 ZAMAN DURUYOR VE
GÖK YÜZÜNDEN BİR YILDIZ KAYIYOR! :(((((

Cevap Yaz

paylasımcı

1 Ekim 2006 06:17

severek izlediğim bende farklı duygular uyandıran mükemmel bir türk sinemasıydı jenerik müziği söyleyen şarkıcıyı çok aramama rağmen bulamadım hiç bir iz yok malasef ama bu şarkıyı bülent ersoyda söylüyo onu buldum onu dinlemekle yetiniyorum ama filmdeki söyleyenin yerini tutması söz konusu değil tabi ki güzeller güzeli derya arbaşı sevgiyle anıyorum toprağı bol olsun derler ya hani o kadar güzelki allah boş vaktinde özenerek yaratmış sanki işte öyle biriydi bir insan bu kadar güzel olabilir sanırım .. her zaman kalbimdesin deryacım meleğim

Cevap Yaz
Yandex.Metrica